Brelok, który powinien się znaleźć w każdym samochodzie

Podróżując samochodem musisz liczyć się z ryzykiem awarii lub, co gorsza, wypadku. Podczas kursu przygotowującego do otrzymania prawa jazdy uczono cię radzenia sobie w takich sytuacjach, a w samochodzie wozisz apteczkę na wszelki wypadek. Sama apteczka to nie wszystko, warto mieć ze sobą również inne gadżety przydatne podczas jazdy.

Lepiej być przygotowanym na każdą ewentualność

Lepiej być przygotowanym na każdą ewentualność (Shutterstock)

Poniżej prezentujemy najciekawsze multitoole samochodowe. Ich rozmiar pozwala na zabranie ich ze sobą wszędzie, a wielofunkcyjność czyni z nich doskonałego pomocnika codziennej podróży.

Nie warto przepłacać
Takie urządzenie dostaniesz nawet za mniej niż 30 złotych. Drobny gadżet, który dzięki dołączonemu kółeczku możesz przymocować do kluczyków samochodowych, będzie zawsze pod ręką. Nie posiada zaawansowanych funkcji innych modeli, ale nie znaczy to, że jest bezużyteczny. Latarka z białą diodą przyda się szczególnie wtedy, gdy w środku nocy nastąpi awaria i będziesz musiał podświetlić silnik lub zawieszenie. W wyjątkowej sytuacji możesz potraktować niezbędnik jako zbijak do szyb, dzięki czemu nie pokaleczysz sobie rąk, gdy będziesz musiał opuścić samochód po wypadku.


Nieco więcej możliwości

Zawsze warto mieć przy sobie zestaw śrubokrętów. Niewielki zestaw czterech śrubokrętów, wyposażony dodatkowo w latarkę LED, możesz z powodzeniem doczepić do kluczy, gdyż po złożeniu nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a rozłożony pozwala wygodnie nim operować. Będąc w odwiedzinach u znajomych możesz bez zaglądania do skrzynki z narzędziami dokonać podstawowych domowych napraw. Wszystko dlatego, że masz śrubokręt przy sobie, przymocowany do kluczyków samochodowych. Niezbędnych napraw dokonasz nawet przy słabym oświetleniu.

Dojedź do celu bez przystanków
Kolejnym istotnym narzędziem, które pozwoli oszczędzić sporo czasu, jest miernik ciśnienia powietrza w oponach. Mając przy sobie ten gadżet, przed długą jazdą nie musisz szukać stacji benzynowej, na której sprawdzisz stan opon. Dodatkowy miernik zużycia bieżnika pozwoli ci stwierdzić kiedy następnym razem powinieneś odwiedzić wulkanizatora. Sygnał alarmowy o wysokiej częstotliwości przyda się natomiast wtedy, gdy będziemy musieli nagle wezwać pomoc.

Pasy mogą być zdradliwe

Nawet najmniejsze urządzenia zawierają tak przydatne podczas kolizji narzędzie jak ostrze do cięcia pasów bezpieczeństwa. Pośród kierowców znajdą się zapewne przeciwnicy obowiązku zapinania „szelek”. Argumentują swoje zdanie tym, że podczas wypadku mogą się one zaciąć i uniemożliwić opuszczenie samochodu. Tymczasem z pomocą podręcznego ostrza, w kryzysowej sytuacji będziemy mogli bez problemu opuścić pojazd.

Nasze bezpieczeństwo podczas jazdy zależne jest od tego, jak bardzo jesteśmy przygotowani na długą podróż samochodem. Nawet najmniejsza usterka lub kłopoty z kołem mogą opóźnić przyjazd do celu o długie godziny.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić?

Popularne w tym tygodniu:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Idealna kawa za każdym razem. Najlepsze ekspresy i zaparzarki Smartwatch za mniej niż 500 zł. Dzwoń z nadgarstka Nie zastawiaj garażu albo szopy. Wielofunkcyjne urządzenia do ogrodu Spore gabaryty i niskie ceny. Tablety do 10 cali Bezpieczeństwo w samochodzie za mniej niż 25 złotych. Multitoole dla kierowców