Zdjęcie naukowca pochodzi z serwisu Depositphotos

Zdjęcie naukowca pochodzi z serwisu Depositphotos

Postęp za wszelką cenę. Śmiałkowie i innowatorzy, których zabiły ich własne wynalazki

Niektórzy wynalazcy mieli wyjątkowego pecha. Choć udało się im zbudować lub wynaleźć coś wyjątkowego, to ponieśli śmierć, zabici przez własne dzieło. Kto należy do tej grupy i w jaki sposób zginął?

Ten artykuł ma 8 stron:

Henry Smolinski (1933–1973)

Konstruktor latającego samochodu AVE Mizar, będącego nietypową hybrydą Cessny i Forda Pinto.Machina prezentowała się interesująco, jednak podczas jednego z testowych lotów skrzydła odpadły, a w katastrofie zginęli obaj twórcy tego wehikułu — Hal Blake i Henry Smolinski.

Harry Daghlian (1921–1945)

Jeden z fizyków, pracujących nad bombą atomową w ramach Projektu Manhattan. Zginął w wyniku napromieniowania podczas eksperymentu, związanego ze sprawdzaniem masy krytycznej plutonu.

Franz Reichelt (1879–1912)

Austriacki krawiec zaprojektował połączenie spadochronu i płaszcza, które miało zapewnić bezpieczny skok z dużej wysokości. Zginął podczas testowego skoku z Wieży Eiffla.

Zobacz również: Gadżetomania.TV: Retro komputery z Pixel Heaven i ich historie

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Nauka:

Silnik na kryształy litu, czyli Star Trek urzeczywistniony Kompleksy z powodu figury? - poćwicz trochę Incepcja w prawdziwym życiu. Naukowcy z MIT zaszczepiają wspomnienia Mechanizm z Antykithiry – nowe zagadki. Gdy powstawał, Grecy nie znali trygonometrii NASA z trochę innej perspektywy [wideo] Niezwykle dokładny anatomicznie robot [wideo] Dwie historie: wody butelkowanej i plastikowej reklamówki (2x wideo) Flaga, kir i żałoba narodowa - w przepisach Wpisy na Facebooku [zwiastun] Gdyby Internet wymyślał tytuły filmów... Inteligentna toaleta Internet w kosmosie? Dla Virgin Galactic nie ma problemu