Amplitunery do 2000 zł

Amplitunery w cenie poniżej 2000 zł posiadają bardzo zróżnicowane systemy głośności – często z dwoma kanałami do subwoofera. Ponadto amplitunery z tej półki cenowej mają zwykle wbudowane radio internetowe.

Amplitunery do 2000 zł to funkcjonalne sprzęty z możliwością korekty dźwięku

Amplitunery do 2000 zł to funkcjonalne sprzęty z możliwością korekty dźwięku (yamaha.com)

Amplituner Yamaha RXV481

Amplituner Yamaha RXV481 został wyposażony w 4 wejścia i 1 wyjście HDMI

Yamaha RXV481 jest amplitunerem do 2000 zł z systemem głośności 5.1, co oznacza, że to urządzenie posiada 5 kanałów przeznaczonych dla głośników normalnych i jeden dla subwoofera. Podłączenie subwoofera do amplitunera marki Yamaha pozwoli na odtworzenie dźwięków o niskiej częstotliwości.

Co więcej amplituner Yamaha RXV481 został wyposażony w cztery wejścia i jedno wyjście HDMI, a ponadto również w przydatne moduły Wi-Fi, Bluetooth oraz WLAN, które ułatwią sparowanie go z innymi urządzeniami. Warto wspomnieć, że wejścia HDMI w tym sprzęcie umożliwiają obsługę nowoczesnej technologii 4K (nazywanej także Ultra HD).

Firma Yamaha pomyślała też o wzbogaceniu modelu RXV481 o funkcję Silent Cinema, dzięki której urządzenie emituje dźwięki przestrzenne o dużym zróżnicowaniu.

Amplituner Pioneer VSXS510S

Pioneer VSXS510S posiada możliwość zmiany barwy dźwięku

Urządzenie Pioneer VSXS510S to solidny amplituner wielokanałowy do 2000 zł, który może być używany zarówno do słuchania muzyki, jak i do oglądania filmów bądź grania w gry wideo. Amplituner wyposażony jest w dekodery Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, które obsługują technologię dźwięku charakterystyczną dla nośników Blu-ray. Pioneer VSXS510S posiada możliwość zmiany barwy dźwięku (opcja "korektor dźwięku"), jednak nie jest to zalecane podczas słuchania muzyki. Doskonałym rozwiązaniem dla kinomanów jest na pewno funkcja Deep Colour, której wybór spowoduje, że amplituner zwiększy głębię kolorów obrazu.

Amplituner Onkyo TX-NR414

Model Onkyo TX- NR414 posiada aż 6 wejść HDMI

Onkyo TX- NR414 to jeden z najlepszych amplitunerów do 2000 zł posiadający niezły system głośności 5.1, na który składa się jeden kanał do subwoofera i aż 5 kanałów do standardowych głośników. Dzięki dekoderom Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio amplituner od Onkyo jest w stanie odtwarzać dźwięk z płyt Blu-ray. Poza tym model Onkyo TX- NR414 posiada aż 6 wejść HDMI – najwięcej w zestawieniu amplitunerów do 2000 zł. Jeśli chodzi o dodatkowe technologie, sprzęt wyróżnia się funkcją Cinema Filter, która dostosowuje dźwięk charakterystyczny dla kinowych produkcji do domowych warunków.

Amplituner Yamaha R-N402D

Amplituner Yamaha R-N402D obsługuje fale radiowe DAB

Wersja R-N402D to kolejne urządzenie firmy Yamaha, które jest zarazem jedynym w tym zestawieniu amplitunerem stereo do 2000 zł. W związku z tym jest ono szczególnie polecane melomanom, a nie miłośnikom kina, a to ze względu na dźwięk stereo, który w przypadku oglądania filmów nie zapewnia zadowalających wrażeń słuchowych. Co ciekawe Amplituner Yamaha R-N402D obsługuje fale radiowe DAB i DAB+, które są charakterystyczne dla cyfrowych stacji radiowych. Jeśli chodzi o istotne udogodnienia, nie wolno zapominać o technologii AirPlay, dzięki której amplituner firmy Yamaha może łączyć się z innymi urządzeniami.

Amplituner Denon AVR-X1300W

Denon AVR-X1300W kosztuje 1998 zł

Model Denon AVR-X1300W to absolutny top wśród amplitunerów do 2000 zł. Warto rozważyć zakup tego sprzętu przede wszystkim z uwagi na możliwość podłączenia do niego dwóch subwooferów i aż 7 standardowych głośników. Amplituner marki Denon obsługuje takie dekodery, jak np. Dolby Atmos, który jest oparty na technologii dźwięku przestrzennego oraz kodowania obiektowego. Co więcej urządzenie Denon AVR-X1300W może być sparowane z innymi sprzętami w różnorodny sposób, a to dzięki obsłudze standardów Wi-Fi, Bluetooth, USB i HDMI.

 

Yamaha RXV481

Pioneer VSXS510S

Onkyo TX-NR414

Yamaha R-N402D

Denon AVR-X1300W

System głośności 5.1 6.2 5.1 2.0 7.2
Radio AM, FM, internetowe AM, FM, internetowe AM, FM, internetowe DAB, DAB+, AM, FM AM, FM, internetowe
Korektor dźwięku tak tak nie nie tak
HDMI (wejścia/ wyjścia) 4/1 6/1 6/1 0/0 5/1
Bluetooth tak tak nie tak tak
Dodatkowe technologie Silent Cinema Deep Colour Cinema Filter AirPlay AirPlay
Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić? Odkurzacz workowy do 200 zł Okap kuchenny do 250 zł Opiekacz do 150 zł Piekarniki do 1000 zł Blender kielichowy do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 400 zł Amplitunery do 1500 zł

Popularne w tym tygodniu:

Kuny w samochodzie. Skuteczny sposób na małe szkodniki Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Zapomnij o kolejkach i drogich biletach. Dzięki promocji niewielkim kosztem zrobisz sobie kino w domu Jak wybrac dobry masażer? Domowy sposób na stres Zadziwiający głośnik Sony. Dzięki niemu zawsze usłyszysz dźwięk z telewizora Słuchawki z redukcją szumów w rewelacyjnej cenie. Tej promocji nie możesz przegapić