Rodzice nie zwracają uwagi na oznaczenia wiekowe gier

GameCube w sumie był bezpieczny. (Fot. VG247.com)

GameCube w sumie był bezpieczny. (Fot. VG247.com)

Brytyjska strona Playr2 przeprowadziła ankietę na 1221 rodzicach dzieci poniżej 18 roku życia. 64% ankietowanych przyznało, że nie zwraca uwagi na określenia wiekowe gier. A przecież po coś one są, prawda?

Najpiękniejsze gry z Amigi

Co ciekawe – również 55% z niezwracających uwagi na oznaczenia wiekowe gier stwierdziło, że ograniczenia wiekowe nie liczą się w grach wideo. 51% rodziców zapytanych o to, czy martwi ich to, że ich dzieci grają w gry przeznaczone dla dorosłych odpowiedziało „nie”. Większość ankietowanych również nie zna pełnego oznaczenia pudełek z grami wideo. Warto dodać, że w Europie funkcjonuje system PEGI, który posiada bogato rozpisane oznaczenie zawartości gier oraz sugerowanego wieku dla gracza – kampania jest zresztą obecna społecznie i naprawdę szkoda, że się ją ignoruje.

Najpiękniejsze RPGi 2D

Oznaczenia PEGI (Fot. pegi.info)

Oczywiście niech każdy wychowuje sobie dziecko jak tego pragnie, o ile nie robi mu krzywdy. Pokolenia graczy też nie wyrosły na maksymalnych psychopatów (choć patrząc na niektóre fora…) grając przecież w Mortala, czy Carmageddona (swoją drogą gdzie ten nowy Carmageddon?), ale… to straszna hipokryzja. Coraz częściej to różne media wychowują dziecko zamiast rodzica, a w razie jakiegoś złego zdarzenia to wszystko wina tych złych gier. Bo nagle okazuje się, że są gry produkowane nie tylko dla dzieci!

Źródło: VG247

Zobacz również: Wiedźmin 3: 5 rzeczy, których o nim nie wiesz

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego! Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Widzieliśmy pierwszy zwiastun. Co wiemy o filmie? Wybieramy gadżet tygodnia [12]. Który podobał się Wam najbardziej? Błąd sklepu i gra za darmo? Bierzemy! Chytry gracz z Poznań Game Arena siedzi w każdym GTA V najlepiej pokazuje kobietę za kółkiem! Gdzie, jak i za ile? Wybieramy najlepszy sposób na kupowanie gier! Moda na "czarny piątek" dociera też do Polski. Czy we wszystkim musimy małpować Amerykę?