Dyson AM10: nowoczesny nawilżacz powietrza na wszystkie pory roku

Latem rozpyli w domu higieniczną mgiełkę, zimą schłodzi silniejszym strumieniem powietrza. Oczyści je jednocześnie z bakterii, na bieżąco monitorując temperaturę i wilgoć. Jakim technologiom Dyson AM10 zawdzięcza swoją skuteczność?

  1. W jaki sposób odbywa się sterowanie pracą Dysona AM10?
  2. W jakim zakresie pozwala ustalić docelowy poziom nawilżenia?
  3. W jaki sposób oczyszcza powietrze z aż 99,9% bakterii?
  4. Akredytacje których organizacji prozdrowotnych uzyskał?

Smukła i nowoczesna konstrukcja

Marka Dyson na swoją rozpoznawalność i prestiż zapracowała licznymi modelami urządzeń o równie oryginalnym wyglądzie co innowacyjnym działaniu. Jedną z domen marki są wentylatory z funkcją nawilżania powietrza, a wśród nich wyróżnia się m.in. model AM10. Poradzi on sobie z powierzchnią także sporych pomieszczeń, oferując wysoką wydajność działania.

Stylistycznie nie odróżnia się mocno od pozostałych biurkowych wentylatorów Dysona: to smukła konstrukcja o masywnej podstawie, wykonana z tworzywa ABS. Jej wymiary to 579 × 240 × 222 mm, waga wynosi 3,53 kg, natomiast kolorystyka łączy biel i srebro. Sterowanie odbywa się przy pomocy 8 przycisków w górnej części obudowy bądź dołączonym pilotem.

Skuteczne oczyszczanie i wydajne nawilżanie

Zasada działania nawilżacza jest dość prosta, a zarazem niezwykle skuteczna. Woda ze zbiornika o pojemności 3 litrów spływa niewielkim strumieniem do komory, gdzie jest poddawana działaniu światła ultrafioletowego. Zabija ono 99,9% bakterii, a oczyszczona w ten sposób woda trafia następnie do komory gdzie przed rozpyleniem ponownie naświetla ją ultrafiolet.

Cały cykl trwa 3 minuty, pozwalając na uzyskanie higienicznie czystej mgiełki, równomiernie nawilżającej całe pomieszczenie. W zimie pozwala ona na utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia (regulacja od 30 do 70%), natomiast latem dodatkowo ochłodzi pokój silniejszym strumieniem powietrza (technologia Air Multiplier), sięgającym 2 m/s.

Urządzenie stale monitoruje aktualny mikroklimat, analizując skład powietrza wciąganego przez otwory w podstawie. Wyniki można w każdej chwili odczytać na wbudowanym wyświetlaczu LCD. Przy jego pomocy można również zaplanować uruchomienie z opóźnieniem od 15 min. do 9 godzin oraz określić stopień siły nawiewu w 10-stopniowej skali.

Liczne akredytacje innowacyjnego produktu

Za jakością Dysona AM10 stoi nie tylko dświadczenie i prestiż producenta, ale i szereg rekomendacji oraz wyróżnień. Jest on pierwszym nawilżaczem na świecie odznaczonym znakiem Quiet mark przez brytyjską organizację Noise Abatement Society. Urządzenie nagrodzono za niezwykle cichą pracę, także podczas działania z pełną mocą.

To również pierwszy na świecie nawilżacz akredytowany przez brytyjską organizację Skin Health Alliance jako bezpieczny dla osób o szczególnie wrażliwej skórze. Dyson AM10 jest także jedynym nawilżaczem na świecie z certyfikatem Asthma and Allegry Friendly od irlandzkiej organizacji Allergy Standards Limited, polecającym go m.in. astmatykom oraz alergikom.

Trudno więc zwątpić w skuteczność, a jaką oczyszcza powietrze, a po zapoznaniu się ze specyfikacją – także w wydajność jego pracy. Przypadnie więc do gustu nie tylko rodzicom małych dzieci, lecz także osób o nadwątlonym zdrowiu bądź po prostu entuzjastów zdrowego stylu życia. Dyson AM10 jest dostępny w ciągłej sprzedaży, w cenie rozpoczynającej się od 1929 zł.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Polski rynek:

Samsung QLED QE75Q8CAM Curved: flagowy telewizor serii QLED Q8C Tracer GAMEZONE Radiant: mechaniczna klawiatura za mniej niż 200 zł BenQ EW2770QZ: 27-calowy monitor z nowatorską technologią BI+ Fractal Design Focus G i Focus G mini: nowa seria budżetowych obudów JBL Playlist: głośnik Bluetooth ze wsparciem Chromecasta i Spotify Cooler Master Cosmos II 25th Anniversary Edition: odświeżony klasyk na jubileusz marki TP-Link Archer C1200: nowoczesny dwuzakresowy router do domu lub biura ASUS ROG Strix GL502: odświeżone laptopy dla graczy z Intelem Kaby Lake Asustor AS6404T: nowoczesny NAS na 40 TB danych z Intelem Apollo Lake Transcend MTS810: budżetowy dysk SSD z pamięciami 3D NAND TomTom GO 5100 World LMT: nawigacja z wieczystą licencją na mapy wszystkich krajów PocketBook Aqua 2: wodoszczelny czytnik e-booków z wyświetlaczem E-Ink Carta Lenovo Legion Y920: wydajny laptop z GeForce'em GTX 1070 Lighthouse: domowa kamera z zaawansowanym rozpoznawaniem obiektów w 3D Korzystny cashback: do 840 zł zwrotu przy zakupie procesora Intela i płyty głównej Asusa Corsair Dominator Platinum Special Edition Torque DDR4: ekstremalna pamięć RAM Mio Slice: tracker aktywności wykorzystujący algorytm PAI 10 gadżetów rowerowych, które naprawdę mogą się przydać iRiver LS150: studyjna jakość audio i wsparcie łączności bezprzewodowej Asustor AS6302T: wydajny i bezpieczny NAS do domu lub niewielkiej firmy Hama uRage Reaper Rev: podświetlona mysz dla graczy Boneco S450: nawilżacz zadba o powietrze bez kurzu i bakterii Archos Drone: lekki dron dla początkujących w atrakcyjnej cenie Fractal Design Celsius S36 i S24: jeszcze wydajniejsze chłodzenie procesorów cieczą