Słuchawki dla gracza, kierowcy sportowca. Przegląd ciekawych modeli

Dobór odpowiednich słuchawek to wbrew pozorom problematyczna kwestia. Jaka jest jakość dźwięku? Czy powinny być nauszne czy douszne, jak długi ma być ich kabel, a może lepiej dopłacić kilka złotych, by w ogóle nie miały kabla. Czy wtedy nie zgubią się przy pierwszej lepszej okazji? To tylko kilka pytań, które zadaje sobie osoba świadomie wybierająca słuchawki.

Nie musisz ograniczać się do słuchawek na kablu

Nie musisz ograniczać się do słuchawek na kablu (Fotolia)

Choć przeważnie nie możemy sprawdzić jakości dźwięku przed zakupem, to na inne parametry mamy jako taki wpływ. Zastanów się więc, jakie słuchawki są dla ciebie stworzone i przejrzyj atrakcyjne przedświąteczne oferty.

Nauszne słuchawki na zimę
Niewątpliwie zaletą słuchawek nausznych jest lepsza jakość dźwięku. Brzmi on bardziej naturalnie, stereofonicznie. Co prawda nie tłumią dźwięków tak dobrze, jak słuchawki douszne, ale z drugiej strony nie męczą uszu. Ponadto słuchawki pełnowymiarowe równie dobrze można zakładać zimą zamiast nauszników, a przy okazji cieszyć się ulubioną muzyką.

Jeśli więc większość czasu spędzasz przed komputerem lub w względnie cichym miejscu, warto wypróbować otwarte słuchawki nauszne. Do miejsc głośnych, w których przyda się bardziej wygłuszający model, idealne będą słuchawki ściśle przylegające do uszu. Jeśli natomiast poszukujesz złotego środka między wygłuszeniem, a naturalnym dźwiękiem, wypróbuj słuchawki półotwarte.

Douszne – lepiej wygłuszają i są dyskretniejsze
Słuchawki douszne to opcja dla osób, które chcą mieć je zawsze przy sobie. W razie potrzeby można zwinąć je w kłębek i włożyć do kieszeni, co przy tych nausznych jest nieco trudniejsze. Lepiej wygłuszają dźwięk, a co za tym idzie sprawdzą się w głośnych miejscach – pociągach, centrach handlowych czy przy ruchliwej ulicy.

Słuchawki douszne są o wiele wygodniejsze, choć jakość dźwięku może pozostawiać sporo do życzenia, zwłaszcza gdy zdecydujesz się na tańsze modele. Są natomiast o wiele bardziej wytrzymałe niż modele nauszne, nie musisz martwić się o to, że mostek się złamie.

Coś dla sportowców i kierowców

Jeśli uprawiasz jogging, ćwiczysz na siłowni lub jeździsz samochodem, najważniejsza jest dla ciebie wygoda użytkowania. Ciągnący się kabel może skutecznie wybić cię z rytmu, a notorycznie wypadające z uszu niedopasowane słuchawki mogą uprzykrzyć życie. Nowoczesne modele mają kształt dopasowany do małżowiny usznej, dzięki czemu są o wiele wygodniejsze niż inne słuchawki.

Słuchawki bezprzewodowe to większy komfort zarówno podczas aktywności fizycznych, jak i jazdy samochodem. Dzięki nim możesz bez żadnych przeszkód słuchać muzyki lub prowadzić rozmowę bez konieczności zatrzymywania pojazdu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić?

Popularne w tym tygodniu:

Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Idealna kawa za każdym razem. Najlepsze ekspresy i zaparzarki Wyposażenie domu - na jaki sprzęt warto wydać pieniądze?