Bezprzewodowe kino domowe – jakie wybrać?

Wizja plątaniny kabli przy podłączaniu kina domowego skutecznie odstrasza wielu klientów. Receptą na tego typu problemy będzie zakup bezprzewodowego kina domowego. Sprawdźmy, jakie bezprzewodowe zestawy kina domowego warto wybrać.

Bezprzewodowe kino domowe uchroni nas przed plątaniną kabli

Bezprzewodowe kino domowe uchroni nas przed plątaniną kabli (istockphoto.com/archideaphoto)

Z czego się składa kino domowe?

Kino domowe to zestaw urządzeń RTV, na który składają się: odtwarzacz, amplituner i zestaw głośników. Zestaw połączony z telewizorem lub projektorem ma za zadanie sprawić, że poczujemy się jak w profesjonalnej sali kinowej.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie bezprzewodowego kina domowego?

Wybierając bezprzewodowe kino domowe powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • głośniki — zestawy głośników kina domowego oferowane są w kilku systemach. Najpopularniejszymi są 5.1 i 7.1. 'Pierwsza cyfra używana przy oznaczaniu głośników informuje nas o liczbie pełnozakresowych głośników audio, czyli obsługujących niskie i wysokie częstotliwości. Druga cyfra zastosowana w oznaczeniu odnosi się do głośników o najniższych tonach, czyli subwooferów;
  • procesor AV i wzmacniacz — uważane za serce kina domowego. Można je nabyć w jednej obudowie lub jako dwa oddzielne urządzenia;
  • moc wyjściowa — moc od 100 do 150 W na jeden kanał zapewni dobrą jakość dźwięku w naszym kinie;
  • obsługiwane formaty — im droższy zestaw, tym więcej formatów plików obsłuży;
  • dodatkowe funkcje — najnowsze kina domowe oferują wiele przydatnych funkcji takich jak: Wi-Fi, Bluetooth lub NFC. Tego typu łączność pozwoli na odtwarzanie filmów np. za pośrednictwem telefonu.

Tylne głośniki w bezprzewodowych kinach domowe zasilane są z gniazdka lub za pomocą akumulatorków. Tego typu rozwiązanie zwiększa ich mobilność i ogranicza ilość kabli jedynie do jednego zasilającego. Przed wyborem kina warto upewnić się, czy mamy w pobliżu dostęp do gniazdka, które zapewni stałe zasilanie dla naszego sprzętu.

Jak rozstawić kino domowe?

Po zakupie kina domowego najistotniejsze jest odpowiednie rozstawienie sprzętu.

Rozstawiając głośniki w pomieszczeniu, powinniśmy je skierować w stronę słuchacza. Pozwoli to uzyskać najlepszy dźwięk. Przednie głośniki należy umieścić po obu stronach telewizora i skierować w stronę widza pod odpowiednim kątem. Głośniki surround możemy postawić obok kanapy, z której będziemy oglądać filmy lub za nią. Głośnik centralny powinien stać naprzeciwko nas. Zadbajmy o to, by znajdował się na wysokości uszu. Subwoofer, czyli głośnik emitujący dźwięki o najniższej częstotliwości stawiamy z przodu, najlepiej na podłodze.

Bezprzewodowe kino domowe — propozycje

Kino domowe Samsung HT-H5550W to bezprzewodowe kino domowe zapewniające łączność z urządzeniami mobilnymi za pomocą Bluetooth, NFC i Wi-Fi. Głośniki typu tall-boy zadbają o dobrą jakość dźwięku oraz uchronią przed plątaniną kabli za sprawą bezprzewodowych tylnych kolumn:

Przechodząc do najwyższej półki cenowej i wyjątkowych wrażeń audiowizualnych, warto zwrócić uwagę na kino domowe Bose Lifestyle 600. Sprzęt tej klasy przeznaczono dla bardziej wymagających kinomanów. Czystym dźwiękiem i odpowiedniej głębi usatysfakcjonują nas głośniki Javel Cube znane z najbardziej topowych zestawów Lifestyle. Jeśli nam na prostym w obsłudze sprzęcie wysokiej klasy, z pewnością ten zestaw zrobi na nas wrażenie:

Denon Hesos Home Cinema to zestaw kina domowego składający się z soundbara i niskotonowego głośnika bezprzewodowego:

Jeśli szukając kina domowego, zależy nam głównie na rozbudowanej komunikacji bezprzewodowej, warto wziąć pod uwagę zestaw kina domowego Pioneer VSX-832 5.1:

Zobacz także:

Kino domowe: 5 najpopularniejszych zestawów
Zestaw kina domowego do 1000 zł

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić?

Popularne w tym tygodniu:

Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Idealna kawa za każdym razem. Najlepsze ekspresy i zaparzarki Wyposażenie domu - na jaki sprzęt warto wydać pieniądze?