Postęp za wszelką cenę. Śmiałkowie i innowatorzy, których zabiły ich własne wynalazki

Ten artykuł ma 8 stron:

Sabin Arnold von Sochocky (1883–1929)

Założycielka (wraz z dr George'em S. Willisem) United States Radium Corporation opracowała niezwykłą farbę, która świeciła w ciemnościach. Sekretem farby był dodatek radioaktywnego radu, co doprowadziło do choroby popromiennej i śmierci założycielki firmy.

Henry Winstanley (1644–1703)

Angielski budowniczy, który zaprojektował i wzniósł pierwszą latarnię morską Eddystone. Gdy pan Winstanley wizytował swoje dzieło w czasie sztormu, latarnia runęła, zabijając swojego twórcę.

Max Valier (1895–1930)

Niemiecki konstruktor zafascynowany napędem rakietowym. Po zbudowaniu rakietowych sań i rakietowego samochodu, rozpoczął prace nad nowym silnikiem, zasilanym ciekłym paliwem. Podczas próby uruchomienia silnik eksplodował, zabijając swojego twórcę. Prace Valiera kontynuował jego uczeń Arthur Rudolph.

Zobacz również: ASIMO - tańczący robot

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Nauka:

Nauka języków - dlaczego tak ciężko nam idzie...? Co wspólnego mają Kapitan Planeta i nowy projekt na MIT? Tesla Roadster 2.5 - piękny, szybki i ekologiczny Zasadź to pudełko, a razem z nim ponad 100 nowych drzew Krym to tylko początek. Rosja ujawnia plany kolonizacji Księżyca! Jak irytować się efektywnie jadąc do domu na święta US Army opracowuje spray do nosa, który zapobiegnie samobójstwom Rozwiązywanie problemów ? dlaczego mamy z tym trudności? Soczewki kontaktowe z ekranem LCD? Powstała technologia, która to umożliwia Dynamiczny koncept BMW (zrzucający "skórę") Styropian z białek mleka i gliny Bałagan na biurku? To towarzysz kreatywności!

Popularne w tym tygodniu:

Sztuczna skóra, która pozwala robotom czuć