Jak dobrze wybrać szczoteczkę do zębów?

Bez dobrej szczoteczki do zębów żadna pasta nic nie wskóra. Jeśli chcemy walczyć z próchnicą i zadbać o świeży oddech warto zainwestować w jakość sprzętu, którego używamy codziennie w łazience.

Przy kupnie szczoteczki należy wziąć pod uwagę, że zawsze szczoteczka elektryczna będzie lepsza od manualnej. To dlatego, że wykonuje znacznie więcej ruchów czyszczących zęby. To co prawda znacznie większy wydatek, ale z drugiej strony szczoteczki elektrycznej nie trzeba często wymieniać. Wystarczy odpowiednio regularnie zmieniać wkłady.

Szczoteczki elektryczne dzielą się na szczoteczki obrotowe, obrotowo-pulsacyjne, szczoteczki soniczne i szczoteczki ultradźwiękowe.

Przed wyborem typu szczoteczki należy się zastanowić czy mamy problemy z doczyszczeniem przestrzeni międzyzębowych i czy dolegają nam problemy z dziąsłami. Najlepiej nie oceniać stanu swojego uzębienia samodzielnie, a poradzić się stomatologa. Osoby z nadwrażliwymi zębami, krwawiącymi dziąsłami powinny zdecydować się na szczoteczkę obrotową z miękkim wkładem.

Działanie szczoteczki obrotowej jest dość proste. Mianowicie główka jest okrągła i obraca się raz w lewo, raz w prawo. W wyższych modelach dochodzi jeszcze ruch pulsacyjny (dociskający włosie do zębów).

O jakości szczoteczki decyduje też przede wszystkim jej marka. Dobry stosunek do jakości prezentują szczoteczki Oral-B. Dodatkowo, wkłady do tych szczoteczek można kupić w internecie np. na Amazonie, gdzie często występują promocje na takie wkłady. Dla osób z bardzo wrażliwymi zębami i dziąsłami dostępne są wkłady Braun Oral-B SENSITIVE CLEAN z bardzo miękkim włosiem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić?

Popularne w tym tygodniu:

Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Idealna kawa za każdym razem. Najlepsze ekspresy i zaparzarki Wyposażenie domu - na jaki sprzęt warto wydać pieniądze?