Dysk SSD SanDisk: prosty sposób na przyspieszenie komputera

Komputer działa nieprzyzwoicie wolno, a uruchomienie przeglądarki to sprawdzian pokory i cierpliwości? Zanim wymienisz sprzęt na nowy sprawdź, jak w prosty i tani sposób możesz dodać mu nieco werwy. Wystarczy wymienić jedną część.

Fot. Pixabay

Co robić, gdy żwawy niegdyś komputer przypomina dzisiaj ospałego żółwia? Modernizacja kilkuletniego sprzętu nie zawsze ma sens, a w przypadku laptopów często jest niemożliwa. W wielu komputerach wystarczy jednak wymienić tylko jedną część, by komputer wyraźnie przyspieszył. Tuning komputera sprowadza się do wymiany twardego dysku i wymiany klasycznego, talerzowego nośnika na dysk SSD.

W tym celu warto zaopatrzyć się w niedrogi zestaw modernizacyjny, pozwalający na prosty, bezproblemowy montaż nowego dysku w miejscu starego napędu.

Korzyści są oczywiste: prędkości zapisu i odczytu rosną skokowo, a tym samym wyraźnie skraca się czas uruchamiania zarówno samego systemu, jak i różnych programów. Dzięki temu –zamiast wymienić komputer na nowy – możemy wykrzesać nowe możliwości z naszego wieloletniego sprzętu. Przykładem wartego uwagi dysku SSD jest sprawdzony model SanDisk SSD PLUS 240GB Sata III.

Debiut tego modelu wprowadził na rynku nieco zamieszania. W porównaniu z rynkową konkurencją, sięgającą po pamięci TLC, SanDisk zastosował cenione 19 nm kości MLC (SanDisk 2 Generacji), które z kontrolerem Silicon Motion SM2246XT dały całkiem udane połączenie.

Potwierdzony niezależnymi testami, sekwencyjny zapis i odczyt na poziomie 360 i 500 MB/s są wprawdzie nieco niższe od deklaracji producenta, jednak – w typowych, domowych zastosowaniach – wydają się w zupełności wystarczające. Docenią je zwłaszcza osoby, przesiadające się na nowy nośnik z talerzowego twardego dysku – nowy nośnik sprawi, że nawet kilkuletni komputer może zyskać drugą młodość i służyć nam jeszcze przez długi czas. A jeśli 240 GB to za mało, zawsze możesz kupić dysk o dwukrotnie większej pojemności.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić?

Popularne w tym tygodniu:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Idealna kawa za każdym razem. Najlepsze ekspresy i zaparzarki Smartwatch za mniej niż 500 zł. Dzwoń z nadgarstka Nie zastawiaj garażu albo szopy. Wielofunkcyjne urządzenia do ogrodu Spore gabaryty i niskie ceny. Tablety do 10 cali Bezpieczeństwo w samochodzie za mniej niż 25 złotych. Multitoole dla kierowców