Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

Regularne szczotkowanie zębów może nie wystarczyć, aby zagwarantować ich zdrowie. Powinniśmy także pamiętać o odpowiedniej szczoteczce. W ostatnich latach na rynku pojawia się coraz więcej sonicznych szczoteczek do zębów. Czy warto wydać pieniądze na tego typu produkt?

Szczoteczka soniczna jest znacznie efektywniejsza od tradycyjnego modelu

Szczoteczka soniczna jest znacznie efektywniejsza od tradycyjnego modelu (istockphoto.com/Kikovic)

Co to jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna to urządzenie emitujące drgania i fale dźwiękowe, które powstają za pomocą generatora. Drgania przenoszą się na włosie szczoteczki i rozchodzą po całej jamie ustnej efektywnie usuwając zanieczyszczenia. Model soniczny usuwa bakterie znajdujące się nawet 4 mm od włosia.

Dlaczego warto wybrać szczoteczkę soniczną?

Korzystając ze szczoteczki sonicznej o wiele efektywniej zadbamy o czystość jamy ustnej. Jest to spowodowane zwiększoną liczbą ruchów emitowanych przez silnik. Urządzenie wykonuje około 40 000 ruchów pulsacyjnych w ciągu minuty. Klasyczny model szczoteczki elektrycznej prawie 30 000 ruchów mniej. Używając szczoteczki sonicznej zauważymy po kilku tygodniach pierwsze efekty jej działania. Przebarwienia na zębach zaczną powoli znikać, zmniejszy się ilość kamienia nazębnego, a ze względu na delikatną pracę urządzenia nie podrażnimy dziąseł. Co ciekawe urządzenie można nabyć w cenie zbliżonej do klasycznej szczoteczki elektrycznej.

Jak wybrać szczoteczkę soniczną?

Wybierając szczoteczkę soniczną, zwróćmy uwagę na:

  • szybkość szczotkowania — im większa, tym wydajniejsza szczoteczka. Najskuteczniejsze modele generują około 60 tysięcy ruchów na minutę;
  • tryby pracy- szczoteczki soniczne wyróżniają się rozmaitymi trybami pracy m.in. masaż, wybielanie zębów lub polerowanie;
  • poziom dźwięku — zbyt duży poziom hałasu emitowany przez urządzenie może okazać się uciążliwy.

Szczoteczki soniczne — propozycje

Najtańszą propozycją w zestawieniu jest wydajna szczoteczka soniczna AEG oferująca 30 000 ruchów na minutę:

Długi czas pracy na jednym ładowaniu gwarantuje szczoteczka soniczna TEESA z akumulatorem o pojemności 700 mAh:

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Jeśli planujemy kupić więcej niż jedną szczoteczkę, warto pomyśleć o zestawie Panasonic w okazyjnej cenie:

Problemy z zachęceniem dzieci do mycia zębów może rozwiązać szczoteczka Philips Sonicare Kids, która oprócz atrakcyjnego wyglądu posiada Bluetooth, który łącząc się ze smartfonem zachęca najmłodszych do szczotkowania i uczy odpowiednich technik pielęgnacji jamy ustnej:

Nowoczesny design i wysoką precyzję zapewni szczoteczka Philips Sonicare DiamondClean:

Czy szczoteczki sonicznej może używać każdy?

Prawie każdy może używać szczoteczki sonicznej. Ostrożność powinniśmy zachować jedynie przy prowadzonym leczeniu stomatologicznym lub ortodontycznym. Jeśli posiadamy aparat ortodontyczny mycie zębów szczoteczką soniczną jest nawet wskazane. Tego typu urządzenie wyczyści powierzchnie, z którymi zwykła szczoteczka sobie nie poradzi. Posiadanie plomb na zębach również nie będzie problemem. Ze względu na delikatne działanie szczoteczki nawet stare plomby nie są zagrożone. Szczoteczki sonicznej możemy używać także w przypadku posiadania implantów zębowych.

Zobacz także:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak pozbyć się pająków z domu? Kuna w domu – jak się jej pozbyć? Jak rozwiązać problem zaparowanych okien? Skuteczne pochłaniacze wilgoci do domu Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Klawiatury mechaniczne: czym różnią się od klasycznych? Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł