Szukasz nietypowego zegarka? Postaw na grawitację!

Dziś już zegarki nie są potrzebne tylko po to, żeby mierzyć czas — większość z nas i tak sprawdza go na ekranie komórki. Zamiast tego świetnie nadają się na ciekawe i nietuzinkowe gadżety. Chcielibyście mieć zegarek, któremu grawitacja płata figle?

Szerokie spojrzenie na… nowe technologie dla niewidomych

Pamiętacie nietypowe zegarki, które powstawały w głowach fanów? Tak, chodzi o firmę Tokyo Flash, która specjalizuje się w wyrobie niezwykłych zegarków LCD. Dzięki ich pomysłom pokazywaliśmy, że jest w czym wybierać — macie ochotę na nietypowy zegarek kieszonkowy, zagadkowy albo militarny?

Gravity to koncepcyjny zegarek, który nie ma jednolitego wyświetlacza. Zamiast tego cyfry latają chaotycznie po ekranie w zależności od położenia ręki właściciela. Akcelerometr i odpowiednie oprogramowanie miałyby dbać o kompletne zamieszanie na wyświetlaczu. W jaki więc sposób odczytać godzinę? Wystarczy dotknąć ekranu, żeby cyfry wróciły na swoje miejsce. Dotknięcie całą powierzchnią palca również rozświetli zegarek.

Dlaczego naprawdę wyginęły dinozaury? Zaskakująca hipoteza brytyjskich naukowców

Wiem, że to jak na razie koncept, ale już wielokrotnie koncepcje, które spodobały się fanom, trafiały do oficjalnej sprzedaży. Gravity ma spore szanse, ponieważ jest prosty w wykonaniu, oryginalny i ciekawy. Niestety, rzucanie pieniędzy w monitor nic nie da.

Zobacz również: Asus G74SX

Źródło: technabob

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie!