Allegro kasuje stare komentarze. Sprawdźcie, ile ocen pozostało na waszych kontach! [WASZYM ZDANIEM]

Wielu użytkowników Allegro przeżyło zdziwienie po sprawdzeniu ocen swoich transakcji – wieloletnia historia przestała być widoczna, a osoby korzystające z serwisu od lat mają obecnie wiarygodność podobną jak ci, którzy zarejestrowali się dopiero wczoraj

Zdjęcie pochodzi z serwisu Depositphotos

Zdjęcie pochodzi z serwisu Depositphotos

Na początku roku informowaliśmy o planowanych przez Allegro zmianach. Serwis, który przed laty rozwijał się jako platforma aukcyjna, jest dzisiaj zwyczajnym sklepem. Zdecydowana większość sprzedawanych za pośrednictwem Allegro przedmiotów jest fabrycznie nowa, z gwarancją, a sprzedający to nie amatorzy pozbywający się niepotrzebnych staroci, ale profesjonalni handlarze.

Jedną ze zmian, jakie w związku z tym zapowiadało Allegro, jest modyfikacja systemu komentarzy. Dzięki niej komentowanie transakcji przysługuje jedynie kupującym, a użytkownicy widzą tylko oceny z ostatnich 12 miesięcy.

Rozwiązanie to wydaje się rozsądnym krokiem, kładąc nacisk nie na zamierzchłe czasy, ale na aktualną jakość obsługi klienta. Mimo tego wywołuje wiele kontrowersji – zwłaszcza wśród użytkowników, którym nagle zniknęła pracowicie gromadzona historia transakcji, potwierdzająca ich wiarygodność i rzetelność.

Mimo długiego stażu na Allegro nie sposób zweryfikować wiarygnodności

Nowe zasady przyniosą korzyści zarówno kupującym, jak i sprzedającym. Chcemy, by kupujący na pierwszy rzut oka wiedzieli, jaką jakość obsługi oferuje im dany sprzedający, czy szybko realizuje wysyłkę, czy rzetelnie opisuje oferty i czy jest uprzejmy.

Paweł Klimiuk, Allegro

Allegro tłumaczy wprawdzie, że to zmiana na lepsze, ale marketingowy przekaz nie jest w stanie przykryć faktów. Dochodzi do sytuacji, gdy osoby korzystające z serwisu od kilkunastu lat mają nagle czyste konto, a tym samym – potencjalnie – problem np. z zakupami za pobraniem. Zerknijcie na swoje konta na Allegro i sprawdźcie, jak wiele komentarzy wam pozostało.

Co sądzicie o tych zmianach? Czy ukrycie przez Allegro starych ocen rzeczywiście jest dobrym pomysłem?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Opinie:

Rekordowa liczba czytelników i fanów Gadżetomanii. Dziękujemy! Kablu, wróć! Czy wszystko musi być bezprzewodowe? Allegro jak chciwy kardiochirurg: chwyta za serce by wycisnąć portfel Pole walki: cyberprzestrzeń. Kiedy haker staje się żołnierzem? Cyberpunk: rządy korporacji i uzależnienie od technologii. Czy to nasz świat? Nauka kontra religia: nieśmiertelna dusza zamieszka w komputerze Pokolenie bez własności. Chciwe korporacje zabrały nam wszystko, a my się z tego cieszymy Trójkąt Bermudzki. Wielka tajemnica czy wielka bzdura? Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Unikalne hasła: zakała współczesnego internetu. Jak pozbyć się tego problemu? Kogo zabije autonomiczny samochód: właściciela czy matkę z dzieckiem?