Xiaomi Mi Smart Scale: inteligentna waga pomoże w ćwiczeniach i diecie

Waga łazienkowa wykonana przez Xiaomi w pełni wykorzystuje potencjał połączenia z urządzeniem mobilnym. Poza pomiarem wagi pomoże więc w kształtowaniu zdrowych nawyków na co dzień. W jakie funkcje ją wyposażono?

  1. Jak wytrzymała jest nowa waga łazienkowa Xiaomi?
  2. Na ilu profilach użytkowników może zapisać odczyty?
  3. Jakie funkcje zapewnia połączenie jej ze smartfonem?
  4. Jak długo pracuje na pojedynczym komplecie baterii?

Obudowa ze stali, tworzywa i szkła

Niesłabnąca popularność zdrowego stylu życia konsekwentnie zwiększa wymagania stawiane urządzeniom monitorującym i poprawiającym kondycję. Otrzymują ona coraz szerszy zakres funkcji, co zmienia proste dotąd produkty w inteligentnych asystentów łączących się z urządzeniami mobilnymi. Nie inaczej jest w przypadku wag łazienkowych.

Świetnym potwierdzeniem trendu jest Mi Smart Scale, wykonana przez Xiaomi. Waga o wymiarach 300 × 300 × 28,2 mm w dolnej części została skonstruowana z wytrzymałego tworzywa ABS, natomiast w górnej ze stali manganowej okrytej hartowanym szkłem. Wytrzymałość konstrukcji producent potwierdził w szeregu testów, m.in. upuszczając na nią stalową kulę z wysokości 1 metra.

Smartfon jako rozszerzony wyświetlacz i asystent

Wykorzystując czujnik w kształcie litery G, waga z dokładnością do 50 gramów oblicza wagę i BMI, wynik prezentując na wyświetlaczu ze 161 LED-ów. Odczyty trafiają do pamięci urządzenia, w której może się znaleźć nawet 16 indywidualnych profili użytkowników. Są oni przez urządzenie rozpoznawani automatycznie, na podstawie poprzednio uzyskanych wartości.

Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth LE waga może połączyć się z urządzeniem mobilnym (Android i iOS), w aplikacji Mi Fit wyświetlając historię odczytów (także na wykresach), a ponadto sugerując odpowiednie ćwiczenia i zmiany w dotychczasowej diecie. Energię zapewniają jej 4 baterie AA, wystarczające na 12 miesięcy pracy.

Waga dla wszystkich dbających o formę

W czasach activity trackerów obecność kolejnego inteligentnego fit-urządzenia pozornie może wydawać się przerostem formy nad treścią. Jeśli jednak bliżej przyjrzeć się stopniowi automatyzacji i komfortu użytkowania, trudno nie uznać Mi Smart Scale za naprawdę użyteczną pomoc w utrzymaniu właściwej masy ciała i dobrego samopoczucia na co dzień.

Zobacz również: Studio PlayStation 5 highlight: Adam Zdrójkowski – Fenomen kontrolera DualSense

Xiaomi udało się stworzyć produkt jednocześnie trwały, przemyślany i funkcjonalny, a z jego bieżącą obsługą poradzą sobie także osoby z mniejszym doświadczeniem w Internecie Rzeczy. Mi Smart Scale jest już dostępna w pierwszych polskich sklepach, w cenie rozpoczynającej się od ok. 151 zł.

Źródło: materiały prasowe, Xiaomi

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Polski rynek:

Niewielki soundbar z funkcją głośnika Bluetooth Canal+ wreszcie wykorzystuje internet. Mecz Barcelona-Real takiej transmisji jeszcze nie miał MEE Audio X6 Plus i X7: wodoodporne sportowe słuchawki bluetooth Bosch GML 50: pierwsze na świecie radio budowlane ze zintegrowanym subwooferem Zamrażarki do 2000 zł - propozycje Corsair Dominator Platinum Special Edition Torque DDR4: ekstremalna pamięć RAM Mikrofalówka do 800 zł - propozycje Zamrażarki do 1000 zł - propozycje D-Link DCH-S150: domowy czujnik ruchu z WiFi i funkcją powiadomień Samsung QLED QE75Q8CAM Curved: flagowy telewizor serii QLED Q8C Z tym dyskiem żaden ransomware nie będzie ci straszny. My Passport Ultra jest piękny i pojemny Philips 328M6FJMB i 349X7FJEW: panoramiczne monitory z nagrodami Red Dot Design

Popularne w tym tygodniu:

Nie możesz kupić książki albo filmu? Winna może być… sztuczna inteligencja