Zabawki edukacyjne w promocyjnych cenach

Bawiąc uczy, ucząc bawi – tak się robi dobre zabawki. Ponieważ obowiązek szkolny rozpoczął się na dobre, przewrotnie proponujemy edukacyjne zabawki dla pociech, które jeszcze nie muszą się martwić powrotem lub debiutem w szkolnych ławach.

Klocki to, jak każdy wie, absolutna klasyka. Nie trzeba jednak ograniczać się do Lego i ich zestawów dla mniejszych i większych dzieci. Plastik jest fajny, ale drewno – to jednak trochę inna materia. Zarówno pod względem wytrzymałości, jak dotyku.

W ten sposób najmłodsi mają szanse nie tylko na poznanie nowych materiałów, ale również nowych kształtów i układów, które można zbudować z klocków. Zawsze można również potraktować je jak kostki domina i po ustawieniu mniej lub bardziej finezyjnego wzoru, pchnąć pierwszą z nich. Radość na ustach każdego gwarantowana.

Dobrym uzupełnieniem dla zabawek drewnianych są te plastikowe. Można wybrać je w różnych kształtach, na przykład tzw. „wafli”, które można ze sobą dowolnie łączyć i układać. W efekcie dzieci mają możliwość tworzenia całkowicie abstrakcyjnych budowli, a z naszą pomocą mogą stworzyć bardziej realistyczne, jak np. samochody. Jak jednak wszyscy wiemy, w kontekście zabawy klockami, najfajniejsza bywa nieskrępowana niczym kreatywność.

A jeśli któraś z pociech poczuje w sobie powołanie do innej, bardziej ambitnej zabawy, sprezentujmy jej zestaw małego doktora. Łącząc przyjemne z pożytecznym, można w ten sposób pokazać podstawy (bardzo okrojone oczywiście) tego zawodu oraz oswoić dzieci z ewentualną wizytą w gabinecie – w końcu zobaczą te same przedmioty, które mają u siebie w bardziej realnym wydaniu. A to może pomóc im przejść przez niekiedy trudne wizyty.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić?

Popularne w tym tygodniu:

Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Idealna kawa za każdym razem. Najlepsze ekspresy i zaparzarki Wyposażenie domu - na jaki sprzęt warto wydać pieniądze?