Wagi łazienkowe: od najprostszych po najbardziej zaawansowane modele

Waga łazienkowa przydaje się wszystkim: i sportowcom, i osobom z otyłością. Jeśli jesteście na diecie lub po prostu chcecie mieć masę ciała pod kontrolą, powinniście się w nią zaopatrzyć. Przetrząsnęliśmy internet w poszukiwaniu najlepszych i najbardziej zróżnicowanych modeli wag łazienkowych. Oto one.

Waga łazienkowa pozwala na bieżąco kontrolować swoją dietę i aktywność

Waga łazienkowa pozwala na bieżąco kontrolować swoją dietę i aktywność (istockphoto.com/kuppa_rock)

Waga łazienkowa – mechaniczna czy elektroniczna?

Na dwa podstawowe rodzaje wag łazienkowych składają się mechaniczne wagi łazienkowe i elektroniczne wagi łazienkowe.

Mniej zalet mają mechaniczne wagi łazienkowe, które nie oferują nic poza zmierzeniem swojego ciężaru ciała, co robią zresztą mniej dokładnie niż sprzęty elektroniczne. Jednak dzięki temu, że analogowe wagi łazienkowe są mniej zaawansowane technologicznie, rzadziej się psują, co dla wielu z was ma pewnie duże znaczenie.

Cena mechanicznych wag łazienkowych jest o wiele niższa niż elektrycznych, dlatego możecie zainwestować w ten sprzęt, jeśli zamierzacie ważyć się tylko sporadycznie.

Szukacie taniej wagi łazienkowej? Ten model to prawdziwa okazja:

Jednak nawet cyfrowe wagi łazienkowe nie muszą kosztować dużo — pod warunkiem, że wybierzecie prostszy sprzęt. Tanie elektroniczne wagi łazienkowe mogą kosztować jedynie 20–30 zł więcej niż analogowe urządzenia, a przy tym dokonywać bardziej dokładnego pomiaru. Niektóre mechaniczne wagi łazienkowe mierzą z dokładnością do 2 kg, co jest zdecydowanie zbyt dużym marginesem błędu, tymczasem nawet nie najlepszej jakości przyrządy elektroniczne mogą się "pomylić" raptem o kilogram.

Interesuje was zakup elektronicznej wagi łazienkowej? Ten model to prawdziwa cenowa okazja:

Jak wybrać najlepszą elektroniczną wagę łazienkową?

Jeśli wolelibyście mieć w swoim domu elektroniczną wagę łazienkową, to dobra wiadomość jest taka, że wśród tych urządzeń panuje ogromny wybór. W związku z tym trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę kupując elektroniczną wagę łazienkową.

Zwykle ignorowana jest jakość wykonania wagi łazienkowej. Tymczasem to od niej zależy, jak długo będziecie mogli korzystać ze swojego urządzenia. Dlatego pod żadnym pozorem nie kupujcie plastikowej wagi łazienkowej, która może pęknąć nawet pod niedużym ciężarem ciała. Na szczęście w sklepach jest najwięcej wag łazienkowych z metalu oraz hartowanego szkła, które będą wam służyć latami. Ciekawe, choć rzadko spotykane, są elektroniczne wagi łazienkowe z drewna – również solidne, a przy tym bardzo eleganckie.

Wygląd ma dla was znaczenie? Jeśli tak, to wybierzcie tę atrakcyjną wagę łazienkową:

Coraz popularniejsze stają się wagi łazienkowe z pomiarem tłuszczu. Wynik pomiaru tkanki tłuszczowej jest podawany w procentach i informuje o tym, jaką część masy całego ciała stanowi ten budulec. Funkcja pomiaru tłuszczu charakteryzuje naprawdę dobre wagi łazienkowe, które zwykle mogą też zmierzyć stopień nawodnienia organizmu, masę mięśniową i masę kostną. Tego typu urządzenia cechują się zdecydowanie mniejszym marginesem błędu przy ważeniu, który może wynosić zaledwie 100 g.

Naszym zdaniem ta waga łazienkowa bije inne urządzenia na głowę:

Dla wielu osób ważnym parametrem przy wyborze elektronicznej wagi łazienkowej powinien być zakres pomiaru urządzenia, czyli innymi słowy jego maksymalne obciążenie. Górny limit wielu wag łazienkowych wynosi ledwie 110–130 kg, przez co takie przyrządy nie nadają się dla wielu otyłych osób. Zatem jeśli musicie sporo zrzucić, sięgajcie po wagi łazienkowe z wysoką maksymalną granicą pomiaru.

Osoby z nadwagą powinny mieć duży pożytek z tego modelu:

Zobacz także:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić?

Popularne w tym tygodniu:

Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Idealna kawa za każdym razem. Najlepsze ekspresy i zaparzarki Wyposażenie domu - na jaki sprzęt warto wydać pieniądze?