Pixelstick. Niesamowite malowanie światłem!

Pixelstick to kolejny dowód na to, że obraz wart jest więcej niż tysiąc słów.

Za pomocą Pixelstick można malować światłem. Wystarczy stworzyć dowolne dzieło w Photoshopie lub programie graficznym i skorzystać z gadżetu. Efekt będzie następujący, wystarczy „machać kijem”:

Prawda, że robi wrażenie? Technika malowania światłem nowa nie jest, jednak dzięki Pixelstick staje się łatwiejsza i daje większe możliwości. Wcześniej musieliśmy wykorzystywać do tego zwykłe latarki lub inne źródła światła.

Gadżet to wszystko ma w sobie, i to w dużych ilościach. Chodzi przede wszystkim o 198 LED-owych diod odpowiedzialnych za wyświetlanie obrazków, które później widzimy na zdjęciu. Co najważniejsze: wszystkie projektujemy samodzielnie w programie graficznym, a następnie Pixelstick czyta je ze zwykłej karty SD.

Wystarczy stworzyć wzór, zgrać go na kartę, następnie przejść się z Pixelstick przed aparatem i gotowe. Efektowne grafiki zrobione! Proste.

Za gadżet trzeba było zapłacić na Kickstarterze 300 dol. Sporo, ale jeżeli chce się robić efektowne fotki lub animacje, to chyba warto.

Zobacz również: GoPro 3D

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Porozmawiajmy o grach! Twój komputer cię nie pokocha, bo i niby dlaczego by miał? Google Glass to takie nowe komórki. Pamiętacie, jak ich używanie było lansem? Asus G750 - zmiażdży Twojego desktopa! [test] Absurd! Poseł straszył internautów pozwami za... lajki na Facebooku Jak NAPRAWDĘ wygląda praca w Wikipedii? „Rządy umysłowego motłochu”, czyli demokracja i wolność słowa w Internecie FlyKly Smart Wheel. Ratunek dla leniwych rowerzystów InfinitEye rozszerzy wirtualną rzeczywistość Laptop do 3000 zł – jaki wybrać? [poradnik i przegląd A.D. 2014] Drone. Kontroler, który działa... ze wszystkim i wszędzie Project Gutenberg: alkoholowa biblioteka od Pernod Ricard. „Czytaj” na zdrowie! Człowiek może zakochać się w komputerze. A komputer w człowieku? Google, nienawidzę cię. Jesteś rakiem wykańczającym nasz świat On, ona i dwa smartfony. Tak wygląda nowoczesny związek CastAR zrewolucjonizuje gry planszowe Eterni.me, czyli pomysł na cyfrową nieśmiertelność. Skype ze zmarłymi? SteelSeries Siberia Elite – spełnienie marzeń wymagających graczy? [test] Logowanie za pomocą bicia serca. Opaska Nymi zmienia nasze ciało w kod autoryzacji Oculus Rift sprawi, że znajdziecie się w pokoju pełnym zombie "Futurystyczny dom" z XXI wieku. Zobaczcie, jak w 1967 roku wyobrażano sobie przyszłość Mobilny Commodore 64 i USB z 1983 roku. Co jeszcze reklamowano w latach 80.?