Philips zapowiada rewolucję 3D. Tylko o co tak naprawdę chodzi?

Tajemniczy system Dolby i Philipsa (fot. dolby.com)

Tajemniczy system Dolby i Philipsa (fot. dolby.com)

Na właśnie rozpoczętych targach NAB Show Philips ma pokazać swoje rewolucyjne rozwiązanie mające na celu zapewnienie użytkownikom swobodnego dostępu do materiałów 3D.

O projekcie wiadomo na razie bardzo niewiele. Na pewno powstał we współpracy z Dolby. Pozwoli na oglądanie materiałów 3D na obecnie sprzedawanych telewizorach, co istotne – w pełnej rozdzielczości HD.

Dlaczego takich rzeczy nie można kupić w sklepie?

Aby było jeszcze dziwniej, Philips i Dolby zapewniają, że ich system nie będzie wymagać okularów! Sposób kodowania materiału ma być kompatybilny z istniejącymi formami przekazu telewizyjnego. Bezokularowe 3D ma być dostępne na wszystkich (okularowych) odbiornikach TV.

Wszystko to brzmi jak niesmaczny żart, bo kilka bardzo suchych wiadomości, które nie tyle informują, co dezinformują czytelnika, nie wnosi zupełnie nic.

Nie wiadomo nawet, co to będzie za produkt. Firmy chcą sprzedawać go na licencji, można się domyślać, że będzie to jakiegoś rodzaju koder wewnętrzny do telewizorów… Będzie on umożliwiał ujednolicenie wszystkich formatów 3D na wszystkich sprzętach. Philips mówi nie tylko o telewizorach: system ma mieć również zastosowanie w tabletach, laptopach czy smartfonach.

Jak tylko pojawi się więcej szczegółów na ten temat, będę aktualizował wpis na bieżąco. Bo jeśli informacja Philipsa miała na celu zaciekawienie czytelników, to w moim przypadku zdecydowanie swe zadanie spełniła.

Źródło: Informacja prasowa Philips

Zobacz również: Wideorecenzja: ASUS B33E

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie!