Zdjęcie naukowca pochodzi z serwisu Depositphotos

Zdjęcie naukowca pochodzi z serwisu Depositphotos

Postęp za wszelką cenę. Śmiałkowie i innowatorzy, których zabiły ich własne wynalazki

Niektórzy wynalazcy mieli wyjątkowego pecha. Choć udało się im zbudować lub wynaleźć coś wyjątkowego, to ponieśli śmierć, zabici przez własne dzieło. Kto należy do tej grupy i w jaki sposób zginął?

Ten artykuł ma 8 stron:

Henry Smolinski (1933–1973)

Konstruktor latającego samochodu AVE Mizar, będącego nietypową hybrydą Cessny i Forda Pinto.Machina prezentowała się interesująco, jednak podczas jednego z testowych lotów skrzydła odpadły, a w katastrofie zginęli obaj twórcy tego wehikułu — Hal Blake i Henry Smolinski.

Harry Daghlian (1921–1945)

Jeden z fizyków, pracujących nad bombą atomową w ramach Projektu Manhattan. Zginął w wyniku napromieniowania podczas eksperymentu, związanego ze sprawdzaniem masy krytycznej plutonu.

Franz Reichelt (1879–1912)

Austriacki krawiec zaprojektował połączenie spadochronu i płaszcza, które miało zapewnić bezpieczny skok z dużej wysokości. Zginął podczas testowego skoku z Wieży Eiffla.

Zobacz również: Gadżetomania.TV: Retro komputery z Pixel Heaven i ich historie

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Nauka:

Świetny początek roku w polskiej nauce i technologii. Podwodny hotel i supertajny Skype Chińczycy chcą ściągać asteroidy w pobliże Ziemi Zapowiedź bardzo energooszczędnej architektury procesorów FedEx na dobre wprowadza hybrydowe ciężarówki (wideo) Piękne, ale szokująco mordercze akwarium Premierowe targi EkoWaste w Expo Silesia Małe kroczki w rozwoju osobistym "Niemożliwe gwiazdy" - są tak blisko siebie, że naukowcy nie potrafią tego wyjaśnić Kosmici w Egipcie, czyli jak rozsądek przegrywa z szarlatanami NASA odkryła pierwszą tak podobną do Ziemi planetę, która znajduje się w strefie życia Sztuczna inteligencja groźniejsza od bomby atomowej! – ostrzega Elon Musk. Dlaczego? Miejski rower dla leniwych sposobem na korki?

Popularne w tym tygodniu:

Obwody drukowane bezpośrednio na skórze. Pomogą w walce z koronawirusem