Nie bój się o dom podczas wyjazdu. Monitoring na komórce

Niektórzy twierdzą, że nie ma zamka, którego nie udałoby się sforsować. Niezależnie od tego jak bardzo się przygotujemy, wprawny złodziej znajdzie słaby punkt i wykorzysta go na swoją korzyść. Istnieją oczywiście sposoby na to, by odstraszyć potencjalnego włamywacza. Dla jednych będzie to wyszkolony pies obronny, dla drugich kontrakt z firmą ochroniarską. Jeśli jednak to nie zniechęci złodzieja do działania, warto zainwestować w system monitoringu. Dzięki niemu szybko i tanio ustrzeżesz się przed nieproszonymi gośćmi.

Kamera w każdym domu to nie mrzonka, tylko rzeczywistość

Kamera w każdym domu to nie mrzonka, tylko rzeczywistość (Shutterstock)

Poniżej przedstawiamy korzyści, jakie płyną z założenia domowego systemu monitorującego. Jeśli posiadasz małą firmę lub chcesz uchronić swoje mienie od kradzieży, wypróbuj poniższe sposoby.

Kiedy czujny sąsiad to za mało
Zarówno ludzie mieszkający w centrach dużych miast, jak i posiadacze domów jednorodzinnych w mniejszych miejscowościach coraz częściej izolują się od wspólnoty sąsiedzkiej. Dużo czasu spędzanego poza domem, słaby kontakt z sąsiadami lub chowanie się za wysokim ogrodzeniem lub żywopłotem sprawia, że w razie włamania sąsiedzi nie reagują gdyż albo nie widzą złodzieja, albo nie uważają obecności obcej osoby na podwórku lub w domu za podejrzaną. Biorą ją za gościa domowników lub osobę, która zajmuje się mieszkaniem pod ich nieobecność.

Na szczęście w ciągu ostatnich kilku lat możliwości oferowane przez monitoring bardzo się zmieniły. Nie chodzi tu o samą jakość kamer, która jeszcze pięć lat temu pozostawiała sporo do życzenia, ale o ich cenę i łatwość montażu. Obsługa domowej sieci Wi-Fi pozwala kamerom przesyłać obraz bezpośrednio na twoją komórkę, dzięki czemu możesz kontrolować sytuację nawet wtedy, gdy jesteś poza domem. Teraz wyjeżdżając na dłuższy czas możesz być spokojny o to, co dzieje się na twoim podwórku. Montując zewnętrzne kamery nie tylko zadbasz o swoje bezpieczeństwo, ale pokażesz też potencjalnym włamywaczom, że dom jest odpowiednio chroniony. To powinno skutecznie odstraszyć amatorów cudzego mienia.

Obcy człowiek na podwórku może, ale nie musi wzbudzić podejrzeń sąsiadów

Musisz jednak zdać sobie sprawę z tego, jakiego sprzętu potrzebujesz. Na przykład jeśli planujesz zamontowanie kamer na niewielkiej działce, gdzie nie spodziewasz się dużego ruchu, nie potrzebujesz obiektywów z bardzo dużym kątem widzenia. Wystarczy, że zamontujesz je tak, aby nie rzucały się zbytnio w oczy, a jednocześnie były skierowane na najważniejsze miejsca, takie jak małe okienko do piwnicy od strony ogródka, drzwi garażowe, taras czy ulica. Dzięki tej ostatniej będziesz mógł zarejestrować wszystkie podejrzane samochody, które jeździły po okolicy, a także zanotować ich numery rejestracyjne.

Zobacz kto przyszedł
Profesjonalnym złodziejom zdarza się odwiedzić okradany dom na niedługo przed włamaniem. Taka osoba podszywa się pod inkasenta lub mówi, że przypadkiem pomyliła mieszkanie albo ktoś podał jej zły adres. W rzeczywistości jest to okazja dla włamywacza, by zaglądając przez ramię właściciela sprawdzić, czy dom będzie łakomym kąskiem, czy zamontowano jakieś systemy alarmowe i czy właściciel jest przygotowany na włamanie. Dzięki zainstalowaniu interkomu możesz trzymać podejrzane osoby na dystans, a kamera umożliwi dokładne zapamiętanie ich twarzy.

Jego obecność będzie odstraszać również potencjalnych domokrążców, naciągaczy i oszustów. To dobre rozwiązanie dla osób z dużym podwórkiem, lub mieszkających w domach o wielu kondygnacjach. Połączenie go z telefonem sprawi, że nie będzie potrzeby podchodzić do drzwi, by sprawdzić, kto przyszedł. W razie potrzeby możesz też włączyć kamerę i zacząć nagrywać, gdy w zasięgu pojawi się jakaś podejrzana osoba.

Włamywacz nie zawsze nosi kominiarkę. Jeżeli nie spodziewa się, że ktoś będzie go nagrywał, to najpewniej zrezygnuje z niej, by nie zwracać na siebie zbędnej uwagi. Może natomiast ubrać się grubo, aby zamaskować swoją posturę, założyć czapkę, która utrudni rozpoznanie koloru włosów, a także szalik ukrywający rysy twarzy. Gdy wejdzie do mieszkania, często traci czujność, nie spodziewając się kamery. Wtedy istnieje szansa na uwiecznienie jego twarzy na nagraniu, by później zidentyfikować intruza.

Bezpieczeństwo we własnym domu jest nie do przecenienia. Dlatego jeśli obawiasz się kradzieży i chcesz spać spokojnie, możesz stworzyć we własnym domu system monitorujący 24 godziny na dobę. W ten sposób nie tylko zdobędziesz materiał, który może pomóc zidentyfikować sprawcę przestępstwa, ale i wcześnie wykryjesz podejrzane zachowanie w domu lub sąsiedztwie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa Jak wybrac dobry masażer? Domowy sposób na stres Zapomnij o kolejkach i drogich biletach. Dzięki promocji niewielkim kosztem zrobisz sobie kino w domu Zadziwiający głośnik Sony. Dzięki niemu zawsze usłyszysz dźwięk z telewizora Słuchawki z redukcją szumów w rewelacyjnej cenie. Tej promocji nie możesz przegapić Powiew luksusu w twoim domu. Ekskluzywne zapachy pomogą na zły humor i brak energii Routery Wi-Fi - propozycje, porównanie Monitor dla gracza - 27 cali - porównanie Internet wolno chodzi? Z tymi gadżetami skończą się twoje problemy z siecią Z tymi szklankami staniesz się znawcą whisky. Genialne gadżety dla mężczyzn Odkurzacz workowy do 400 zł Okap kuchenny do 500 zł Piekarniki do 2000 zł Blender ręczny do 200 zł Odkurzacz bezworkowy do 600 zł Amplitunery do 2500 zł Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu Opiekacz do 300 zł Odkurzacz workowy do 300 zł Okap kuchenny do 350 zł Piekarniki do 1500 zł Blender kielichowy do 300 zł Amplitunery do 2000 zł

Popularne w tym tygodniu:

Kuny w samochodzie. Skuteczny sposób na małe szkodniki Jak ochronić komputer przed burzą? Pomoże listwa filtrująca i antyprzepięciowa DPI w myszach komputerowych: na co wpływa i jakie ma znaczenie? Zapomnij o kolejkach i drogich biletach. Dzięki promocji niewielkim kosztem zrobisz sobie kino w domu Jak wybrac dobry masażer? Domowy sposób na stres Zadziwiający głośnik Sony. Dzięki niemu zawsze usłyszysz dźwięk z telewizora Słuchawki z redukcją szumów w rewelacyjnej cenie. Tej promocji nie możesz przegapić