Wideorejestrator do 600 zł - propozycje, porównanie

Obecnie coraz powszechniejsze staje się posiadanie w samochodzie wideorejestratora, który pozwala nagrywać różne sytuacje na drodze. Oto przegląd pięciu propozycji wideorejestratorów do 600 zł.

Wideorejestrator to przydatny sprzęt dla osób, które dużo podróżują - niezbędny przy wypadkach i kolizjach

Wideorejestrator to przydatny sprzęt dla osób, które dużo podróżują - niezbędny przy wypadkach i kolizjach (xblitz.pl)

Wideorejestrator Lark FreeCam 4.1

Wideorejestrator Lark FreeCam 4.1 pozwala na nagrywanie filmów oraz robienie zdjęć

Ten model wideorejestratora jest mały i minimalistyczny. Może nagrywać filmy w rozdzielczości 1080 px na 720 px, dzięki czemu szczegóły trasy są łatwe do odczytania. Lark FreeCam 4.1 świetnie sprawdza się podczas słonecznych dni i godzin wieczornych oraz nocnych. Ponadto ten model wideorejestratora posiada czujnik wstrząsów oraz opcję nagrywania w pętli.

Lark FreeCam 4.1 posiada złącza HDMI oraz USB, więc filmy można oglądać zarówno na komputerze, jak i na telewizorze. Materiały zapisywane są w formacie MOV. Dodatkową funkcją tego wideorejestratora jest możliwość robienia zdjęć.

Wideorejestrator Xblitz Go

Wideorejestrator Xblitz Go sprawdza się także w trudniejszych warunkach pogodowych

Xblitz Go oferuje dosyć dobrą jakość nagrania w zmiennych warunkach pogodowych, zarówno podczas bardzo słonecznych dni, jak i podczas ciemnych, deszczowych pór. Wideorejestrator podsiada funkcję WDR, która poprawia jakość filmów nagrywanych nocą, ale nawet bez tej funkcji Xblitz Go sprawdza się całkiem nieźle i nie ma problemu z odczytem szczegółowych elementów nagrania, jak np. tablic rejestracyjnych.

Ponadto ten model wideorejestratora ma łatwy do opanowania układ menu, a materiały rejestrowane są w formacie MOV i H.264. Maksymalna rozdzielczość nagrań wideorejestratora Xblitz Go to FULL HD 1920 x 1080p, a zdjęć – 4608 x 3456p. Urządzenie nagrywa 60 klatek/sekundę, co pozwala na zachowanie płynności obrazu nawet przy odtwarzaniu w zwolnionym tempie.

Xblitz Go posiada także kilka wygodnych funkcji: automatycznie rozpoczyna nagrywanie, może nagrywać filmy w pętli, ma również funkcję monitorowania zaparkowanego samochodu, a także chroni przed przypadkowym nadpisaniem lub usunięciem filmu (funkcja SOS). Jego wadą jest jednak krótki czas działania akumulatora.

Wideorejestrator Mio MiVue 618

Mio MiVue 618 to idealne połączenie wideorejestratora z technologią GPS

Ten model wideorejestratora wyposażony jest w GPS i może nagrywać filmy w maksymalnej rozdzielczości Extreme HD 2304 x 1296 px, dzięki czemu szczegóły trasy są łatwe do odczytania. Jest to bardzo prosty w obsłudze sprzęt, który z łatwością można przymocować do szyby. Uruchamia się automatycznie po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

Dodatkowo Mio MiVue 618 zawiera funkcję ostrzegania o przekroczonej prędkości jazdy, bazę fotoradarów z dożywotnią aktualizacją oraz system ostrzegania o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu LDWS. Jest więc sprzętem, który dodatkowo dba o bezpieczeństwo kierowcy, co wyróżnia go spośród wyżej wymienionych wideorejestratorów poniżej 800 zł. Mio MiVue 618 zapisuje filmy w formacie MOV i MP4. Po zainstalowaniu aplikacji MiVue Manager nagrania można udostępniać w mediach społecznościowych.

Wideorejestrator Xblitz Professional P100

Wideorejestrator Xblitz Professional P100 pozwala na nagrywanie dobrej jakości filmów i kosztuje niecałe 450 zł

Ciekawą propozycją jest Xblitz Professional P100. Jest to bardzo łatwy w obsłudze wideorejestrator do 800 zł, który nagrywa materiały w maksymalnej rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 px). Ponadto posiada funkcję WDR, która reguluje natężenie światła w obrazie, dlatego świetnie sprawdza się zarówno w nocy, jak i w dzień. Xblitz Professional P100, podobnie jak wyżej wymienione wideorejestratory, nagrywa materiały w formacie MOV, ale nie posiada złącza HDMI, a jedynie USB i AV.

Ten wideorejestrator również jest wzbogacony o funkcję nagrywania w pętli, tryb monitorowania parkingu, tryb SOS oraz G-sensor.

