Transport przyszłości. Virgin Hyperloop prezentuje niezwykłe wideo

Transport przyszłości. Virgin Hyperloop prezentuje niezwykłe wideo

Firma Virgin Hyperloop zaprezentowała wizję transportu pasażerskiego w 2030 roku
Firma Virgin Hyperloop zaprezentowała wizję transportu pasażerskiego w 2030 roku
Źródło zdjęć: © YouTube
Michał Skorupka
30.01.2021 14:46, aktualizacja: 08.03.2022 14:20

Firma Virgin Hyperloop opublikowała wyjątkowe wideo, w którym możemy zobaczyć, jak będzie wyglądał transport w 2030 roku. - Jesteśmy o krok bliżej momentu, w którym superszybkie podróże staną się rzeczywistością - mówi Richard Branson.

Virgin Hyperloop to amerykańska firma z siedzibą w Los Angeles, która od wielu lat opracowuje koncepcję szybkiej technologii zwanej Hyperloop. Producent właśnie pochwalił się wyjątkowym wideo, w którym możemy zobaczyć, jak będzie wyglądać transport pasażerski w 2030 roku.

W opublikowanej prezentacji, powstałej we współpracy z różnymi firmami zajmującymi się projektowaniem, możemy zobaczyć m.in. tuby hyperloopów, które będą przewozić pasażerów oraz ich futurystyczne wnętrza. W nagraniu warto też zwrócić uwagę na niezwykłą infrastrukturę w postaci stacji i tub, w których będą poruszały się kapsuły.

Wideo można zobaczyć poniżej.

Virgin Hyperloop Passenger Experience

Eksperci przyznają, że projekt firmy Virgin Hyperloop może zrewolucjonizować transport na całym świecie. Tego samego zdania jest założyciel Virgin Group, Richard Branson.

  • To niezwykle ekscytujące. Jesteśmy o krok bliżej momentu, w którym superszybkie podróże staną się rzeczywistością dla ludzi na całym świecie - powiedział miliarder.

Hyperloop

Technologia Hyperloop ma pozwolić na podróże z prędkością 1200 km/h pomiędzy największymi miastami na świecie. W ciągu kilku najbliższych lat firma zbuduje pierwsze linie kolei przyszłości m.in. w Stanach Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Indiach.

System Hyperloop od kilku lat jest testowany na torze DevLoop pod Las Vegas. Choć tamtejsza tuba ma zaledwie 500 metrów długości, kapsuła bez problemu może rozpędzić się tam do prędkości 400 km/h. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku firma Bransona zorganizowała tam pierwszy załogowy, eksperymentalny przejazd kapsułą XP-2, która osiągnęła prędkość 176 km/h. Na jej pokładzie znalazł się Josh Giegel, współzałożyciel firmy oraz Sara Luchian, jedna z ochotniczek.

Firma Virgin Hyperloop poinformowała również o rozpoczęciu budowy centrum certyfikacji kolei przyszłości w amerykańskim stanie Zachodnia Wirginia. Powstanie tam również fabryka kapsuł i największy na świecie tor testowy. Richard Branson nie ma wątpliwości, że ten obiekt będzie kluczowym elementem w przyspieszeniu prac nad rozwojem nowoczesnej technologii. Pierwsze komercyjne połączenia pomiędzy amerykańskimi miastami mają się rozpocząć pod koniec lat 20. obecnego stulecia.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)