Enterprise pierwszej generacji już można budować?

Czy w ciągu 20 lat zbudujemy Enterprise? (fot.: BTE / Chris Martin of Evil Starship Factory)

Czy w ciągu 20 lat zbudujemy Enterprise? (fot.: BTE / Chris Martin of Evil Starship Factory)

Star Trek kojarzy nam się raczej z dość odległą przyszłością, kiedy ludzkość będzie swobodnie przemieszczać się po Kosmosie. Tymczasem okazuje się, że nasza technologia już teraz, w ciągu najbliższych dwóch dekad, umożliwia nam skonstruowanie… statku kosmicznego Enterprise. Pierwszej generacji, ale jednak.

Fazer ze Star Treka staje się rzeczywistością [wideo]

Idea budowy statku kosmicznego Enterprise znanego ze Star Treka nie jest jedynie pomysłem. Inżynier podpisujący się jako BTE Dan uważa, że technologię, która jest do tego potrzebna, już prawie mamy. Jego zdaniem wystarczy nam około 20 lat na to, aby pierwszy z serii statek Enterprise był gotowy do użytku.

Ok. Brzmi to naprawdę niesamowicie, ale sam BTE Dan przyznaje, że nie wszystkie cechy i rozwiązania znane z Enterprise będą dokładnie odwzorowane. Trzeba wprowadzić kilka zmian, dostosowujących projekt do technologii, z jakimi mamy do czynienia teraz, dwa stulecia wcześniej, niż rozgrywa się akcja Star Trek. W efekcie "nasz" Enterprise będzie potrzebował około 90 dni żeby dolecieć na Marsa, a około 3 dni na dotarcie do Księżyca. O podróżach międzygwiezdnych na razie można zapomnieć.

BuildTheEnterprise.org - projekt

Supertajny X-37B od roku krąży na orbicie i nikt nie wie, co tam właściwie robi

Wszystkie tworzone na bieżąco szczegóły dotyczące projektu - plany koncepcyjne budowy statku, specyfikacje, harmonogram finansowania, detale dotyczące parametrów — BTE Dan zamieszcza na stronie, która ma rozpowszechnić pomysł i doprowadzić do rzeczywistego skonstruowania Enterprise:

Zobacz również: Gadżetomania TV: Czy wiesz że... komputerowy bug

Oczywiście, nawet bardzo dokładne plany nie wystarczą, jeśli za projektem nie staną odpowiednie pieniądze. Nie wiadomo jeszcze, skąd mają one konkretnie pochodzić — ale właściwie, gdyby zrobić ogólnoświatową zrzutę wśród fanów Star Treka, to mogłaby się uzbierać całkiem niezła suma…

Źródło: BuildTheEnterprise.org

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! 9 najgroźniejszych epidemii w historii ludzkości. Ebola i zika wypadają przy nich niewinnie Jak parzy meduza? Ten film wyjaśnia, dlaczego spotkanie z parzydełkami tak bardzo boli Juliusz Verne - trafione i nietrafione przepowiednie kultowego pisarza Artyleria bez prochu. Machiny wojenne z dawnych wieków Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Stare i nowe stacje orbitalne. Co krąży nad naszymi głowami? Zobacz świat tak, jak widzi twój pupil. Spójrz okiem kota, psa i... ptaka Algorytm jest bogiem Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano 23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej 10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację