Yuka - najlepiej zachowany mamut na świecie

Gadżetomaniacy – Yuka, Yuka – Gadżetomaniacy. Przed Wami najlepiej zachowane mamucie szczątki, jakie do tej pory odnaleziono. Mamut wygląda co prawda jakby spuszczono z niego powietrze, ale i tak prezentuje się nadspodziewanie dobrze. Yuka nie zginęła z głodu lub starości. Zanim wyzionęła ducha, stoczyła wyczerpującą walkę o życie.

Ślady pozostawione na ciele syberyjskiego mamuta wskazują na to, że Yuka przed śmiercią walczyła z dużym drapieżnikiem – prawdopodobnie lwem. Obrażenia zadane przez mięsożerne zwierzę nie są jednak jedynymi, jakie odniósł mamut. Możliwe, że tuż po ataku drapieżnika do akcji wkroczyli ludzie i odebrali mu ofiarę.

Rosjanie i Koreańczycy łączą siły, żeby przywrócić do życia mamuta

Uczeni muszą dokładniej zbadać zwłoki mamuta, żeby stwierdzić z całą pewnością naturę ubytków. W ciele Yuki brakuje między innymi kilku kości, a na jej grzbiecie znajduje się długie rozcięcie.

Mamuty powrócą już za pięć lat?

Jedną z odmiennych od ataku jaskiniowców hipotez jest wcześniejsze odkrycie truchła przez rosyjskich łowców mamutów. Syberyjskie lody skrywają wiele pozostałości po tych olbrzymich zwierzętach i całkiem pokaźna grupa ludzi zamieniła ich poszukiwania w intratne zajęcie.

Źródło: Geekologie

Zobacz również: Test: Hero GoPro

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot