Laptopy Compal Duo360 and Duo360 X. Dwa składane ekrany i klawiatura - to powiew świeżości

Laptopy Compal Duo360 and Duo360 X. Dwa składane ekrany i klawiatura - to powiew świeżości

Compal Duo360 i Duo360 X - nietypowe konwertowalne laptopy dwuekranowe
Compal Duo360 i Duo360 X - nietypowe konwertowalne laptopy dwuekranowe
Źródło zdjęć: © ifworlddesignguide
Jan Domański
10.02.2020 21:31, aktualizacja: 09.03.2022 08:44

Compal zdobył ostatnio sporo wyróżnień na IF Design Guide Awards. Kolejne odnosi się do bardzo nietypowej koncepcji laptopa dwuekranowego. Jedna z opcjonalnie nakładaną klawiaturą a druga zupełnie oddzielnym modułem.

Podobnie jak poprzednio - musimy czekać na ewentualną firmę, która będzie klientem Compal i zleci jej wykonanie według projektu laptopów do swojego portfolio sprzedaży dla końcowych konsumentów. W takim razie dostępność (a nawet marka urządzeń, pod którą mogłyby wyjść) czy cena są niewiadomą.

Obraz
© ifworlddesignguide

Laptop konwertowalny, ale dwuekranowy z dodatkową klawiaturą

Obie koncepcje są podobne do laptopów konwertowalnych, które są dotykowe i można je rozłożyć nawet nie tylko na płasko o 180 stopni, ale nawet 360 robiąc z nich tablet ze schowaną z tyłu już nieaktywną klawiaturą. Z tym, że dolna część komputera nie jest klawiaturą, a drugim również dotykowym ekranem.

W Compal Duo360 projektanci dołożyli klawiaturę, którą można opcjonalnie nałożyć na dolny ekran i mieć coś w stylu tradycyjnego laptopa. Da się też położyć ją obok czy w ogóle z niej zrezygnować i wprowadzać wszystko dotykowo (też dzięki załączonemu rysikowi, który można zaczepiać przy klawiaturze). Klawiatura może też pełnić rolę zabezpieczającego etui. Komputer da się rozłożyć np. na płasko czy jak namiot.

Obraz
© ifworlddesignguide

Duo360 X nie jest zupełnie innym projektem. W zasadzie ma wiele cech wspólnych. Różni się tylko dodaniem specjalnej nóżki, dzięki której ekrany mogą być postawione pionowo jeden nad drugim, a nie tylko jak dwie części komputera w laptopie konwertowalnym. W dodatku klawiatura nie jest już czymś w rodzaju nakładki a normalnie wyglądającym (choć osobnym) modułem działającym bezprzewodowo.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)