Zestaw kina domowego do 1000 zł

Kino domowe zapewnia znacznie większą przyjemność z oglądania filmów. Przestrzenny dźwięk dodaje realizmu oraz robi niesamowite wrażenie. Czy sprzęt z niższej półki cenowej zapewni odpowiednią jakość dźwięku? Sprawdźmy, jakie kino domowe do 1000 złotych warto kupić.

Kino domowe zapewni niezwykłe doznania dźwiękowe w naszym domu

Kino domowe zapewni niezwykłe doznania dźwiękowe w naszym domu (imagestockphoto.com/archideaphoto)

Czym jest kino domowe?

Kinem domowym nazywamy zestaw audio i wideo, który ma na celu zapewnić jak najlepsze wrażenia podczas oglądania filmów. Kino domowe składa się z odtwarzacza Blu-Ray lub DVD, amplitunera i zestawu głośników np. 5.1 lub 7.1.

Zestaw kina domowego wyposażony w pięć głośników i subwoofer można nabyć już za niecały tysiąc złotych. Jeśli chcemy zanurzyć się w dobrym jakościowo przestrzennym dźwięku, wypróbujmy ten model:

Każdemu zestawowi towarzyszy głośnik niskotonowy tzw. subwoofer. Głośniki kina w zależności od ich rodzaju umieszcza się po bokach lub z przodu mieszkania. Subwoofer można umieścić w dowolnym miejscu.

Czy warto kupić kino domowe?

Jeśli często oglądamy filmy, kino domowe będzie strzałem w dziesiątkę. Wbudowane w naszym telewizorze głośniki nie zapewnią takich wrażeń podczas oglądania jak kino. Sprzęt ten sprawdzi się także przy słuchaniu muzyki, jednak bardziej wymagający słuchacze powinni zastanowić się nad dobrym zestawem stereo.

Kino domowe 5.1 o mocy 330W sprawdzi się w domowych warunkach. Polecamy poniższy produkt ze względu na ciekawą funkcję Karaoke oraz bardzo przydatną łączność Bluetooth:

Jak wybrać tanie kino domowe?

Najważniejsze jest to, aby kino domowe było dobrane do wielkości naszego pokoju. W małych pomieszczeniach unikajmy sprzętu o dużej mocy i wielu głośnikach. Niewielkie pokoje mogą być wyposażone nawet w dwa głośniki by dźwięk miał odpowiednią czystość.

Przy wyborze głośników pamiętajmy, że te wykonane ze sklejki lub drewna zapewniają lepsze brzmienie. Niestety przy niższej półce cenowej są rzadko spotykane.

Kupno odpowiedniego odtwarzacza jest równie ważne. Obecnie płyty DVD tracą na popularności i są wypierane przez lepszy jakościowo Blu-Ray.

Poniżej przedstawiamy kino domowe za mniej niż tysiąc złotych wyposażone w odtwarzacz Blu-Ray. Zestaw 5.1 posiada wiele przydatnych interfejsów umożliwiających komunikację z innymi urządzeniami. Nie zabraknie w nim Wi-Fi, NFC czy gniazda USB:

Ciekawą propozycją od Samsunga jest kino domowe 5.1 z odtwarzaczem Blu-Ray. W tym modelu
naszymi głośnikami będziemy mogli sterować za pomocą smartfona:

Warto, by odtwarzacz był wyposażony w kilka podstawowych interfejsów, takich jak:

  • HDMI — umożliwia przesyłanie obrazu między komputerami lub konsolami;
  • USB — służy do podłączenia dodatkowych urządzeń takich jak pendrive lub aparat;
  • S-Video — zapewnia przesyłanie obrazu;
  • analogowe RCA — umożliwia transmisję audio;
  • Bluetooh, Wi-Fi — pozwalają na przysyłanie danych między urządzeniami mobilnymi lub komputerem.

Jedną z tańszych propozycji jest poniższe kino domowe. Czy za niecałe 800 złotych można dostarczyć ciekawych wrażeń audiowizualnych? Naszym zdaniem tak:

Zobacz także:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić?

Popularne w tym tygodniu:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Idealna kawa za każdym razem. Najlepsze ekspresy i zaparzarki Smartwatch za mniej niż 500 zł. Dzwoń z nadgarstka Nie zastawiaj garażu albo szopy. Wielofunkcyjne urządzenia do ogrodu Spore gabaryty i niskie ceny. Tablety do 10 cali Bezpieczeństwo w samochodzie za mniej niż 25 złotych. Multitoole dla kierowców