Ładowarki indukcyjne – do tych urządzeń nie potrzeba kabla

O wiele wygodniejsze od standardowych ładowarek sieciowych do smartfonów są ładowarki indukcyjne. Powód? Telefon łączy się z ładowarką indukcyjną bezprzewodowo, dzięki czemu nie trzeba odpinać kabla, gdy np. ktoś dzwoni. Co warto wiedzieć o ładowarkach indukcyjnych i które modele są warte zakupu?

Ładowarka indukcyjna powinna mieć antypoślizgową powierzchnię

Ładowarka indukcyjna powinna mieć antypoślizgową powierzchnię (istockphoto.com/djedzura)

Co to jest ładowarka indukcyjna?

Zacznijmy od teorii. Ładowarka indukcyjna jest niezbyt dużym urządzeniem, które umożliwia zasilenie baterii telefonu komórkowego (ewentualnie tabletu) bez użycia kabla. Ładowarki indukcyjne łączą się z urządzeniami mobilnymi dzięki tzw. standardowi QI, który umożliwia swobodny przepływ energii w technologii bezprzewodowej. Żeby naładować telefon lub inne urządzenie, trzeba je tylko położyć na ładowarce indukcyjnej lub w jej pobliżu.

Na dobry początek polecamy tę niedrogą ładowarkę indukcyjną:

Jaką wybrać ładowarkę indukcyjną?

Praktycznie każda ładowarka indukcyjna jest urządzeniem dedykowanym do konkretnego modelu smartfona. Mimo to niektóre z tych gadżetów można nazwać uniwersalnymi ładowarkami indukcyjnymi. Powód? Do części ładowarek indukcyjnych dołączane są specjalne nakładki na smartfona. Zwykle są one wyposażone w cewkę indukcyjną, dzięki której smartfon staje się kompatybilny z ładowarką.

Ta ładowarka indukcyjna współpracuje z wieloma modelami smartfonów:

Warto pamiętać, że ładowarka indukcyjna może też służyć jako wielofunkcyjna podkładka do telefonu. Do tego celu najlepsze będą antypoślizgowe ładowarki indukcyjne, których powierzchnia jest chropowata lub pokryta specjalnym materiałem. Ciekawymi produktami są ładowarki indukcyjne z magnesem, który zapewnia smartfonowi przyczepność. Dzięki temu rozwiązaniu telefon nie spadnie na podłogę.

W jednym ze sklepów trafiliśmy na ładowarkę indukcyjną, która świetnie sprawdzi się jako podkładka:

Wybór ładowarki indukcyjnej powinien też zależeć od jej rozmiarów, a konkretnie od wielkości tzw. powierzchni aktywnej. To wydzielona część każdej ładowarki indukcyjnej, pod którą znajduje się mechanizm odpowiedzialny za bezprzewodowe ładowanie. Idealnie, jeśli powierzchnia aktywna ładowarki indukcyjnej jest duża i zarazem stanowi jak największą część całej obudowy, bo taka zależność oznacza skuteczne zasilanie baterii i w miarę kompaktowe rozmiary urządzenia.

Ten model ładowarki indukcyjnej jest bardzo wydajny:

Zastosowanie ładowarek indukcyjnych

W większości przypadków ładowarki indukcyjne są wykorzystywane w domach i biurach, ale mimo technologii bezprzewodowej nie uchodzą za urządzenia mobilne. Kierowców, którzy wiele godzin spędzają za kółkiem, mogą jednak zainteresować samochodowe ładowarki indukcyjne. Ich działanie wygląda tak samo jak w przypadku standardowych urządzeń, tyle że są one wyposażone w uchwyt, który najczęściej mocuje się do kratki wentylacyjnej auta. Ponadto ten rodzaj ładowarek indukcyjnych zwykle posiada magnes, który stabilizuje telefon.

W samochodzie na pewno sprawdzi się ta indukcyjna ładowarka:

Design ładowarek indukcyjnych

Jeśli w produktach liczą się dla was nawet najdrobniejsze detale, możecie też zwracać uwagę na wykonanie ładowarek indukcyjnych. Mamy na myśli materiał, jakiego użyto do ich produkcji, ale przede wszystkim design ładowarek indukcyjnych. W zasadzie każde z tych urządzeń wygląda bardzo nowocześnie, ale może mieć różny kształt – zwykle kolisty, ale czasem też prostokątny lub kwadratowy. Poza tym niektóre ładowarki indukcyjne są tak skonstruowane, że mogą zasilać baterię telefonu zarówno w pozycji pionowej, jak i horyzontalnej.

Zobacz także:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić? Odkurzacz workowy do 200 zł Okap kuchenny do 250 zł Opiekacz do 150 zł Piekarniki do 1000 zł

Popularne w tym tygodniu:

Kuny w samochodzie. Skuteczny sposób na małe szkodniki Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Zapomnij o kolejkach i drogich biletach. Dzięki promocji niewielkim kosztem zrobisz sobie kino w domu Jak wybrac dobry masażer? Domowy sposób na stres Zadziwiający głośnik Sony. Dzięki niemu zawsze usłyszysz dźwięk z telewizora Słuchawki z redukcją szumów w rewelacyjnej cenie. Tej promocji nie możesz przegapić