Wideorejestrator Xblitz Park View

Wideorejestrator Xblitz Park View pozwala na nagrywanie obrazu z przodu i z tyłu samochodu

Ten praktyczny wideorejestrator do 800 zł jest w stanie rejestrować obraz zarówno z przodu samochodu, jak i z tyłu, i to w bardzo dobrej jakości (1080 x 720 px). Xblitz Park View doskonale radzi sobie z nagrywaniem trasy nocą, więc bez problemu można rozpoznać i odczytać istotne detale.

Wideorejestrator Xblitz Park View posiada wiele przydatnych funkcji: nagrywanie w pętli, kamera cofania, tryb monitorowania parkingu czy G-sensor. Ponadto można robić nim zdjęcia o bardzo wysokiej rozdzielczości maksymalnej – 2048 x 1536 px.

Podobnie jak w poprzednich propozycjach, materiały nagrywane przez Xblitz Park View mają format MOV. Ten wideorejestrator posiada złącze USB, HDMI oraz AV.

  Xblitz Go Lark FreeCam 4.1 Xblitz Park View Mio MiVue 618

Xblitz Professional P100

Wyposażenie Kabel USB, Ładowarka samochodowa, Uchwyt samochodowy Kabel USB, Ładowarka samochodowa, Uchwyt samochodow Kabel USB, Ładowarka samochodowa, Uchwyt samochodowy Ładowarka samochodowa, Uchwyt samochodowy Kabel USB, Ładowarka samochodowa, Uchwyt samochodowy
Format plików MOV, H.264 MOV MOV MOV, MP4 JPG, MOV
Kąt widzenia 170 170 120 140 170
Max. rozdzielczość 1920 x 1080 1280 x 720, 1920 x 1080 1920 x 1080 2304 x 1296 1920 x 1080
Przetwornik CMOS CMOS CMOS CMOS CMOS
Stabilizacja obrazu tak tak tak tak  
Obiektyw stałoogniskowy stałoogniskowy stałoogniskowy stałoogniskowy stałoogniskowy
Rozdzielczość czujnika 16 mln pikseli 5 mln pikseli 3 mln pikseli   12 mln pikseli
Zoom cyfrowy X4 X4 X4 nie X4
Detekcja Ruchu tak tak tak tak tak
Funkcje dodatkowe G-sensor, Nagrywanie w pętli, Czujnik wstrząsów, Automatyczne rozpoczęcie nagrywania wraz z uruchomieniem silnika, Menu w języku polskim Nagrywanie w pętli, Czujnik wstrząsów G-sensor, Nagrywanie w pętli, Funkcja kamery internetowej, Funkcja SOS, Datownik, Automatyczne włączanie/wyłączanie, Funkcja kamery cofania, Dwie kamery (przód i tył), Tryb monitorowania parkingu, Automatyczne wygaszanie ekranu G-sensor, Automatyczne uruchomienie nagrywania przy starcie samochodu, Tryb parkingowy, Baza fotoradarów z dożywotnią aktualizacją G-sensor, Nagrywanie w pętli, Automatyczne rozpoczęcie nagrywania wraz z uruchomieniem silnika, Menu w języku polskim
Mikrofon tak tak tak tak tak
Obsługiwane karty pamięci MicroSDHC, MicroSD MicroSDHC, MicroSD MicroSDHC, MicroSD MicroSDHC, MicroSD MicroSDHC, MicroSD
Przekątna ekranu LCD [cal] 2 2.4 4.3 2.7 2.3
Tryb nocny tak tak tak nie nie
Wi-fi nie nie nie nie nie
Zasilanie Akumulator + zasilacz Wbudowany akumulator Wbudowany akumulator, Gniazdo zapalniczki Gniazdo zapalniczki, Bateria 240 mAh Akumulator + zasilacz
GPS nie nie nie tak nie
Złącza AV, USB, HDMI USB, HDMI AV, USB, HDMI USB, HDMI AV, USB
Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii RTV:

Samsung Q90T/Q95T - test najlepszego 4K QLED, gotowego na PS5 TCL wprowadza C72, C72+ i C82 z HDMI 2.1. Widzieliśmy telewizory w akcji Samsung pokazuje, że można oglądać telewizor na tarasie. Oto The Terrace z jasnością 2000 cd/m2 5 najlepszych seriali o superbohaterach, które znajdziesz na Netfliksie Sony HT-G700 to nowy soundbar z Dolby Atmos, na który stać każdego Jak zrobić świetne zdjęcia aparatem smartfonu? LG i telewizory OLED: produkcja wzrośnie o 50 proc. Możliwe, że będzie taniej Najlepsze słuchawki do 100 zł - sprawdzamy, które wybrać Budujemy kino domowe. Od czego zacząć, na co zwracać uwagę? Panasonic DMP-UB900: odtwarzacz Ultra HD Blu-ray zapewni jakość, o której marzyliśmy Nowe telewizory LG. Zobacz je na żywo TCL wprowadza nowe telewizory 4K QLED: dobra jakość za przystępną cenę