Odkurzacz samochodowy – jaki wybrać?

Jeśli chcemy kupić odkurzacz samochodowy, powinniśmy pamiętać, aby zwracać uwagę na takie cechy produktu, jak moc silnika, waga czy pojemność zbiornika. Ważne są też końcówki, w jakie wyposażone są odkurzacze samochodowe.

Odkurzacz samochodowy powinien mieć wymienne końcówki, które ułatwią sprzątanie auta

Odkurzacz samochodowy powinien mieć wymienne końcówki, które ułatwią sprzątanie auta (istockphoto.com/Gimbanjang)

Odkurzacz samochodowy Hoover SJ4000

Hoover SJ4000 to jeden z najpopularniejszych odkurzaczy samochodowych, ważący 0,73 kg

Hoover SJ4000 to jeden z najpopularniejszych odkurzaczy samochodowych. Jest to odkurzacz ręczny, który w związku z tym wyróżnia się niewielkim ciężarem wynoszącym 0,73 kg. Dzięki temu Hoover SJ4000 jest łatwy w przenoszeniu i nie obciąża ręki nawet w przypadku długotrwałego trzymania go w powietrzu.

Ponadto Hoover SJ4000 to odkurzacz samochodowy z akumulatorem, który może być również zasilany z gniazda zapalniczki samochodowej o napięciu 12 V. Dodatkowe końcówki, takie jak ssawka szczelinowa i mała szczotka, pozwalają na bardziej precyzyjne odkurzanie auta, również w trudno dostępnych miejscach.

Do czego może przydać się odkurzacz?

Odkurzacz samochodowy Menuett

Odkurzacz samochodowy Menuett ma pojemny zbiornik na brud

Samochodowy odkurzacz marki Menuett charakteryzuje się tym, że jest w stanie zebrać z wnętrza auta nie tylko kurz, okruchy i śmieci, ale też wodę – w tym celu został wyposażony w specjalną ssawkę i technologię pozwalającą zassać do 60 ml cieczy. Urządzenie marki Menuett to odkurzacz samochodowy z pojemnym zbiornikiem na brud, w którym zmieści się pół litra zanieczyszczeń. W przypadku, gdy pojemnik odkurzacza samochodowego Menuett mocniej się zabrudzi, bez problemu umyjemy go pod bieżącą wodą.

Zobacz również: Electrolux PUREi9: co kryje się w pudełku?

Odkurzacz samochodowy Hamron

Odkurzacz samochodowy Hamron wyróżnia się wysokiej jakości antyalergicznym filtrem HEPA

Produkt firmy Hamron to wyjątkowo lekki odkurzacz samochodowy – jego waga to zaledwie 700 gramów. Odkurzacz nie posiada wbudowanego akumulatora, jednak uporządkowanie wnętrza auta przy jego pomocy nie jest trudne, gdyż urządzenie można podłączyć do gniazda zapalniczki samochodowej.

Co więcej, odkurzacz samochodowy Hamron wyróżnia się wysokiej jakości antyalergicznym filtrem HEPA – jest to filtr wielorazowego użytku, który w przypadku większych zabrudzeń można wyprać. Zastosowanie odkurzacza Hamron wykracza daleko poza samochody, gdyż z równym powodzeniem możemy go wykorzystywać do sprzątania przyczepy campingowej, a nawet łodzi.

Odkurzacz samochodowy Bosch BHN09070

Bosch BHN09070 to ręczny odkurzacz do samochodu z wbudowanym akumulatorem

Bosch BHN09070 to ręczny odkurzacz do samochodu z wbudowanym akumulatorem. Ładowanie akumulatora jest bardzo proste ze względu na świetlny wskaźnik, który informuje, czy ten proces jeszcze trwa, czy też odkurzacz jest już gotowy do użycia. Ponadto odkurzacz samochodowy Bosch posiada całkiem mocny 220-watowy silnik, który jest w stanie pracować nieprzerwanie przez około 9 minut.

Urządzenie Bosch BHN09070 zostało też wyposażone w zbiornik na zanieczyszczenia o pojemności 0,3 l i zmywalny filtr wielorazowego użytku.

Odkurzacz samochodowy Dirt Devil DD1400

Odkurzacz samochodowy Dirt Devil DD1400 ma wyjątkowo długi, 8-metrowy kabel

Model Dirt Devil DD1400 to jeden z najlepszych odkurzaczy samochodowych, który posiada doskonały silnik o mocy 450 W. Dzięki niemu odkurzacz do auta Dirt Devil z łatwością poradzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami. Sprzątanie samochodu ułatwią też liczne końcówki znajdujące się w zestawie z tym odkurzaczem. Wśród nich jest m.in. ssawka szczelinowa, która usunie brud spod oparcia siedzenia, a także turboszczotka, która powinna świetnie sprawdzić się z bagażnikiem samochodowym, zwłaszcza o dużej pojemności.

Odkurzacz samochodowy Dirt Devil DD1400 nie posiada akumulatora, jednak dzięki wyjątkowo długiemu, 8-metrowemu kablowi nie powinniśmy mieć problemów z podłączeniem go do prądu.

 

Hoover SJ4000

Menuett

Hamron

Bosch BHN09070

Dirt Devil DD1400

Moc (W) 40 45 120 220 450
Pojemność zbiornika (l) 0,3 0,5 brak danych 0,3 0,4
Waga (kg) 0,73 brak danych 0,7 1,1 2,1
Akumulator tak tak nie tak nie
Dodatkowe końcówki ssawka szczelinowa, mała szczotka ssawka szczelinowa, ssawka do wody ssawka szczelinowa, mała szczotka ssawka szczelinowa ssawka szczelinowa, do podłóg twardych, turboszczotka, przegub

Źródło: mycenter.pl, neo24.pl, jula.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Drony do 200 zł Soundbary do 1500 zł Lodówki z kostkarką do lodu do 5000 zł Płytkie pralki do 2000 zł Kosiarka do 500 zł Płytkie pralki do 1000 zł, czyli szukamy taniego prania Obudowa do iPhone'a 6 - jaką wybrać? Jaki telewizor wybrać? Na co zwracać uwagę? Grill – co kupić, żeby się udał? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Klawiatury mechaniczne: rodzaje i cechy najpopularniejszych przełączników Cherry Klawiatury mechaniczne: czym różnią się od klasycznych? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Karta graficzna do 600 zł, czyli budżetowy gaming w FullHD Uważaj na licencję. Naruszenie może kosztować nawet 2 tys. zł! Walentynkowe gadżety 2017. Co podarować drugiej połówce? Słowniczek Smart TV. Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV? Wyjaśniamy! BitTorrent Live: transmisje na żywo dostępne także dla Androida

Popularne w tym tygodniu:

Idziemy do lasu - pięć przydatnych gadżetów Jaki wybrać telefon dla seniora? Brelok, który powinien się znaleźć w każdym samochodzie Akcesoria prawdziwego trapera – pięć rzeczy które musisz mieć by przetrwać wszystko Akcesoria i narzędzia ogrodnicze potrzebne jesienią Najciekawsze odkurzacze cyklonowe – zapomnij o wymianie worków Jak odstraszyć włamywacza – proste pomysły na zabezpieczenie się przed kradzieżą Jesienne akcesoria do smartfonów – rękawice, pokrowce, powerbanki Multitool – ewolucja scyzoryka. Nowe funkcje i zastosowania Zestaw kina domowego do 1000 zł Prostowniki samochodowe, którymi naładujesz padnięty akumulator Kubek, parapet, papier ścierny i inne sposoby na ostrzenie noża