Jak podłączyć telefon do telewizora?

Oglądanie filmów i zdjęć czy granie w gry to jedne z najpopularniejszych zastosować telefonu. Jak zrobić to samo na dużym ekranie? Istnieje kilka sposobów na połączenie obu urządzeń, które warto znać.

Połączenie telewizora z telefonem jest szybkie i proste

Połączenie telewizora z telefonem jest szybkie i proste (istockphoto.com/AndreyPopov)

Jak podłączyć telefon do telewizora za pomocą kabla HDMI?

Ze względu na to, że nie każdy telewizor obsługuje Wi-Fi czasem jesteśmy zmuszeni do wybrania tradycyjnej metody połączenia za pomocą kabla HDMI. W celu połączenia obu urządzeń, należy kupić przejściówkę MHL (Micro USB-HDMI). Połączenie nie wymaga instalacji specjalnego oprogramowania.

Tego typu rozwiązanie jest najprostszym sposobem, lecz nie pozbawionym wad. Po pierwsze obraz przesyłany z telefonu na telewizor wymaga użycia dość sporych zasobów smartfonu, przez co urządzenie może zwolnić, a poziom naładowania baterii zacznie spadać znacznie szybciej. Kable HDMI niestety również nie wyróżniają się dużą trwałością, szczególnie przy najtańszych produktach.

Połączenie telefonu z telewizorem nie wymaga dużego nakładu finansowego:

Jak podłączyć telefon do telewizora za pomocą miracast?

Jeśli urządzenia, które chcemy ze sobą połączyć obsługują standard miracast, możemy przesyłać obraz z naszego urządzenia mobilnego na telewizor za pomocą Wi-Fi. Miracast używa kodowania H.264 zapewniającego dobrą jakość obrazu. Alternatywą dla tego rozwiązania jest Google Chromecast.

Aby połączyć się z wybranym sprzętem, musimy posiadać co najmniej jedno urządzenie z certyfikowaną kartą Wi-Fi Direct. Przesyłanie danych rozpoczniemy od włączenia funkcji Screen Mirroring w naszym urządzeniu. Na innych urządzeniach ta opcja może mieć inną nazwę np. Cast, Miracast. Następnie wyszukujemy urządzenie, na które chcemy przesyłać obraz. Łączymy się z telewizorem wybierając odpowiednią pozycję na liście i w taki sposób kończymy procedurę podłączania urządzeń.

Smartfon jako pilot do telewizora

Nasz telefon może być także wykorzystywany jako pilot do telewizora. W tym przypadku możemy zrobić to na dwa sposoby. Jeśli nasz telefon i telewizor są podłączone do jednej sieci, wystarczy pobrać odpowiednią aplikację. W zależności od marki telewizora może nazywać się LG TV Remote, Samsung TV Remote itp. Zaletą tego rozwiązania jest to, że możemy sterować naszym telewizorem z każdego miejsca w naszym domu, a nawet podwórka. Wystarczy być w zasięgu domowej sieci.

Drugą metodą jest wykorzystanie podczerwieni w naszym telewizorze. W tym przypadku wystarczy nam jedna aplikacja. Wystarczy wybrać markę i model urządzenia, którym chcemy sterować i możemy rozpocząć używanie naszego telefonu jako pilota. Pamiętajmy, że podczerwień ma ograniczony zasięg, więc sterowanie jest możliwe tylko wtedy, gdy znajdujemy się w pobliżu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Dlaczego gniazdka elektryczne są różne w różnych krajach? Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Odkurzacz bezworkowy do 500 zł Blender ręczny do 100 zł Szybkie prasowanie bez wysiłku. Jakie żelazko warto kupić?

Popularne w tym tygodniu:

Co znaczą skróty 4K, DLNA, DVB-T, HbbTV i inne oznaczenia, stosowane w telewizorach? Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10? Kupujemy przewód HDMI: czym kuszą produkty za 14 tys. zł? Idealna kawa za każdym razem. Najlepsze ekspresy i zaparzarki Smartwatch za mniej niż 500 zł. Dzwoń z nadgarstka Nie zastawiaj garażu albo szopy. Wielofunkcyjne urządzenia do ogrodu Spore gabaryty i niskie ceny. Tablety do 10 cali Bezpieczeństwo w samochodzie za mniej niż 25 złotych. Multitoole dla kierowców