Thanko prezentuje szpiegowski zegarek w jakości HD

Fot. geekstuff4u

Fot. geekstuff4u

Jeśli pomimo posiadania komórki w kieszeni nadal lubicie korzystać z tradycyjnych zegarków na rękę, z pewnością ten gadżet Was zainteresuje. Japońska firma Thanko pokazała przykład prawdziwie futurystycznego zegarka z mnogością funkcji przeważnie zarezerwowanych dla innych urządzeń. Co potrafi to niewielkie cudo?

Concentric – Twój zegarek chciałby mieć tyle liczb

Istnieje wiele ciekawych pomysłów na to, jak zastąpić tradycyjne wskazówki. Oczywiście zdarzają się też przykłady kompletnie odjechanych zegarków, z których w żaden sposób nie można odczytać godziny. Mnie podobają się jednak binarne wyświetlacze, podobne do tych z serii The One. Zegarek firmy Thanko potrafi znacznie więcej, niż tylko wyświetlać godzinę w systemie binarnym.

Jakość HD odnosi się w jego wypadku do wyświetlacza LED, który bez problemu radzi sobie z rozdzielczością 720p, choć na tak niewielkim ekranie raczej niewiele się z niej skorzysta. Oprócz tego zegarek robi zdjęcia, nagrywa dźwięk i filmy (720p/30 fps). Niestety w przypadku filmowania bateria wystarczy zaledwie na godzinę. Gadżet ma 4 GB pamięci na zapisywanie zdjęć i nagrań oraz łączy się z zewnętrznymi urządzeniami przez port USB 1.1

Zegarek LAKS watch2pay, czyli jak zapłacić za zakupy bez portfela i bez karty [minitest]

Zegarek z aparatem i dyktafonem? Stara zasada mówi, że jak coś jest do wszystkiego, to najczęściej jest do niczego. W tym wypadku ciekawy design zegarka spotyka się ze swoistym przeładowaniem funkcjami. Jeśli jednak to Was nie zraża, można go kupić chociażby w sklepie GeekStuff4U za 100 dolarów.

Zobacz również: Największy na świecie zakrzywiony telewizor LG OLED TV 4K

Źródło: akihabaranews

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie!

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot