Termowentylatory - przegląd rynku

Nikt nie lubi, gdy w domu jest zimno. A do błyskawicznego ogrzewania pomieszczeń najlepiej nadają się termowentylatory. Przeszukaliśmy wiele sklepów i znaleźliśmy naprawdę tanie termowentylatory o wyjątkowo dobrych parametrach. Sprawdźcie, co zapewni wam taki sprzęt.

Moc najlepszych termowentylatorów przekracza 2000 W

Moc najlepszych termowentylatorów przekracza 2000 W (istockphoto.com/svedoliver)

Co to jest termowentylator?

Ponieważ część z was może zastanawiać się, czym właściwie jest termowentylator, spieszymy z wyjaśnieniami. Termowentylator jest dokładnie tym samym co farelka. W związku z tym termowentylator działa głównie w oparciu o 2 elementy: grzałkę i wiatrak. Grzałka, jak sama nazwa wskazuje, powoduje, że powietrze, które kieruje do niej wiatrak, staje się ciepłe i najczęściej w takiej właśnie postaci jest przekazywane do otoczenia. Najczęściej, bo coraz więcej termowentylatorów pełni więcej niż jedną funkcję i może też wydmuchiwać zimne powietrze.

Ten termowentylator przyda się wam zarówno w ciepłe, jak i chłodne dni:

Moc termowentylatorów

Jeśli nie wiecie, na co zwrócić uwagę kupując termowentylator, to zacznijcie od mocy. To w końcu od niej zależy skuteczność grzania termowentylatora. Na szczęście coraz więcej termowentylatorów charakteryzuje się mocą wynoszącą co najmniej 2000 W, dzięki czemu nie musicie obawiać się o to, że dane urządzenie nie spełni swojej funkcji, a wam dalej będzie zimno. Zwłaszcza, że w najlepszych termowentylatorach parametr mocy wyraźnie przekracza 2000 W.

Chcecie kupić termowentylator, który naprawdę dobrze grzeje? Znaleźliśmy właśnie taki model:

Musicie jednak pamiętać, że żaden termowentylator nie poradzi sobie z ogrzaniem całego pomieszczenia, którego powierzchnia wynosi więcej niż 20 mkw. Szczególnie, gdy celujecie w zakup farelki energooszczędnej, która będzie charakteryzować się mniejszym zużyciem prądu, ale przez to zapewne też niewielką mocą. W związku z tym ocieplenie wyjątkowo dużych pomieszczeń lepiej wam się uda z pomocą grzejnika niż termowentylatora.

Oprócz samej wartości mocy równie ważne jest to, czy termowentylator posiada jej regulację. Warto zaopatrzyć się w termowentylator z regulacją mocy choćby z tego względu, że takie urządzenie będzie bardziej uniwersalne. Przykład? Jeśli wybierzecie termowentylator działający z mocą 2400 W, której nie da się jednak zmniejszyć, nie będzie się on nadawać do małych pokoi, gdyż zwyczajnie może je "przegrzać".

Mamy dla was termowentylator, który pozwala na swobodne sterowanie mocą:

Zabezpieczenia w termowentylatorach

Niestety nie każdy termowentylator jest bezpieczny. Termowentylator powinien mieć co najmniej zabezpieczenie przed przegrzaniem. Polega to na tym, że w przypadku zbyt wysokiej temperatury urządzenia zadziała jego automatyczny wyłącznik. Poza tym termowentylator może zabezpieczać przed oparzeniami, co powinno mieć spore znaczenie dla świeżo upieczonych rodziców.

Ten termowentylator się nie przegrzewa:

Zdecydowanie więcej zabezpieczeń muszą posiadać termowentylatory łazienkowe. W przypadku tych urządzeń nie wystarczy zwykłe zabezpieczenie przed przegrzaniem czy oparzeniami. Farelki łazienkowe muszą być ponadto przystosowane do pracy w pomieszczeniach o zwiększonym poziomie wilgoci. Poza tym ten rodzaj termowentylatorów musi być też wodoodporny – może się przecież zdarzyć, że takie urządzenie zostanie zachlapane.

Informacja o tym, że dany termowentylator nadaje się do ogrzewania w łazience, zwykle znajduje się na opakowaniu produktu, a gdy kupujecie przez internet – w specyfikacji technicznej lub opisie danego modelu.

Zobacz także:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić?

Popularne w tym tygodniu:

Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Idealna kawa za każdym razem. Najlepsze ekspresy i zaparzarki Wyposażenie domu - na jaki sprzęt warto wydać pieniądze?