Zdjęcie naukowca pochodzi z serwisu Depositphotos

Zdjęcie naukowca pochodzi z serwisu Depositphotos

Postęp za wszelką cenę. Śmiałkowie i innowatorzy, których zabiły ich własne wynalazki

Niektórzy wynalazcy mieli wyjątkowego pecha. Choć udało się im zbudować lub wynaleźć coś wyjątkowego, to ponieśli śmierć, zabici przez własne dzieło. Kto należy do tej grupy i w jaki sposób zginął?

Ten artykuł ma 8 stron:

Henry Smolinski (1933–1973)

Konstruktor latającego samochodu AVE Mizar, będącego nietypową hybrydą Cessny i Forda Pinto.Machina prezentowała się interesująco, jednak podczas jednego z testowych lotów skrzydła odpadły, a w katastrofie zginęli obaj twórcy tego wehikułu — Hal Blake i Henry Smolinski.

Harry Daghlian (1921–1945)

Jeden z fizyków, pracujących nad bombą atomową w ramach Projektu Manhattan. Zginął w wyniku napromieniowania podczas eksperymentu, związanego ze sprawdzaniem masy krytycznej plutonu.

Franz Reichelt (1879–1912)

Austriacki krawiec zaprojektował połączenie spadochronu i płaszcza, które miało zapewnić bezpieczny skok z dużej wysokości. Zginął podczas testowego skoku z Wieży Eiffla.

Zobacz również: Gadżetomania TV: Historia komputerowej myszki

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Nauka:

Zabawki nauczą nasze dzieci ekologii Robomeduza, której nigdy nie zabraknie energii [wideo] Witrażowe baterie słoneczne Prąd z węgorza...? Microsoft przewidział 21 z 24 zdobywców Oscara. Algorytm wygrywa z wolną wolą Wtorkowy Kurier Kosmiczny: ile zarabiają kosmonauci, sukces Bransona i deszcz diamentów na Neptunie Dlaczego warto prowadzić dziennik? Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej Superczuły prototyp protezy ręki Zapomniane piramidy odkryte na nowo. Google Earth wyręcza archeologów Netbook z tektury 82 letni podróżnik ustanawia rekord Guinessa w ilości środków transportu