Jak czyścić grilla?

O ile samo grillowanie kojarzy nam się wyłącznie dobrze, o tyle czyszczenie grilla nie należy do przyjemnych czynności, nawet po udanej imprezie. Na szczęście w sklepach można znaleźć sporo akcesoriów, które ułatwiają czyszczenie grilla. Które z nich są warte uwagi?

Specjalne szczotki do czyszczenia grilla spokojnie poradzą sobie z zabrudzonym rusztem

Specjalne szczotki do czyszczenia grilla spokojnie poradzą sobie z zabrudzonym rusztem (istockphoto.com/juliedeshaies)

Domowe sposoby czyszczenia grilla, np. przy użyciu octu i wody z mydłem, nie zawsze się sprawdzają. Dużo zależy bowiem od tego, jak bardzo zabrudzony jest nasz grill. Zarówno wyczyszczenie rusztu, jak i miski paleniskowej może wymagać sporego wysiłku, a przede wszystkim specjalnych środków i akcesoriów do czyszczenia grilla.

Robot do czyszczenia grilla

Nowością, która nie cieszy się jeszcze wielką popularnością, są roboty do czyszczenia grilla. Kupno robota do czyszczenia grilla ma sens w przypadku osób, które posiadają dużego grilla, gdyż już samo urządzenie do najmniejszych nie należy (robot może mieć nieco ponad 20 cm szerokości i głębokości)

Działanie robota jest bardzo proste – wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a urządzenie samo rozpoczyna czyszczenie grilla. Roboty do czyszczenia grilla są wyposażone w obrotowe szczotki, które są w stanie wyczyścić ruszt również od spodu. Robot do czyszczenia grilla może być także wykorzystany do wyszorowania miski paleniskowej, pod warunkiem, że ma ona całkowicie płaską powierzchnię.

Urządzenie ma jednak jedną wadę – po wyczyszczeniu grilla samo potrzebuje mycia. Szczotki robota do czyszczenia grilla można zwykle wkładać do zmywarki.

Kamień do czyszczenia grilla

Grilla można też wyczyścić specjalnym kamieniem. Kamień do czyszczenia grilla jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku wyjątkowo brudnego rusztu, na którym znajdują się zaschnięte plamy tłuszczu i ślady po przypaleniu. Użycie kamienia jest uniwersalną metodą czyszczenia grilla. Powód? Kamień pozwala wyczyścić grilla zarówno na sucho, jak i na mokro. To drugie rozwiązanie jest jednak lepsze, zwłaszcza jeśli wodę zmieszamy z odrobiną detergentu.

Płyn i szczotka do czyszczenia grilla

Jeśli chodzi o detergenty, najlepsze są te przeznaczone specjalnie do czyszczenia grilla. Płyn do czyszczenia grilla sprawdzi się o wiele lepiej niż zwykły płyn do mycia naczyń, gdyż jest przystosowany do usuwania wyjątkowo tłustych zanieczyszczeń. Warto wybrać środek do czyszczenia grilla w formie spray'a, który pozwala precyzyjnie nanieść płyn na ruszt lub miskę paleniskową.

Płyn do czyszczenia grilla najłatwiej rozprowadza się za pomocą specjalnej szczotki. Szczotki do czyszczenia grilla powinny mieć twarde włosie i długą, wytrzymałą rączkę. Najlepiej zaopatrzyć się w szczotkę 3w1, która pełni jednocześnie funkcję gąbki i skrobaka do wyjątkowo opornych zabrudzeń.

Szczotki do czyszczenia grilla mają wszechstronne zastosowane, gdyż możemy nimi doprowadzić do ładu zarówno ruszt, jak i miskę paleniskową.

Zobacz także:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Drony do 500 zł Czyszczenie parowe – jakie urządzenia są najlepsze? Dobre termometry bezdotykowe, czyli jakie? Przenośne odtwarzacze audio do 100 zł Obudowa do Samsunga Galaxy S7 - propozycje Zestawy audio do 700 zł Drony do 200 zł Soundbary do 1500 zł Lodówki z kostkarką do lodu do 5000 zł Obudowa do Samsunga Galaxy S8 - jaką wybrać? Dobierz żarówkę do pomieszczenia Domowe pieczenie chleba - wypiekacze Domowe sejfy - jaki wybrać? Zestawy audio do 400 zł Przenieś kuchnię w XXI wiek. Kilka gadżetów, które zamienią gotowanie w przyjemność Bez światła ani rusz. Z tymi latarkami niestraszna będzie najciemniejsza knieja Płytkie pralki do 2000 zł Grzyby w domu mogą być tylko na talerzu. Tak się zwalcza łazienkowe intruzy Obudowa do Huawei P10 - najlepsze modele Zapomnij o cichych imprezach. Te głośniki weźmiesz wszędzie, a nie kosztują 50 zł Miksuj na zdrowie i bez rozlewania. Blender to jedna z najlepszych inwestycji na lato Odkurzacz samochodowy – jaki wybrać? Drony do 300 zł Przenośne odtwarzacze audio do 200 zł

Popularne w tym tygodniu:

Inteligentna odzież – przegląd najciekawszych modeli Tanie i małe NAS-y do użytku domowego Yerba mate - od czego zacząć? Myślisz o survivalu? Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie ostrze Muzyka w łazience – wodoodporne radia, głośniki, odtwarzacze, Będąc zimą w górach warto wybrać się na szlak. Podpowiadamy, co ze sobą zabrać Bądź zawsze przygotowany. Akcesoria survivalowe Temperatura spada, niedługo zaczną się przymrozki. Przygotuj na nie samochód 8 najczęstszych błędów w zarządzaniu IT w firmie Jedno narzędzie, wiele funkcji. Jak zrobić porządki na działce i się nie przemęczyć Zabawki dla dużych dzieci. Gadżety, które w dzieciństwie chciał mieć każdy Lornetka nie tylko dla myśliwych. Może się przydać w wielu sytuacjach