Robot planetarny do 1200 zł - propozycje

Roboty planetarne w okolicach 1200 zł to nierzadko trzepaczka, ubijak, maszynka do mielenia mięsa, maszynka do wyrabiania makaronu, wałek i tarka w jednym. Przyjrzyjmy się kilku modelom wiodących producentów sprzętu AGD, które kosztują mniej niż 1200 zł.

Roboty planetarne do 1200 zł to swoiste minikuchnie

Roboty planetarne do 1200 zł to swoiste minikuchnie (iStock/kevinruss)

Robot planetarny Kenwood KM289 Prospero

Robot planetarny marki Kenwood jest niewielki i bardzo wielofunkcyjny

Pierwszą propozycją w tym zestawieniu jest robot planetarny marki Kenwood. Ten model posiada silnik o mocy 900 W, którego obroty można regulować płynnie w 6 ustawieniach, oraz misę roboczą o pojemności 4,3 l. Dodatkowo Kenwood KM289 Prospero może pracować pulsacyjnie, a jego części nadają się do mycia w zmywarce.

W zestawie znajdują się: trzepaczka, hak do ciasta, maszynka do mielenia mięsa, mieszadło typu K, blender, wyciskarka, sokowirówka i malakser z ostrzami. Robot planetarny Kenwood KM289 Prospero może więc wycisnąć sok, zmielić mięso, zagnieść ciasto, ubić pianę lub pokroić warzywa na plasterki.

Robot planetarny ETA Gratussino 002390030

Robot planetarny marki ETA ma stylowy design

Kolejną propozycją robota planetarnego jest model czeskiej marki ETA, dostępny w kolorach białym, czarnym bądź jasnobrązowym (metalicznym). Ten model wyposażony został w 700-watowy silnik oraz misę roboczą wykonaną ze stali nierdzewnej, której pojemność wynosi 4,5 l. Prędkość obrotów urządzenia reguluje się mechanicznie, skokowo.

Robot planetarny ETA Gratussino posiada w zestawie końcówkę do ubijania, końcówkę do miksowania, 3 sitka do maszynki do mięsa, nasadkę do robienia kiełbas oraz hak do ugniatania. Dzięki niemu można ubić pianę, zagnieść ciasto lub zmielić mięso.

Robot planetarny Sencor STM 47GG

Robotem planetarnym marki Sencor pokroimy warzywa na plasterki

Robot planetarny marki Sencor posiada silnik o mocy 1000 W i misę roboczą o pojemności 4,5 l. W tym modelu prędkość obrotów reguluje się przy pomocy aż 8 stopni w sposób elektroniczny-skokowy.

Urządzenie to zostało wyposażone końcówkę do ubijania, końcówkę do zagniatania, tarczę do wiórków grubych i tarczę do wiórków cienkich, a także tarczę do krojenia, mieszadło, nasadkę masarską, maszynkę do mielenia mięsa oraz 3 tarcze dodatkowe. Dzięki robotowi planetarnemu Sencor STM 47GG da się więc zmielić mięso i przygotować kiełbaski, posiekać i pokroić warzywa, a nawet wymieszać ciasto.

Robot planetarny Electrolux EKM4600

Robot planetarny marki Electrolux został wykonany z metalu

Ciekawą propozycją w zestawieniu robotów planetarnych do 1200 zł jest urządzenie Electrolux EKM4600. Posiada ono misę roboczą o pojemności 4,8 l oraz mocny, 1000-watowy silnik, którego obroty reguluje się mechanicznie-skokowo (do wyboru są 2 poziomy prędkości). Korpus robota planetarnego firmy Electrolux w całości został wykonany z metalu, dlatego jest bardzo wytrzymały i nie powinien pękać.

To urządzenie wielofunkcyjne posiada w zestawie końcówkę do ubijania i mieszadło hakowe. Można nim wymieszać ciasto, jak również ubić pianę.

Robot planetarny Bosch MUM 54251

Robot planetarny marki Bosch posiada w zestawie mnóstwo końcówek

Robot planetarny marki Bosch posiada solidny silnik o mocy 900 W oraz 3,9-litrową misę roboczą. Dużą zaletą tego AGD jest tryb pracy pulsacyjnej, która pozwala szybciej przyrządzić wiele dań. W modelu Bosch MUM 54251 obroty reguluje się skokowo, przy pomocy 7 różnych poziomów.

Ten wielofunkcyjny robot planetarny posiada końcówkę do mieszania i ubijania, hak do ciasta, dzbanek miksera, tarczę do cięcia, dwustronną tarczę do tarcia, rozdrabniacz do owoców i warzyw, przystawkę do krojenia w kostkę, a także pokrowiec do przechowywania akcesoriów i płytę DVD z przepisami.

 

Kenwood KM289 Prospero

ETA Gratussino 002390030

Sencor STM 47GG

Electrolux EKM4600

Bosch MUM 54251

Moc silnika 900 W 700 W 1000 W 1000 W 900 W
Pojemność misy 4,3 l 4,5 l

4,5 l

4,8 l 3,9 l
Liczba prędkości 6 6 8 2 7
Funkcje Mieszanie, miksowanie, mielenie, wyciskanie soku, tarcie, siekanie, krojenie, ubijanie Mielenie, mieszanie, miksowanie, ubijanie Mieszanie, miksowanie, mielenie, tarcie, siekanie, krojenie, ubijanie Mieszanie, siekanie, ubijanie Mielenie, mieszanie, miksowanie, tarcie, krojenie, ubijanie
Podziel się:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Polski rynek:

13-calowe laptopy do 3500 zł. Niewielki sprzęt o wielkich możliwościach PocketBook Aqua 2: wodoszczelny czytnik e-booków z wyświetlaczem E-Ink Carta TomTom GO 5100 World LMT: nawigacja z wieczystą licencją na mapy wszystkich krajów D-Link DCH-S150: domowy czujnik ruchu z WiFi i funkcją powiadomień Bosch GML 50: pierwsze na świecie radio budowlane ze zintegrowanym subwooferem MEE Audio X6 Plus i X7: wodoodporne sportowe słuchawki bluetooth Archos Drone: lekki dron dla początkujących w atrakcyjnej cenie iRobot Roomba 980: autonomiczny odkurzacz z funkcją mapowania pomieszczeń Niewielki soundbar z funkcją głośnika Bluetooth Xiaomi Mi Air Purifier 2: wydajny oczyszczacz powietrza w kompaktowej obudowie Budżetowe dyski SSD dla wymagających Wideorejestrator dla najbardziej wymagających Mikrofalówka do 800 zł - propozycje Robot planetarny do 800 zł - propozycje Mikrofalówka do 500 zł - propozycje Mikser do 200 zł - propozycje Odkurzacz automatyczny do 1300 zł Pralka do 1000 zł – propozycje Robot planetarny do 600 zł - propozycje Soundbar do 800 zł Kawa jak marzenie. Wybieramy sprzęt, który nie rozczaruje jakością Mikrofalówka do 300 zł - propozycje Mikser do 100 zł - propozycje Radio w samochodzie. Na które modele warto zwrócić uwagę?