Bądź zawsze przygotowany. Akcesoria survivalowe

Pogoda może i zachęca do spędzania wieczorów pod kocem, w towarzystwie książki i herbaty, ale wbrew pozorom jest idealna. Do czego? By wybrać się w podróż w dzicz! Nie mówimy tu oczywiście o górskich ustępach, ale o weekendowym wypadzie w góry lub do parku narodowego.

Przetrwanie nigdy nie było tak proste.

Przetrwanie nigdy nie było tak proste. (Fairchild Air Force Base)

W takiej sytuacji przyda nam się jedna rzecz – zestaw survivalowy. Dlaczego? Bo zawiera wszystko, co może nam się przydać podczas większej i mniejszej wyprawy. Zarówno podczas pieszych rajdów, tak popularnych w Bieszczadach, jak i obozowaniu w głuszy w stylu amerykańskich preppersów, czasem nasze samopoczucie, a nawet zdrowie może zależeć od tego, co akurat wzięliśmy ze sobą.

Co możemy znaleźć w takim zestawie? Przede wszystkim podstawowe wyposażenie, o który m trzeba pamiętać niezależnie od tego, gdzie jedziemy, czyli kompas oraz nóż. Wiadomo, większość ścieżek w Polsce jest dobrze oznaczona, ale posiadanie orientacji w terenie jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Nóż natomiast przyda się, kiedy na przykłada nasz noga utknie między korzeniami – zamiast szarpać, wystarczy kilka sprawnych ruchów i jesteśmy uwolnieni. Jednak zanim poczujemy zew komandosa sprawdźmy, czy w miejscu, w którym przebywamy, w ogóle możemy wchodzić w kontakt z naturą – zwłaszcza tak bezpośredni.

Dla tych natomiast, którzy chcą poczuć się niczym bohater filmu „Into The Wild”, zestaw survivalowy jest niezbędny na każdą wyprawę. Oprócz podstawowego wyposażenie posiada bowiem takie elementy, jak tabletki do oczyszczania wody, krzesiwo, piłę strunową, śpiwór oraz poradnik przetrwania – idealna lektura, kiedy przetrwanie okazuje się konieczne.

Zestawów jest mnóstwo do wyboru – większe, mniejsze, bardziej i mniej zaawansowane. Warto zastanowić się, który z nich byłby dla nas najbardziej przydatny, a potem się w niego zaopatrzyć. W końcu lepiej mieć, niż później żałować.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić?

Popularne w tym tygodniu:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Idealna kawa za każdym razem. Najlepsze ekspresy i zaparzarki Smartwatch za mniej niż 500 zł. Dzwoń z nadgarstka Nie zastawiaj garażu albo szopy. Wielofunkcyjne urządzenia do ogrodu Spore gabaryty i niskie ceny. Tablety do 10 cali Bezpieczeństwo w samochodzie za mniej niż 25 złotych. Multitoole dla kierowców