Telefon długo się ładuje? Nie zmieniaj baterii, tylko ładowarkę

Wielu posiadaczy telefonów komórkowych boryka się z częstym ładowaniem swojego sprzętu, którego bateria z czasem ulega degeneracji. Ciągłe trzymanie smartfona "na kablu" sprawia, że powoli staje się od niego zależny. Ta metoda na szczęście powoli odchodzi do lamusa. Na rynku pojawiają się coraz ciekawsze urządzenia, dzięki którym szybko i sprawnie możesz poradzić sobie z problemem częstego ładowania telefonu. Jeśli często korzystasz z telefonu i wszystkich jego funkcji, to docenisz nowe możliwości.

Zwykłe metody ładowania telefonu powoli odchodzą do lamusa

Zwykłe metody ładowania telefonu powoli odchodzą do lamusa (Shutterstock)

Poniżej przedstawiamy kilka innowacyjnych sposobów na ładowanie telefonu. Znajdziesz tu również zalety korzystania z nowych urządzeń, dzięki którym oszczędzisz sporo czasu. Nowoczesne ładowarki dostępne są za całkiem niewielkie pieniądze w internecie.

Uwolnij się od kabli
Ładowarki bezprzewodowe, zwane również indukcyjnymi bez wątpienia ułatwiają życie ich użytkownikom. Metoda uzupełniania energii polega na użyciu indukcji magnetycznej. Najprościej mówiąc polega ona na tym, że ładowarka w postaci krążka lub płytki podpiętej do prądu emituje własne pole elektromagnetyczne, które zaczyna oddziaływać na cewkę umieszczoną w smartfonie. To powoduje powstanie napięcia, które przechodzi do akumulatora urządzenia i zasila je. Dzięki temu możesz na przykład położyć ładowarkę na biurku i wystarczy, że w przerwach między korzystaniem z telefonu odłożysz go w konkretne miejsce, by akumulator zaczął się ładować.

Bezprzewodowe ładowarki są coraz bardziej popularne

Przed zakupem bezprzewodowej ładowarki musisz jednak sprawdzić, czy twój telefon w ogóle jest do niej przystosowany. Jeśli nie, to musisz najpierw pomyśleć o zmianie smartfona, inaczej gadżet będzie bezużyteczny. Niektóre marki oferują również specjalne futerały, które umożliwiają ładowanie metodą bezprzewodową. Tego typu ładowarki to oczywiście dopiero początek. Być może niedługo telefon będzie mógł ładować się gdy tylko wejdziemy do domu, leżąc bezpiecznie w naszej kieszeni.

Szybkie ładowanie dla zabieganych
Jeśli często zdarza ci się zapomnieć o naładowaniu telefonu, a w efekcie tuż przed wyjściem z domu odkrywasz, że bateria jest na wyczerpaniu, pomyśl o nowej, "szybkiej" ładowarce. Dzięki innowacyjnej technologii, która umożliwia korzystanie z kilku różnych ustawień napięcia i natężenia prądu, ładowanie telefonu może być szybsze nawet o kilkadziesiąt procent. W dodatku te niewielkie gadżety pozwalają na jednoczesne doładowywanie kilku urządzeń. Ich niewielki rozmiar sprawia, że zawsze możesz je mieć przy sobie, sprawdzą się więc podczas podróży służbowych lub długich wycieczek, gdy nie chcesz tracić cennych godzin na pełne doładowanie telefonów. Takie urządzenia kupisz w atrakcyjnych cenach.

Dopasuj ładowarkę do smartfona
Pamiętaj, że nie wszystkie modele smartfonów są przystosowane do szybkiego ładowania. Dotyczy ona głownie tych nowszych egzemplarzy. Dostarczenie dużej ilości mocy mniej wytrzymałemu urządzeniu może nieść za sobą poważne konsekwencje. W najlepszym przypadku może to być skrócenie żywotności akumulatora, w najgorszym dojdzie nawet do uszkodzenia telefonu. Przy wyborze specjalnej ładowarki warto więc zwrócić uwagę na jej parametry. Jeśli zależy ci na najlepszych efektach, dobierz gadżet, który jest przystosowany do konkretnej marki. Wiele firm wypuszcza własne serie szybkich ładowarek, które obsługują konkretne modele. Dzięki temu wyciśniesz z nich maksimum, a naładowanie telefonu zajmie nie godziny, lecz minuty

Dzięki szybkim metodom ładowania telefon nie będzie musiał leżeć bezczynnie przez kilka godzin

Szybkie ładowanie znajduje wielu zwolenników wśród użytkowników smartfonów. Jeśli więc nie chcesz podpinać swojego telefonu na kilka godzin pod standardową ładowarkę, wykorzystaj tę z funkcją szybkiego ładowania.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Jak wybrac dobry masażer? Domowy sposób na stres Zapomnij o kolejkach i drogich biletach. Dzięki promocji niewielkim kosztem zrobisz sobie kino w domu Zadziwiający głośnik Sony. Dzięki niemu zawsze usłyszysz dźwięk z telewizora Słuchawki z redukcją szumów w rewelacyjnej cenie. Tej promocji nie możesz przegapić Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Internet wolno chodzi? Z tymi gadżetami skończą się twoje problemy z siecią Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł Jak kupować na Amazonie? Poradnik dla wymagających Odkurzacz bezworkowy do 500 zł

Popularne w tym tygodniu:

Kuny w samochodzie. Skuteczny sposób na małe szkodniki Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Zapomnij o kolejkach i drogich biletach. Dzięki promocji niewielkim kosztem zrobisz sobie kino w domu Jak wybrac dobry masażer? Domowy sposób na stres Zadziwiający głośnik Sony. Dzięki niemu zawsze usłyszysz dźwięk z telewizora Słuchawki z redukcją szumów w rewelacyjnej cenie. Tej promocji nie możesz przegapić