Najfajniejsze zabawki z Toy Fair 2012

Odbywające się co roku targi najnowszych produktów z branży zabawkarskiej jak zwykle przyciągają sporo uwagi — i to nie tylko rozpieszczonych dzieciaków. Niektóre z prezentowanych zabawek sprawiają, że mam ochotę cofnąć się do dzieciństwa i zagłębić w beztroskim świecie zabawy. Czym będą kusić producenci w tym roku?

American International Toy Fair to coroczna impreza branżowa, jedna z kilku na całym świecie, poświęcona wyłącznie kolorowemu światu zabawek. Jak zawsze w połowie lutego do Nowego Jorku zjeżdżają przedstawiciele najbardziej znanych producentów zabawek, takich jak Hasbro czy Ravensburger. Prezentowane na targach nowości przeważnie nadają trendy całemu przemysłowi.

W tym roku szczególnym zainteresowaniem cieszyły się interaktywne zabawki zintegrowane z urządzeniami mobilnymi. Producenci chcieliby, żeby za pomocą smartfona czy tabletu bardziej unowocześnić produkty, wykorzystując nawet rozszerzoną rzeczywistość czy serwisy społecznościowe. Może się okazać, że w przyszłości nasze dzieci będą się bawić nową zabawką w jednej ręce i iPhone'em w drugiej. Osobną kwestią pozostaje, czy to akurat dobrze, że nie da się już normalnie bawić najnowszymi zabawkami bez posiadania produktów firmy Apple.

Przyjrzyjmy się więc najciekawszym nowościom wprost z Nowego Jorku.

Hasbro Lazer Tag

Hasbro Lazer Tag

Mocne uderzenie ze strony firmy Hasbro przybiera postać nowego pistoletu z serii Lazer Tag. Tym razem zabawka jest zintegrowana z iPhone'em lub iPodem, a dzięki dedykowanym aplikacjom praktycznie zmienia się w grę komputerową z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości. Można w ten sposób walczyć z wirtualnymi przeciwnikami, odblokowywać nowe ataki i powiększać swój arsenał. Zabawa zaczyna się jednak przy walce z żywym przeciwnikiem wyposażonym we własny Lazer Tag (wtedy na ekranie pokazany jest radar i położenie przeciwników). Naraz można grać w 24 osoby.

Pistolet trafi do sprzedaży w sierpniu i trzeba będzie za niego zapłacić 40 dolarów (za komplet dwóch tylko 70 dolarów). Oczywiście iPhone'a trzeba dokupić — bez niego zabawa będzie znacznie uboższa.

Foam Fighters

Foam Fighters

Zobacz również: Dell Inspiron Q15R

Pamiętacie odpustowe modele samolotów z II wojny światowej zrobione z pianki? Oto znacznie bardziej zaawansowana wersja takiej zabawki. Dzięki darmowej aplikacji dowolne urządzenie z kamerą i systemem iOS wystarczy, żeby przenieść się na pole bitwy. Już nie trzeba będzie samemu naśladować odgłosu silnika i strzałów z pokładowego karabinu.

Samolot trafi do sprzedaży w maju i będzie go można kupić za 10 dolarów.

LittleBits Starter Kit

LittleBits Starter Kit

Czyli mówiąc prościej — zestaw małego technika w stylu LEGO. Zamiast oferować gotową zabawkę, zestaw pozwala na konstrukcję własnej, prostej elektroniki. Poszczególne moduły potrafią wykonywać proste czynności, reagować na światło i dotyk, przyciemniać światło czy włączać i wyłączać przepływ prądu. Sprytni mali technicy mogą sami tworzyć układy elektroniczne na magnetycznej tablicy. W zestawie kosztującym 80 dolarów znajduje się 11 rodzajów części, dodatkowe można dokupić za 10 dolarów.

TechnoSource Codee

Codee

Ta ciekawa układanka została stworzona przez absolwenta MIT-u. Początkowo miała służyć jako pomoc dla studentów, wyjaśniająca strukturę DNA. Zamiast tego małe części wykorzystano jako zabawkę — można je składać na dziesiątki sposobów, a każda z nich oznaczona jest liczbą i literą. Dzięki temu podając jedynie wzór wyglądający trochę jak matematyczne równanie, można opisać dowolną figurę, np. takiego pingwina. Codee będzie dostępny w sprzedaży latem w cenie 8 dolarów.

Codee - pingwin

Hasbro Monopoly

Monopoly karta kredytowa - przód

W tym roku pojawia się kolejny element do kolekcji nietypowych wydań Monopoly. Kultowa rodzinna gra planszowa korzysta teraz z kart kredytowych zamiast gotówki. Oczywiście tego typu wersje gry były już w sprzedaży, jednak teraz specjalnych kart kredytowych można używać z iPhone'em i specjalnie przygotowaną dla niego aplikacją.

Monopoly karta kredytowa - tył

Ravensburger — Puzzle AR

Ravensburger Puzzle AR

Znany producent puzzli wszedł na kolejny poziom produkcji układanek. Po trudnym i czasochłonnym układaniu wystarczy zeskanować ułożony obrazek za pomocą iPada, żeby w dedykowanej aplikacji odblokować nowe funkcje. Puzzle z widokiem Paryża pozwalają zobaczyć pełną panoramę francuskiej stolicy, a układanka ze zdjęciem podmorskich głębin — zagrać w tematyczną grę. I to wszystko za 30 dolarów + cena iPada.

Razor Vapor Delta 500

Razor Vapor Delta

Oto ciekawa alternatywa dla miłośników paintballu. Ten pistolet strzela specjalnymi żelowymi kulkami, które rozpryskują się przy uderzeniu. W przeciwieństwie do tych z farbą pozostawiony ślad bardzo szybko znika. Pistolet ma w magazynku miejsce na 100 kul i zasięg do 25 metrów. W sprzedaży będzie dostępny na wiosnę za 25 dolarów.

Razor Vapor Amunicja

Źródło: popsci.com

Podziel się:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne