Bezprzewodowe słuchawki Razera "dla mas". Nasz test

Razer słynie z peryferiów komputerowych dla graczy. I to nawet nie dla „niedzielnych graczy” a fanów, żeby nie powiedzieć fanatyków elektronicznej rozrywki. Tym razem przyjrzymy się jednak produktowi kierowanemu do szerokiej publiczności. Są to bezprzewodowe słuchawki Razer Hammerhead BT.

Pierwsze wrażenie

Pierwszym co rzuca się w oczy po wyciągnięciu słuchawek z etui to „zieloność”, która chociaż znajduje się tylko po jednej strony kabla, to i tak nie pozwala nie zwracać na siebie uwagi. Trudno się dziwić, Razer znany jest w końcu ze swojego krzykliwego, czasem nawet agresywnego designu. Jaskrawo zielona taśma łącząca słuchawki to nie jedyny element typowy dla tej firmy.

Drugim jest podświetlane logo z tyłu słuchawek (czyli na tej części, która wystaje z ucha). Światełko miga szybko podczas parowania Bluetooth i „oddycha” podczas normalnego działania. Patrząc na inne produkty Razera można się zdziwić, że diody są tylko dwie, ale jest to ciekawy i subtelny dodatek.

Dźwięk

Słuchawki Razer Hammerhead BT brzmią bardzo dobrze, jednak nie powalają jakością dźwięku na kolana. Na pewno nie przypadną do gustu miłośnikom basów niszczących bębenki w uszach. Nie oznacza to, że mają kiepskie basy. W tej kategorii słuchawki prezentują się na „normalnym” poziomie, ale wiem też, że niektórzy miłośnicy muzyki maję tę normę sporo zawyżoną.

Słuchawki cechują się pasmem przenoszenia na poziomie 20 Hz – 20 kHz, impedencją 32 Ω,
skutecznością 102 dB i mocą wejściową max 5mW. Tyle w teorii, w praktyce słuchawki dają bardzo miły, czysty i głęboki dźwięk, jak przystało na słuchawki z segmentu premium, w który celuje producent.

Ergonomia

W kwestii ergonomii i komfortu używania jest według mnie kiepsko. Największy zarzut jaki mam pod adresem słuchawek to wytłoczony pierścień znajdujący się na słuchawkach, który potrafi ocierać się o małżowinę uszną i sprawiać dyskomfort.

Drugi mój zarzut to odrobinę za krótki i za sztywny kabel, który czasem potrafi sam „wyciągać” słuchawki z uszu.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Podsumowanie

Razer Hammerhead BT to bardzo dobrze brzmiące bezprzewodowe słuchawki o ciekawym designie. Jednak drobne wady ergonomiczne mogą zniechęcić do nich niektóre osoby. Cena słuchawek to 399 zł.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Tin Audio T2 - trudno o drugie takie słuchawki w tej cenie [TEST] Testujemy elektryczny skuter. Zapłacisz tylko 1 zł za 100 kilometrów Aparat iPhone'a XS, czyli o fotografii obliczeniowej. Jakim cudem smartfon dorównuje kilkuletniej lustrzance? Aune E1 - te świetnie słuchawki można kupić tylko w... Polsce [TEST] Hykker Vision 130: tani projektor z Biedronki - test Hulajnogi elektryczne - testujemy 3 popularne modele. Która najlepsza? Tego drona nie da się rozbić! Ekstremalny test DJI Mavic 2 Pro HyperX Pulsefire FPS: świetna mysz nie tylko dla graczy. Testowana na profesjonalistach! iBasso IT01 - rewelacyjny stosunek jakości do ceny [TEST] Surfboard vs Balance Scooter. Porównanie desek Kawasaki Nespresso Expert&Milk. Trzy powody, dla których spodobał się nawet umiarkowanemu miłośnikowi kawy Campfire Audio Comet - słuchawki premium, na które nie wydasz fortuny [TEST]