Pokojowe grzejniki olejowe

Grzejniki olejowe to trochę droższa, ale też skuteczniejsza alternatywa termowentylatorów. Ponieważ grzejnik olejowy świetnie sprawdza się nie tylko jako dodatek do centralnego ogrzewania, jak też jako jedyne źródło ciepła, warto mieć go w swoim domu. Specjalnie dla was przygotowaliśmy najważniejsze wskazówki dotyczące wyboru grzejnika olejowego i najlepsze modele tych urządzeń. Oto one.

Grzejnik olejowy podniesie temperaturę w pomieszczeniu na dłużej niż farelka

Grzejnik olejowy podniesie temperaturę w pomieszczeniu na dłużej niż farelka (istockphoto.com/Manuel Faba Ortega)

Co to jest grzejnik olejowy?

Grzejniki olejowe można nazwać "przenośnymi kaloryferami", bo w większości są to urządzenia mobilne, które możecie ustawić tam, gdzie akurat przebywacie. Działanie takich grzejników nie opiera się na zwiększaniu temperatury wody, jak ma to miejsce w przypadku centralnego ogrzewania, tylko oleju mineralnego. Za ocieplanie oleju znajdującego się we wnętrzu grzejnika odpowiada grzałka, ewentualnie kilka grzałek (w przypadku droższych modeli).

Zainteresowani grzejnikiem olejowym? Mamy dla was świetny produkt:

Rodzaje grzejników olejowych

Przed zakupem pokojowego grzejnika olejowego zastanówcie się nad tym, jakie konkretnie urządzenie jest wam potrzebne. W sklepach znajdziecie:

  • żeberkowe grzejniki olejowe;
  • panelowe grzejniki olejowe.

Wśród grzejników olejowych zdecydowanie popularniejsze są modele żeberkowe. W przypadku tych urządzeń zwracajcie uwagę na liczbę żeberek – im jest ich więcej, tym więcej ciepła dostarczy wam grzejnik. Nie mniej istotna jest szerokość żeberek. Powód? W niektórych grzejnikach olejowych żeberka mogą być tak wąskie, że łącznie będą tworzyć powierzchnię porównywalną z tą, jaką mają modele z mniejszą liczbą żeberek.

Z żeberkowych grzejników olejowych najbardziej polecamy ten sprzęt:

Oczywiście również w panelowych grzejnikach olejowych kluczowe znaczenie ma ich wielkość. W tym przypadku kierujcie się konkretnymi wymiarami tych urządzeń. Zwłaszcza, że czasami występują one w postaci grzejników olejowych mocowanych do ściany. Ścienne grzejniki olejowe dają zatem możliwość zamontowania ich w miejsce standardowych urządzeń stosowanych w centralnym ogrzewaniu.

Chcecie kupić panelowy grzejnik olejowy? Ten jest idealny:

Pokojowe grzejniki olejowe – na co zwrócić uwagę?

Jeśli chcecie, aby grzejnik olejowy skutecznie ogrzał wasz pokój, to poza rozmiarami zwracajcie też uwagę na moc urządzenia. Wiele elektrycznych grzejników olejowych charakteryzuje się mocą 1500 W, ale spokojnie znajdziecie też modele o mocy 2000 W, a nawet większej.

Wbrew pozorom nie zawsze najlepszym wyborem będzie grzejnik olejowy o dużej mocy. Wszystko tak naprawdę zależy od wielkości pomieszczenia, w którym stanie takie urządzenie. Jeśli chcecie korzystać z grzejnika olejowego w pokoju o powierzchni poniżej 10 mkw., jego moc nie musi wynosić nawet 2000 W.

Ten grzejnik olejowy świetnie sprawdzi się na niedużej powierzchni:

Poza tym gdy zdecydujecie się na przenośny grzejnik olejowy, zwróćcie uwagę, czy ma on regulację mocy. Dzięki niej będziecie mogli dostosować pracę urządzenia do swoich preferencji i wielkości pokoju. Warto zaopatrzyć się w grzejnik olejowy z co najmniej 3-stopniową regulacją, która pozwoli mu działać z minimalną, maksymalną i średnią mocą.

Znaleźliśmy doskonały grzejnik olejowy z dodatkowymi ustawieniami:

Pamiętajcie, że grzejniki olejowe potrzebują dużo czasu, żeby się nagrzać, ale ich zaletą jest fakt, że równie wolno wytracają ciepło po naciśnięciu wyłącznika. Dlatego jeszcze w ciągu około 30 minut od zakończenia swojej pracy dobry grzejnik olejowy może przekazywać ciepło do otoczenia.

Zobacz także:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić?

Popularne w tym tygodniu:

Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Idealna kawa za każdym razem. Najlepsze ekspresy i zaparzarki Wyposażenie domu - na jaki sprzęt warto wydać pieniądze?