Sprytne urządzenie strychu

Nie wiecie, jak urządzić strych? Z naszymi poradami nie będzie to nic trudnego, nawet jeśli trzymacie na strychu mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, których mimo to nie chcecie wyrzucić. Przygotowaliśmy dla was propozycje dotyczące nie tylko wyboru odpowiednich mebli, ale też schodów i oświetlenia na strych. Przekonajcie się sami.

Kilka mebli i pojemników pomoże nam urządzić strych

Kilka mebli i pojemników pomoże nam urządzić strych (istockphoto.com/Creativemarc)

Schody na strych

Urządzanie strychu warto rozpocząć od… schodów. Najpopularniejszym i najsprytniejszym rozwiązaniem jest montaż rozkładanych schodów strychowych, które nie zajmą na stałe cennego miejsca w waszym domu. Dobre schody na strych powinny być wykonane z wytrzymałego gatunku drewna (może to być np. sosna) i mieć antypoślizgowe stopnie. To ważne, bo wchodzenie na strych po rozkładanych schodach bardzo przypomina wspinaczkę po drabinie.

Na nas największe wrażenie zrobił poniższy model, który spełnia wszystkie niezbędne wymogi:

Jeśli chcecie wybrać odpowiednie schody na strych, koniecznie zwracajcie uwagę na ich wymiary. Grunt to dopasować schody na strych do otworu w podłodze. Bardzo istotna jest wysokość, jaką mają rozłożone schody na strych. Powinna ona odpowiadać wysokości kondygnacji w waszym domu.

Jak oświetlić strych?

Zbyt ciemne poddasze to częsty problem. Na szczęście istnieje sprytny sposób na oświetlenie strychu. Najłatwiej będzie wam zainstalować oświetlenie, jeśli wasz sufit na strychu jest poziomy. Wówczas możecie powiesić na suficie nawet wielki żyrandol, oczywiście pod warunkiem, że na strychu macie odpowiednią instalację elektryczną.

Jeśli jednak na strychu zamiast płaskiego sufitu macie skos lub skosy, możecie zainstalować lampy wiszące. Takie rozwiązanie dobrze sprawdzi się w przypadku strychów z dachem dwuspadowym, bo w miejscu, gdzie skosy się ze sobą łączą, jest płaska powierzchnia.

Sprawdziliśmy, jakie lampy wiszące na strych można kupić w sklepach. Dla nas nie ma lepszej niż ta:

Lampa wisząca na strych powinna mieć przede wszystkim regulację wysokości. Dzięki temu nie będzie zawieszona pod samym dachem, co mogłoby zmniejszyć jej efektywność.

Regały na strych

Jeśli rzeczy na waszym strychu nie mają swojego ustalonego miejsca i pałętają się po podłodze, zastanówcie się nad kupnem regału. Regał na strych nie musi być perłą designu, wystarczy, że będzie solidny i dopasowany do wysokości strychu. Jest to szczególnie ważne w przypadku domów z dachem dwuspadowym i czterospadowym, bo wysokość stropu na strychu w takich budynkach jest praktycznie w każdym miejscu inna.

Prezentujemy wam najlepszą ofertę regału na strych, jaką znaleźliśmy w internecie:

Regał może wam służyć do przechowywania największych przedmiotów, jakie trzymacie na strychu. Zwykle regały tego typu są wyposażone w trzy, cztery lub pięć półek.

Pojemniki na strych

Jeżeli urządzacie swój strych, weźcie też pod uwagę wyposażenie go w duży pojemnik. Na pewno na strychu magazynujecie dużo rzeczy, z których już nie korzystacie i nie musicie ich trzymać na wierzchu, takie jak pamiątki, albumy ze zdjęciami czy stare zabawki.

Naszą uwagę zwrócił poniższy pojemnik. Jest bardzo stylowy i można w nim zmieścić naprawdę dużo rzeczy:

Dobry schowek na strych powinien mieć nie tylko dużą pojemność, ale też wygodne uchwyty do przenoszenia. Dzięki nim pojemnik stanie się bardziej mobilny i będziecie mogli łatwo go wynieść np. na czas remontu strychu.

Zobacz także:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić? Odkurzacz workowy do 200 zł Okap kuchenny do 250 zł Opiekacz do 150 zł Piekarniki do 1000 zł Blender kielichowy do 200 zł

Popularne w tym tygodniu:

Kuny w samochodzie. Skuteczny sposób na małe szkodniki Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Zapomnij o kolejkach i drogich biletach. Dzięki promocji niewielkim kosztem zrobisz sobie kino w domu Jak wybrac dobry masażer? Domowy sposób na stres Zadziwiający głośnik Sony. Dzięki niemu zawsze usłyszysz dźwięk z telewizora Słuchawki z redukcją szumów w rewelacyjnej cenie. Tej promocji nie możesz przegapić