Dmuchawy do liści na jesienne porządki

Jesień to czas spadających liści, których nagle robi się tak dużo, że trudno zgarnąć wszystko grabiami. Dlatego lepiej zaopatrzyć się w dmuchawę do liści, która może też działać jak odkurzacz. Co warto wiedzieć o tych urządzeniach i jakie modele są warte uwagi?

Dmuchawa do liści to fantastyczne urządzenie, które ułatwia pracę w ogrodzie

Dmuchawa do liści to fantastyczne urządzenie, które ułatwia pracę w ogrodzie (istockphoto.com/tommaso79)

Rodzaje dmuchaw do liści

Zanim kupicie dmuchawę do liści, określcie swoje preferencje. W sklepach znajdziecie następujące rodzaje tych sprzętów:

  • spalinowe dmuchawy do liści;
  • elektryczne dmuchawy do liści.

Dmuchawy do liści z silnikiem spalinowym są najskuteczniejsze, dlatego polecamy je osobom, które mają do sprzątnięcia dużą działkę. Dzięki dmuchawie spalinowej z mocnym silnikiem szybko pozbędziecie się liści, jednak musicie liczyć się z koniecznością dźwigania dużego sprzętu. Poza tym spalinowe dmuchawy do liści z reguły działają najgłośniej, więc warto do nich kupić nauszniki przeciwhałasowe.

Spośród wszystkich spalinowych dmuchaw do liści najbardziej polecamy ten model:

Natomiast elektryczne dmuchawy do liści działają znacznie ciszej, ale są przy tym mniej wydajne. Poza tym dzielą się na dwa rodzaje, czyli:

  • sieciowe dmuchawy do liści;
  • akumulatorowe dmuchawy do liści.

Dmuchawy do liści zasilane sieciowo sprawdzą się tylko na niewielkiej przestrzeni. Jeśli jesteście zdecydowani na zakup tego rodzaju dmuchawy elektrycznej do usuwania liści, sprawdźcie, jak długi jest jej kabel – chyba że i tak zamierzacie korzystać z przedłużacza. Dmuchawy podłączane do sieci są najlżejsze ze wszystkich urządzeń tego typu (bo nie mają akumulatora czy zbiornika paliwa), co jest ich głównym atutem.

Z elektrycznych dmuchaw do liści lepiej jednak wybrać te z wbudowanym akumulatorem. Takie urządzenia okażą się bardziej mobilne, ale będą wyraźnym udogodnieniem tylko pod warunkiem, że ich akumulator będzie wytrzymały. Czas pracy akumulatora powinien wystarczać na uprzątnięcie dmuchawą wszystkich liści z działki.

Chcecie kupić akumulatorową dmuchawę do liści? Sprawdźcie ten sprzęt:

Dmuchawy do liści – na co zwrócić uwagę?

Dmuchawa do liści powinna być oczywiście jak najlżejsza, a przy tym poręczna. Czasem podstawowy uchwyt dmuchawy do liści nie wystarcza, dlatego zwracajcie uwagę na to, czy sprzęt nie ma dodatkowych pasów do przenoszenia, które znacznie ułatwią wam pracę.

Ta dmuchawa do liści jest bardzo wygodna w użyciu:

Z kolei skuteczność danej dmuchawy do liści poznacie nie tylko po rodzaju jej silnika, ale też po prędkości wydmuchu. Prędkość wydmuchu jest podawana w kilometrach na godzinę i to w dużej mierze od niej zależy, czy wasze urządzenie szybko upora się z dużą kupą liści. Pamiętajcie, że liście po deszczu stają się cięższe i trudniejsze do usunięcia, dlatego prędkość wydmuchu to naprawdę ważny parametr.

W internecie znaleźliśmy naprawdę wydajną dmuchawę do liści:

Odkurzacze do liści

Ponieważ niektóre dmuchawy do liści to urządzenia wielofunkcyjne, możecie spotkać się również z określeniem "odkurzacze do liści". Takimi przyrządami możecie zdmuchnąć liście z chodnika lub od razu zebrać je do worka i zanieść do kompostownika, co jest o wiele bardziej praktyczne. W związku z tym największe znaczenie w odkurzaczach do liści będzie mieć pojemność worka – małe worki trzeba częściej opróżniać, ale duże, nawet napełnione tylko częściowo, mogą mocno zwiększać ciężar całego urządzenia.

Szukacie dmuchawy do liści z funkcją odkurzacza? Ta jest świetna:

Zobacz także:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić? Odkurzacz workowy do 200 zł Okap kuchenny do 250 zł Opiekacz do 150 zł Piekarniki do 1000 zł

Popularne w tym tygodniu:

Kuny w samochodzie. Skuteczny sposób na małe szkodniki Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Zapomnij o kolejkach i drogich biletach. Dzięki promocji niewielkim kosztem zrobisz sobie kino w domu Jak wybrac dobry masażer? Domowy sposób na stres Zadziwiający głośnik Sony. Dzięki niemu zawsze usłyszysz dźwięk z telewizora Słuchawki z redukcją szumów w rewelacyjnej cenie. Tej promocji nie możesz przegapić