Toshiba 65X9763: flagowy telewizor OLED 4K już jesienią trafi do Europy

Po kilku latach nieobecności Toshiba wraca ze swoimi telewizorami na Stary Kontynent. Reprezentacyjnym modelem będzie atrakcyjnie wyceniony, 65-calowy model z matrycą OLED. Jaką jakość obrazu ma zaoferować?

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Jakie złącza otrzymał nowy telewizor Toshiby?
  2. Kto jest producentem jego matrycy?
  3. Jak szeroką paletę barw ma zapewniać?
  4. Jak niska ma być wartość input laga?

Atrakcyjna i nowoczesna stylistyka

Wśród tegorocznych telewizorów z panelami OLED nie zabraknie także Toshiby – producenta od kilku lat nieobecnego w sklepach na naszym kontynencie. Powrót starannie zaplanowano, przygotowując produkty rywalizujące nie tylko ceną, ale i zastosowaną w nich technologią. Jakością i starannością wykonania mają więc w niczym nie ustępować utytułowanym konkurentom.

Design flagowego modelu 65X9763 świetnie wpisuje się w tegoroczne trendy: czarna obudowa otrzymała smukły profil, ramki wyraźnie zwężono, a srebrną podstawę wykonano ze szczotkowanego aluminium. Dominuje więc elegancki minimalizm, który sprawdzi się w większości pomieszczeń. W tylnej części znalazł się spory zakres złącz, m.in. cztery HDMI oraz trzy USB.

Szeroki zakres barw w UltraHD 4K

Zastosowana w telewizorze 65” matryca OLED (RGBW) została wyprodukowana przez markę LG, a jej natywna rozdzielczość to 3840 × 2160 pikseli. Wyróżnia ją wyjątkowo szeroka paleta barw, która ma pokryć 99 proc. zakresu DCI-P3. Za wykrywanie i kompensację ruchu odpowiada technologia MEMC, a jakość wyświetlania dynamicznych ujęć ma być wyższa od tej znanej z produktów LG.

System operacyjny telewizora zapewni szeroki zakres funkcjonalności smart, w tym dostęp do Netfliksa i Youtube’a. Nie zabraknie także wsparcia dla bezprzewodowego przesyłania obrazu z urządzeń mobilnych. Za najwyższą jakość audio będą odpowiadać stereofoniczne głośniki z wbudowanym subwooferem.

Szczególnie interesująco brzmi ambitna zapowiedź producenta dotycząca wartości input laga (jest to zjawisko występujące w niektórych typach ekranów, polegające na opóźnieniu wyświetlanego obrazu w stosunku do czasu sygnału sterującego obrazem). Ma on wynieść zaledwie 1 ms, co byłoby wynikiem wręcz bezprecedensowym – dotychczas prezentowane produkty konkurentów mogły bowiem zaoferować wartości rzędu 14 ms i wyższe. Wiele jednak zależy od zastosowanej przez Toshibę metodologii pomiaru.

Tanio, czyli bez wsparcia HDR

Pierwszy telewizor OLED w ofercie Toshiby już wkrótce ma trafić na rynek jako najtańszy smartTV 65” w swoim segmencie. Od innych budżetowych propozycji ma go odróżniać najwyższa jakość wyświetlania obrazu, zapewniona przez autorskie algorytmy przetwarzania obrazu, wysokiej klasy podzespoły i 6-tygodniowe, rygorystyczne testy jakości produktu.

Rywalizacja cenowa także i tutaj oznacza jednak kompromis: model 65X9763 nie zaoferuje wsparcia HDR, co zniechęci najbardziej wymagających widzów i graczy. Pojedynczy, lecz znaczący brak, ma rekompensować koszt zakupu niższy niż w przypadku odpowiednika LG. Dokładna cena zostanie ujawniona wkrótce, natomiast premierę sklepową wyznaczono na wrzesień.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telewizory:

Loewe Bild 5 OLED: nowoczesny telewizor 4K z HDR w stylistyce retro Thomson 50UA6406: 50" telewizor smart TV 4K za mniej niż 2000 zł Bizancjum w salonie: trzy najdroższe telewizory z polskich sklepów Sony XE93, XE90 i XE80: nowe telewizory 4K HDR są już dostępne w polskich sklepach Samsung The Frame: telewizor jako dzieło sztuki i ozdoba salonu Telewizory 3D: czy to się jeszcze opłaca? 3 tanie telewizory 65 cali. Wielki ekran w niewielkiej cenie 4 rzeczy, których nie wiedziałeś o swoim telewizorze Full HD Tunel składający się z 216 telewizorów LG OLED robi kosmiczne wrażenie! [wideo] Grundig wraca do gry! Firma prezentuje 65VLO9790, 65-calowy telewizor OLED Telewizory CRT jeszcze wrócą. Tak jak NES i inne stare technologie Polska premiera telewizorów LG OLED TV 4K na rok 2016 [wideo] LG OLED TV 4K 2016 już w Polsce. Jedyne takie telewizory na świecie LG podczas Euro 2016 kwestię naprawy telewizorów załatwiło po mistrzowsku LG 55UH8507 – testujemy mistrzowski sprzęt z 4K i HDR. To prawdopodobnie najlepszy telewizor LCD w ofercie LG 5 superdrogich telewizorów: wielkie ekrany, OLED, UHD, Quantum Dot i AmbiLux IKEA Uppleva: produkowany w Polsce telewizor ze sklepu meblowego Kruger&Matz KM0265: wielki telewizor za niewielkie pieniądze LG Super UHD 4K – najlepszy telewizor na Euro 2016 LG OLED EG910V: tak wygląda przyszłość telewizorów? Panasonic Viera DX700E: ciekawie wyglądający telewizor z HDR Wybieramy telewizor na Euro 2016: przewodnik Philips 7600: najlepszy telewizor 2015-2016 według EISA Samsung JU6000: telewizor 4K za 2200 zł