Noworoczne postanowienia. Jest gadżet, który pozwoli ci je spełnić

Co roku jest podobnie. Obiecujemy sobie, że zaczniemy się ruszać i zdrowo odżywiać. Te postanowienia są szczególnie silne tuż po świątecznym i Sylwestrowym obżarstwie. Zazwyczaj jednak już w styczniu słabną. W 2018 r. podejdź do sprawy metodycznie i osiągnij cel małymi krokami.

Pixabay.com

Najpopularniejszym postanowieniem noworocznym jest utrata kilogramów, albo przynajmniej przejście na zdrowy tryb życia. Problem w tym, że te postanowienia są tak naprawdę najtrudniejsze do utrzymania. A efekt zależy od systematyczności.

Zamiast przechodzić na głodówkę i wykupywać długookresowy karnet na siłownie warto wyznaczyć sobie małe cele. Kupić krokomierz i codziennie zwiększać swoją aktywność fizyczną. Porzucić jeżdżenie windą i chodzić schodami. Zostawiać samochód i na zakupy do osiedlowego sklepiku wybierać się piechotą. Codziennie odrobinę wydłużać spacery z psem (jeśli go mamy). Spróbować zacząć biegać — jeśli sprawia nam to przyjemność. Zacząć od niewielkich dystansów. I — co najważniejsze — monitorować swoje postępy.

OMRON Walking Style One 2.1 to nowoczesny krokomierz, który przy użyciu technologii 3D dokładnie rejestruje codzienną liczbę kroków. Wskazuje również kalorie spalone podczas ruchu. Dzięki niemu będziemy widzieli, czy poprawiamy swoje wyniki (posiada pamięć ostatnich siedmiu dni).

Do diety też warto podejść metodycznie, ale spokojnie i stopniowo zmieniać nawyki żywieniowe. Zamiast popcornu czy pestek, przy filmie pogryzać migdały i pestki dyni. Ograniczyć spożycie słodyczy i smażonych potraw — ale nie eliminować ich od razu, bo możemy nie dać rady.

Będziemy zaskoczeni efektem, jeśli połączymy delikatną modyfikację diety ze stopniowym wprowadzaniem i monitorowaniem aktywności fizycznej. Co więcej, taka metoda pozwala uniknąć efektu jo-jo, czyli gwałtownego odzyskania utraconych kilogramów.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić?

Popularne w tym tygodniu:

Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Idealna kawa za każdym razem. Najlepsze ekspresy i zaparzarki Wyposażenie domu - na jaki sprzęt warto wydać pieniądze?