Kosmiczny hotel Voyager Station. Budowa rusza za kilka lat

Kosmiczny hotel Voyager Station. Budowa rusza za kilka lat

Hotel na orbicie. Trwają prace nad futurystycznym projektem
Hotel na orbicie. Trwają prace nad futurystycznym projektem
Źródło zdjęć: © YouTube
Michał Prokopowicz
27.02.2021 12:01, aktualizacja: 08.03.2022 14:17

Firma Orbital Assembly Corp. przedstawiła plany dotyczące skonstruowania futurystycznego obiektu na niskiej orbicie okołoziemskiej. Projekt Voyager Station zakłada stworzenie kosmicznego hotelu dla nawet 400 osób. Budowa rusza za kilka lat.

Jeszcze kilkanaście lat temu kosmiczne hotele były bohaterami filmów z gatunku science fiction. Dziś tego typu konstrukcje przestały być już wyłącznie elementem wyobraźni, a zaczęły stanowić realny cel naukowców. Plan na budowę futurystycznego obiektu ma coraz więcej firm. Jedną z nich jest Orbital Assembly Corp., która niedawno przedstawiła szczegóły swojego arcyciekawego projektu.

Wizualizacja stacji Voyager Station została zaprezentowana podczas wirtualnego spotkania z udziałowcami, inwestorami oraz potencjalnymi partnerami. Rotująca konstrukcja ze sztuczną grawitacją ma być swego rodzaju kosmicznym hotelem umieszczonym na niskiej orbicie okołoziemskiej. Budowa obiektu ma ruszyć w 2025 roku.

Jak wynika z projektu naukowców, stacja ma być pierścieniem o średnicy około 200 metrów. Na jej pokładzie mogłoby przebywać łącznie nawet 400 osób. Przyszłą Voyager Station można zobaczyć w poniższym materiale wideo.

Oprócz hotelu na pokładzie stacji znajdą się także restauracje, punkty widokowe, kina, bary, biblioteki oraz siłownie. Jak informują twórcy projektu, pierścień Voyager Station ma się składać z 24 modułów mieszkalnych o rozmiarach 20 x 12 m.

Jak przyznają przedstawiciele firmy OAC, przed rozpoczęciem budowy obiektu, konieczne jest skonstruowanie mniejszego prototypu na orbicie, w celu przetestowania koncepcji stacji i sztucznej grawitacji. Ma on mieć średnicę 61 metrów i rotować z taką prędkością kątową, aby w jego wnętrzu udało się wytworzyć grawitację zbliżoną do marsjańskiej. Budowa prototypu potrwa od 2 do 3 lat.

Voyager Station powstanie dzięki specjalnemu robotowi STAR (Structure Truss Assembly Robot), który aktualnie przechodzi testy w Kalifornii.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)