Inteligentne oświetlenie - przegląd zdalnie sterowanych źródeł światła

Urządzenia smart znacznie ułatwiają nasze życie. Inteligentne zmywarki, pralki, lodówki i inny sprzęt pozwalają na zdalne sterowanie i kontrolę, nawet gdy jesteśmy poza domem. Sprawdźmy, czy warto wydać pieniądze na inteligentne żarówki typu smart.

Inteligentne żarówki dzięki możliwości personalizacji poprawią nasz nastrój

Inteligentne żarówki dzięki możliwości personalizacji poprawią nasz nastrój (istockphoto.com/scyther5)

Czym jest inteligentna żarówka?

Inteligentna żarówka pozwala na dostosowanie światła do własnych potrzeb. Za pomocą zdalnego sterowania możemy dostosować temperaturę, barwę i intensywność światła w zależności od pogody, pory dnia lub naszego nastroju. Żarówki smart pozwolą na zaprogramowanie różnych trybów pracy w zależności od godziny. Niektóre z modeli mają dodatkowe funkcje takie jak aromatyzer, synchronizacja z muzyką czy kamera.

Inteligentna żarówka zapewnia komfortowy wypoczynek i lepszy nastrój dzięki dużej możliwości personalizacji. Jeśli boli nas głowa, wybierzemy łagodne, przyciemnione światło, a przy domowych imprezach dobrą atmosferę zapewni kolorowe, pulsujące oświetlenie. Tego typu żarówki pozwalają na oszczędzanie energii. Wiele z nich posiada tryby oszczędzania energii i na bieżąco informuje o tym, ile energii zostało zużyte.

Zestaw lampek LED Maclean to jedna z tańszych propozycji. Energooszczędne lampki sterowane pilotem o atrakcyjnym designie świetnie sprawdzą się w domu, biurze, a nawet garażu, Za pomocą pilota można je włączać, wyłączać, zmieniać jasność lub ustawiać czas pracy. Lampki są małe i zasilane bezprzewodowo, co zwiększa ich uniwersalność. W zestawie znajdziemy 6 lampek LED zasilanych bateriami AAA oraz pilot:

Wybierając inteligentną żarówkę warto zwrócić uwagę na to jakie funkcje oferuje oraz jakie systemy operacyjne wspiera. Do sterowania tego typu urządzeniem zazwyczaj konieczne jest posiadanie smartfona i dostępu do sieci bezprzewodowej.

Ciekawe urządzenie smart oferuje chiński producent TP-Link. Bezprzewodowa żarówka TP-Link LB130 dostosowuje się do potrzeb użytkownika. Za pomocą smartfonu lub tabletu ustawimy jasność i temperaturę barwową światła. Ten model może być programowany na każdą porę dnia zapewniając różne światło o określonych godzinach. Żarówka TP-Link wyróżnia się oszczędnością energii, której zużycie możemy na bieżąco kontrolować z poziomu naszego telefonu. Poniższy model dodatkowo posiada funkcję sterowania głosem:

Znacznie tańszą propozycją tego samego producenta jest żarówka TP-Link LB100. Od modelu LB130 różni się mniejszym strumieniem świetlnym (600 lm) oraz mniejszą możliwością personalizacji temperatury barwowej. Zaletą tej żarówki jest jeszcze mniejszy pobór mocy niż w modelu wyżej:

Lampa sterowana pilotem? Dlaczego nie

Naszą kolejną propozycją jest lampa sufitowa PLAFON AEG sterowana pilotem. Ten model sprawdzi się w salonie, sypialni lub dziecięcym pokoju. Lampę można zdalnie dostosowywać do swoich potrzeb. Pilotem możemy ustawiać odpowiadające nam temperatury barwowe światła. Dobry sen zapewni wbudowany tryb nocnego świecenia. Produkt posiada 2 lata gwarancji:

Inteligentne oświetlenie nie jest już produktem, który zrujnuje nasz portfel. Znalezienie modelu w przystępnej cenie nie jest żadnym problemem. Większy koszt produktu rekompensuje bardzo niski pobór energii i długa żywotność. Tego typu urządzenia są jeszcze traktowane jako gadżet, lecz niedługo mogą stać się podstawowym wyposażeniem każdego domu,

Zobacz także:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić?

Popularne w tym tygodniu:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Idealna kawa za każdym razem. Najlepsze ekspresy i zaparzarki Smartwatch za mniej niż 500 zł. Dzwoń z nadgarstka Nie zastawiaj garażu albo szopy. Wielofunkcyjne urządzenia do ogrodu Spore gabaryty i niskie ceny. Tablety do 10 cali Bezpieczeństwo w samochodzie za mniej niż 25 złotych. Multitoole dla kierowców