Zestawy LEGO dla małych programistów - Mindstorms

Programowania warto zacząć uczyć się od najmłodszych lat. Z takiego założenia wyszedł producent LEGO, który stara się rozwinąć pasję programowania u najmłodszych. Sprawdźmy, jakie zestawy LEGO warto wybrać dla małego programisty.

LEGO Mindstorms to świetny prezent, który zapewni rozwój naszego dziecka

LEGO Mindstorms to świetny prezent, który zapewni rozwój naszego dziecka (istockphoto.com/LeventKonuk)

Czym jest LEGO Mindstorms?

LEGO Mindstorms to klocki produkowane od 1998 roku, które służą do konstruowania oraz programowania zabawkowych robotów. W programowaniu nie jest wykorzystywany konkretny język. Zestawy są dostosowane dla dzieci, lecz ze względu na duże możliwości korzystają z nich także starsze osoby np. studenci. Kosz tego typu zabawki to wydatek około 1,5 tysiąca złotych.

Wyróżnia się 4 wersje LEGO Mindstorms:

  • RCX — pozwala na zbudowanie pełni programowalnego robota. W zestawie znajdowały się: 3 silniki, komputer RCX, czujniki światła oraz dotyku;
  • NXT 1.0 — dużo bardziej zaawansowany następca RCX wyposażony w Bluetooth, 3 niezależne silniki oraz czujniki dźwięku, światła i dotyku;
  • NXT 2.0 — odświeżona wersja NXT 1.0 ze zmienionym zestawem klocków i czujników;
  • EV3 — jest to zestaw klocków będący obecnie w sprzedaży. Pozwala na zbudowanie siedemnastu dostępnych konstrukcji. W zestawie poprawiono jakość podzespołów i dodano możliwość sterowania za pomocą Wi-Fi.

Jaką zabawkę dla małego programisty wybrać?

Każdy zestaw oferuje inne podzespoły, wyposażenie i możliwości. Przed zakupem powinniśmy dokładnie sprawdzić ofertę, by produkt spełnił nasze oczekiwania.

Zestaw LEGO Mindstorms 31313 EV 3 pozwala na stworzenie robota, którego funkcjonalność i wygląd zależą jedynie od naszej wyobraźni. Za pomocą tego zestawu skonstruujemy m.in strzelającego skorpiona, robota, ciężarówkę wyścigową lub wózek widłowy. W zestawie znajdziemy czujniki kolorów, dotyku, podczerwieni, motory napędowe oraz centrum sterowania i zasilania robota. Robot może być sterowany za pomocą pilota, bezpłatnej aplikacji na komputer lub czujnika podczerwieni. Tego typu zestaw dostosowano dla dzieci w wieku od 10 lat:

Alternatywą dla zestawów LEGO może być znacznie tańsza zabawka Sphero Robokulka. Jest to oryginalny gadżet sterowany za pomocą smartfonu lub tabletu. Robot może być na bieżąco programowany co pomoże wkroczyć dziecku w świat programowania. Użytkownik ma do dyspozycji aż 10 środowisk programistycznych. Robokulka będzie świetnym prezentem na każdą okazję:

Rozwój kreatywności dziecka i naukę podstaw programowania zapewni zabawka UBTECH Jimu Karbot. Robot jest podobny do zestawów proponowanych przez Mindstorms. Urządzenie również jest budowane z klocków według własnego uznania, a następnie programowane. Tego typu zabawka jest znacznie tańsza od zestawów LEGO ze względu na mniejszą liczbę elementów zawartych w zestawie. Mimo braku czujników światła czy dotyku urządzenie zapewni wiele godzin nauki i rozrywki:

Przygotowaliśmy również o wiele tańszą propozycję dla osób, które nie chcą wydawać kilkuset złotych na zabawki. Robot CLEMONTI Naukowa Zabawa to zabawka, którą musimy sami złożyć i zaprogramować za pomocą smartfonu lub tabletu. Programując zabawkę możemy ustalić ruchy robota oraz efekty dźwiękowe i świetlne:

Zobacz także:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić?

Popularne w tym tygodniu:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Sprawdź, jakie dane udostępniasz na Facebooku. Wie o tobie więcej, niż sądzisz Smartwatch za mniej niż 500 zł. Dzwoń z nadgarstka Idealna kawa za każdym razem. Najlepsze ekspresy i zaparzarki Spore gabaryty i niskie ceny. Tablety do 10 cali Bezpieczeństwo w samochodzie za mniej niż 25 złotych. Multitoole dla kierowców Nie zastawiaj garażu albo szopy. Wielofunkcyjne urządzenia do ogrodu Telefony z wytrzymałą baterią. Zapomnij o ładowarce