Dyson AM10: nowoczesny nawilżacz powietrza na wszystkie pory roku

Latem rozpyli w domu higieniczną mgiełkę, zimą schłodzi silniejszym strumieniem powietrza. Oczyści je jednocześnie z bakterii, na bieżąco monitorując temperaturę i wilgoć. Jakim technologiom Dyson AM10 zawdzięcza swoją skuteczność?

  1. W jaki sposób odbywa się sterowanie pracą Dysona AM10?
  2. W jakim zakresie pozwala ustalić docelowy poziom nawilżenia?
  3. W jaki sposób oczyszcza powietrze z aż 99,9% bakterii?
  4. Akredytacje których organizacji prozdrowotnych uzyskał?

Smukła i nowoczesna konstrukcja

Marka Dyson na swoją rozpoznawalność i prestiż zapracowała licznymi modelami urządzeń o równie oryginalnym wyglądzie co innowacyjnym działaniu. Jedną z domen marki są wentylatory z funkcją nawilżania powietrza, a wśród nich wyróżnia się m.in. model AM10. Poradzi on sobie z powierzchnią także sporych pomieszczeń, oferując wysoką wydajność działania.

Stylistycznie nie odróżnia się mocno od pozostałych biurkowych wentylatorów Dysona: to smukła konstrukcja o masywnej podstawie, wykonana z tworzywa ABS. Jej wymiary to 579 × 240 × 222 mm, waga wynosi 3,53 kg, natomiast kolorystyka łączy biel i srebro. Sterowanie odbywa się przy pomocy 8 przycisków w górnej części obudowy bądź dołączonym pilotem.

Skuteczne oczyszczanie i wydajne nawilżanie

Zasada działania nawilżacza jest dość prosta, a zarazem niezwykle skuteczna. Woda ze zbiornika o pojemności 3 litrów spływa niewielkim strumieniem do komory, gdzie jest poddawana działaniu światła ultrafioletowego. Zabija ono 99,9% bakterii, a oczyszczona w ten sposób woda trafia następnie do komory gdzie przed rozpyleniem ponownie naświetla ją ultrafiolet.

Cały cykl trwa 3 minuty, pozwalając na uzyskanie higienicznie czystej mgiełki, równomiernie nawilżającej całe pomieszczenie. W zimie pozwala ona na utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia (regulacja od 30 do 70%), natomiast latem dodatkowo ochłodzi pokój silniejszym strumieniem powietrza (technologia Air Multiplier), sięgającym 2 m/s.

Urządzenie stale monitoruje aktualny mikroklimat, analizując skład powietrza wciąganego przez otwory w podstawie. Wyniki można w każdej chwili odczytać na wbudowanym wyświetlaczu LCD. Przy jego pomocy można również zaplanować uruchomienie z opóźnieniem od 15 min. do 9 godzin oraz określić stopień siły nawiewu w 10-stopniowej skali.

Liczne akredytacje innowacyjnego produktu

Za jakością Dysona AM10 stoi nie tylko dświadczenie i prestiż producenta, ale i szereg rekomendacji oraz wyróżnień. Jest on pierwszym nawilżaczem na świecie odznaczonym znakiem Quiet mark przez brytyjską organizację Noise Abatement Society. Urządzenie nagrodzono za niezwykle cichą pracę, także podczas działania z pełną mocą.

To również pierwszy na świecie nawilżacz akredytowany przez brytyjską organizację Skin Health Alliance jako bezpieczny dla osób o szczególnie wrażliwej skórze. Dyson AM10 jest także jedynym nawilżaczem na świecie z certyfikatem Asthma and Allegry Friendly od irlandzkiej organizacji Allergy Standards Limited, polecającym go m.in. astmatykom oraz alergikom.

Trudno więc zwątpić w skuteczność, a jaką oczyszcza powietrze, a po zapoznaniu się ze specyfikacją – także w wydajność jego pracy. Przypadnie więc do gustu nie tylko rodzicom małych dzieci, lecz także osób o nadwątlonym zdrowiu bądź po prostu entuzjastów zdrowego stylu życia. Dyson AM10 jest dostępny w ciągłej sprzedaży, w cenie rozpoczynającej się od 1929 zł.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Polski rynek:

13-calowe laptopy do 3500 zł. Niewielki sprzęt o wielkich możliwościach Miniwieże do 1000 zł. Niewielki sprzęt audio, który zaskakuje brzmieniem Lodówki turystyczne do 400 zł Robot planetarny do 1200 zł - propozycje Zamrażarki do 2000 zł - propozycje TP-Link Archer C1200: nowoczesny dwuzakresowy router do domu lub biura PocketBook Aqua 2: wodoszczelny czytnik e-booków z wyświetlaczem E-Ink Carta TomTom GO 5100 World LMT: nawigacja z wieczystą licencją na mapy wszystkich krajów JBL Playlist: głośnik Bluetooth ze wsparciem Chromecasta i Spotify Asustor AS6404T: nowoczesny NAS na 40 TB danych z Intelem Apollo Lake D-Link DCH-S150: domowy czujnik ruchu z WiFi i funkcją powiadomień Bosch GML 50: pierwsze na świecie radio budowlane ze zintegrowanym subwooferem MEE Audio X6 Plus i X7: wodoodporne sportowe słuchawki bluetooth Archos Drone: lekki dron dla początkujących w atrakcyjnej cenie iRobot Roomba 980: autonomiczny odkurzacz z funkcją mapowania pomieszczeń Niewielki soundbar z funkcją głośnika Bluetooth Xiaomi Mi Air Purifier 2: wydajny oczyszczacz powietrza w kompaktowej obudowie Budżetowe dyski SSD dla wymagających Wideorejestrator dla najbardziej wymagających Pralka do 5000 zł - propozycje Lodówki turystyczne do 300 zł Mikrofalówka do 800 zł - propozycje Miniwieże do 800 zł Lodówki turystyczne do 200 zł