Proste sposoby na pozbycie się owadów

W okresie letnio-wakacyjnym trudno być fanem owadów – jeśli nie brzęczą, to żądlą, gryzą lub obsiadają nasze jedzenie. Jak pozbyć się niechcianych, latających i nieproszonych gości? Do dyspozycji mamy cały arsenał produktów – zarówno broniących, jak i odstraszających.

Karaluch

Karaluch (Fot. Pixabay)

Zacznijmy od mniej inwazyjnych metod, czyli niedopuszczania owadów w nasze okolice. Możemy oczywiście wykorzystać klasyczne urządzenie pokroju moskitiery, ta jednak kryje ograniczoną powierzchnię, do tego może utrudniać nam poruszanie się – w końcu zasłoniliśmy się sporym kawałem materiału.

Tutaj z pomocą przychodzą nowsze rozwiązania. Wystarczy zaopatrzyć się w odstraszacz działający na baterię AA (popularne paluszki) lub podpinany do gniazdka elektrycznego. Jego działanie jest proste – emituje on dźwięk o częstotliwości 6 tys. herców. Sygnał działa drażniąco na większość znanych, uciążliwych owadów. W ten sposób odgrodzimy się, bez potrzeby ograniczania własnej swobody ruchów.

A jeśli mamy problem z mrówkami, wystarczy postawić w ogrodzie specjalną płytkę – swoim zapachem również zniechęci małych gości do wizyty na naszej posesji.

Możemy również postawić na bardziej inwazyjne metody zwalczania owadów. Z pomocą przychodzi pułapka. Tego typu urządzenia mają zazwyczaj 300 metrów kwadratowych zasięgu. Działają na komary czy muchy, zwabiając je światłem ultrafioletowym. Te wpadają do środka lub są zasysane i przestają być naszym kłopotem. Następnego dnia wystarczy opróżnić pojemnik i znowu postawić w wybranym przez nas miejscu.

Owady mogą jednak irytować nas w inny sposób. Często zdarza się, że w trakcie jazdy samochodem kilkadziesiąt z nich rozbije się o jego przód. Kiedy zaschną, trudno zmyć je nawet za pomocą myjki ciśnieniowej. Dlatego można użyć gąbki do ich usunięcia. Najlepsze to takie, które z jednej strony są szorstkie, a z drugiej miękkie.

To istotne o tyle, że łagodniejsza część nie zarysuje lakieru samochodowego podczas procesu usuwania resztek komarów czy much. A bardziej szorstka nada się na szyby, gdzie zazwyczaj najwięcej owadów kończy swój krótki żywot.

Nie jesteśmy skazani na packi i drapanie się w miejscu ugryzień. Wybór odpowiedniego arsenału do walki z owadami jest pokaźny. Wystarczy nawet jedna rzecz, by grill lub wieczór na ganku przebiegł w miłej atmosferze.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Drony do 500 zł Zraszacze ogrodowe do 200 zł Najlepsze zabawki dla twojego psa Jak dbać o trawnik? Wybieramy zraszacz, obcinarkę i inne akcesoria Sprytne urządzenie piwnicy Lampy podłogowe - przegląd najciekawszych propozycji Czyszczenie parowe – jakie urządzenia są najlepsze? Zraszacze ogrodowe do 50 zł Sprytne urządzenie strychu Trendy w oświetleniu domu Pochłaniacze wilgoci - przegląd Dobre termometry bezdotykowe, czyli jakie? Przenośne odtwarzacze audio do 100 zł Narzędzia dla majsterkowiczów Odnawianie mebli - jak stare graty zmienić w hipsterskie sprzęty Obudowa do Samsunga Galaxy S7 - propozycje Zestawy audio do 700 zł Jak odnowić kabinę prysznicową - sposoby Sprytne sposoby ukrywania przewodów Zraszacze ogrodowe do 100 zł Najbardziej niepraktyczne lampy, które warto mieć Drony do 200 zł Soundbary do 1500 zł Urządzenia, które ułatwią życie alergikom

Popularne w tym tygodniu:

Idziemy do lasu - pięć przydatnych gadżetów Jaki wybrać telefon dla seniora? Brelok, który powinien się znaleźć w każdym samochodzie Akcesoria prawdziwego trapera – pięć rzeczy które musisz mieć by przetrwać wszystko Akcesoria i narzędzia ogrodnicze potrzebne jesienią Najciekawsze odkurzacze cyklonowe – zapomnij o wymianie worków Jak odstraszyć włamywacza – proste pomysły na zabezpieczenie się przed kradzieżą Jesienne akcesoria do smartfonów – rękawice, pokrowce, powerbanki Multitool – ewolucja scyzoryka. Nowe funkcje i zastosowania Zestaw kina domowego do 1000 zł Prostowniki samochodowe, którymi naładujesz padnięty akumulator Kubek, parapet, papier ścierny i inne sposoby na ostrzenie noża