Postęp za wszelką cenę. Śmiałkowie i innowatorzy, których zabiły ich własne wynalazki

Ten artykuł ma 8 stron:

Jimi Heselden (1948–2010)

Tym razem pechowa śmierć dotyczy nie wynalazcy, ale właściciela. Jimi Heselden był brytyjskim przedsiębiorcą, który w 2010 roku kupił firmę Segway Inc., produkującą dwukołowe pojazdy. Podczas przejażdżki Segwayem spadł z wysokiego klifu i zmarł w wyniku obrażeń.

Cowper Phipps Coles (1819–1870)

Angielski dowódca i wynalazca. Zaprojektował eksperymentalny okręt wojenny HMS Captain. Błędy projektowe i zbyt wysoko położony środek ciężkości sprawiły, ze okręt przewrócił się i zatonął. Zginął jego twórca i prawie 500 członków załogi.

Walerian Abakowski (1895–1921)

Rosyjski konstruktor był twórcą Aerowagonu — pojazdu szynowego, napędzanego silnikiem lotniczym i śmigłem. Zginął w czasie testów swojego wynalazku.

Zobacz również: Gadżetomania TV: Historia komputerów

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Nauka:

Zabawki nauczą nasze dzieci ekologii Robomeduza, której nigdy nie zabraknie energii [wideo] Witrażowe baterie słoneczne Prąd z węgorza...? Microsoft przewidział 21 z 24 zdobywców Oscara. Algorytm wygrywa z wolną wolą Wtorkowy Kurier Kosmiczny: ile zarabiają kosmonauci, sukces Bransona i deszcz diamentów na Neptunie Dlaczego warto prowadzić dziennik? Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej Superczuły prototyp protezy ręki Zapomniane piramidy odkryte na nowo. Google Earth wyręcza archeologów Netbook z tektury 82 letni podróżnik ustanawia rekord Guinessa w ilości środków transportu