Bezprzewodowe słuchawki Razera "dla mas". Nasz test

Razer słynie z peryferiów komputerowych dla graczy. I to nawet nie dla „niedzielnych graczy” a fanów, żeby nie powiedzieć fanatyków elektronicznej rozrywki. Tym razem przyjrzymy się jednak produktowi kierowanemu do szerokiej publiczności. Są to bezprzewodowe słuchawki Razer Hammerhead BT.

Pierwsze wrażenie

Pierwszym co rzuca się w oczy po wyciągnięciu słuchawek z etui to „zieloność”, która chociaż znajduje się tylko po jednej strony kabla, to i tak nie pozwala nie zwracać na siebie uwagi. Trudno się dziwić, Razer znany jest w końcu ze swojego krzykliwego, czasem nawet agresywnego designu. Jaskrawo zielona taśma łącząca słuchawki to nie jedyny element typowy dla tej firmy.

Drugim jest podświetlane logo z tyłu słuchawek (czyli na tej części, która wystaje z ucha). Światełko miga szybko podczas parowania Bluetooth i „oddycha” podczas normalnego działania. Patrząc na inne produkty Razera można się zdziwić, że diody są tylko dwie, ale jest to ciekawy i subtelny dodatek.

Dźwięk

Słuchawki Razer Hammerhead BT brzmią bardzo dobrze, jednak nie powalają jakością dźwięku na kolana. Na pewno nie przypadną do gustu miłośnikom basów niszczących bębenki w uszach. Nie oznacza to, że mają kiepskie basy. W tej kategorii słuchawki prezentują się na „normalnym” poziomie, ale wiem też, że niektórzy miłośnicy muzyki maję tę normę sporo zawyżoną.

Słuchawki cechują się pasmem przenoszenia na poziomie 20 Hz – 20 kHz, impedencją 32 Ω,
skutecznością 102 dB i mocą wejściową max 5mW. Tyle w teorii, w praktyce słuchawki dają bardzo miły, czysty i głęboki dźwięk, jak przystało na słuchawki z segmentu premium, w który celuje producent.

Ergonomia

W kwestii ergonomii i komfortu używania jest według mnie kiepsko. Największy zarzut jaki mam pod adresem słuchawek to wytłoczony pierścień znajdujący się na słuchawkach, który potrafi ocierać się o małżowinę uszną i sprawiać dyskomfort.

Drugi mój zarzut to odrobinę za krótki i za sztywny kabel, który czasem potrafi sam „wyciągać” słuchawki z uszu.

Podsumowanie

Razer Hammerhead BT to bardzo dobrze brzmiące bezprzewodowe słuchawki o ciekawym designie. Jednak drobne wady ergonomiczne mogą zniechęcić do nich niektóre osoby. Cena słuchawek to 399 zł.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Skullcandy Indy Evo – test bezprzewodowych słuchawek z imponującym akumulatorem Test inteligentnego aparatu fotograficznego w telefonie LG V30 Tak się teraz wyjeżdża pod namiot Komputer do gier Optimus e-sport Extreme MZ390T-BQ1 – wydajność i wygląd z najwyższej półki [test] MSI Trident 3, czyli komputer dla graczy wielkości konsoli [test] Czy ultradźwięki odstraszają owady? Sprawdzamy najlepsze sposoby na komary [wideo] Netatmo Personal Weather Station - stacja pogodowa, która ma sens [recenzja] Oriveti Affinity i New Primacy - produkty premium w dobrej cenie [TEST] Benq GW2270H: test budżetowego monitora 21.5” z matrycą VA Palit GeForce GTX 1050 Ti KalmX: test Pascala dla wielbicieli ciszy Cooler Master MasterPulse Pro: test słuchawek dla graczy z technologią Bass FX LEAR Kaleido - cieszą oczy wyglądem, a uszy jakością dźwięku [TEST]

Popularne w tym tygodniu:

Turtle Beach Stealth 600 Gen 2 - test bezprzewodowych słuchawek dla Xbox Series X/S