Kamera Sony z wbudowanym projektorem

(fot. sony.com)

(fot. sony.com)

HXR-NX30 to najnowszy model kamery, którą zapowiada Sony. Nie byłoby w niej nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że producent wbudował w nią projektor.

Kamera wyposażona została w obiektyw Vario Sonnar T, który pozwala na uzyskanie ogniskowych 26 – 260 mm (ekwiwalent 35 mm). Producentem jest Carl Zeiss. Jest to obiektyw zamontowany na stałe, przez co kamera raczej nie może uchodzić za urządzenie profesjonalne.

W nowym produkcie Sony wykorzystało technologię Balanced Optical SteadyShot, w której zarówno optyka, jak i sensor poruszają się w celu minimalizacji drgań ręki operatora.

Zastosowana matryca CMOS ma niewielki rozmiar – tylko ok. 1/3 cala. Pozwala na rejestrację obrazu o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli z maksymalną prędkością 60 kl./s. Materiał zapisywany jest w formacie AVCHD. Za dobrą jakość dźwięku odpowiada zestaw mikrofonowy podłączany przez XLR.

Wbudowana pamięć o rozmiarze 96 GB pozwala na nagranie ok. 9 godzin materiału HD. Dodatkowo istnieje możliwość rozszerzenia pamięci za pomocą kart SD lub Pro Stick Duo.

Wygaszacz ekranu to przeżytek? Philips przedstawia inteligentny monitor

Najistotniejszą zaletą nowej kamery jest jednak to, że został w nią wbudowany projektor. Pozwala on na osiągnięcie obrazu o przekątnej 100 cali z odległości 5 m. Sony nie podaje jednak najważniejszych parametrów, czyli kontrastu i jasności. Jednak sądząc po rozmiarach projektora, nie należy oczekiwać cudów.

Kamera ma pojawić się na rynku w czerwcu. Sugerowana cena detaliczna to ok. 2600 dol. Sporo, jak za kamerę o takich parametrach. A znaczne podnoszenie ceny z uwagi na bonus, jakim jest projektor, raczej nie jest zbyt sensowne.

Zobacz również: GoPro 3D

Źródło: the verge.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne