Karabin maszynowy na sprężone powietrze. To prostsze, niż mogłoby się wydawać!

Efekt działania zabawki (Fot. YouTube.com)

Efekt działania zabawki (Fot. YouTube.com)

Sprzęt do airsoftu, zwłaszcza ten o lepszych parametrach, nie należy do tanich. Jednak jeśli ktoś nie ma zamiaru uczestniczyć w drużynowych rozgrywkach, tylko postrzelać do celu, znajdzie prostsze i tańsze rozwiązania. Samodzielnie wykonany karabin maszynowy na sprężone powietrze raczej nie zachwyci celnością, ale nie rozczaruje siłą ognia. Jak go zrobić?

Być może wydaje się to oczywiste, ale warto zastrzec, że opisywana zabawka zdecydowanie nie nadaje się do zabawy w airsoft. Mimo stosowania tych samych kulek brak regulacji i nieznana siła, z jaką wylatują pociski, nie gwarantują bezpieczeństwa.

Walentynkowe Indie Royale, bardzo dobre, tanie gry

Jeśli pominie się tę niedogodność, to prezentowany wynalazek jest godny uwagi ze względu na swoją prostotę i imponującą siłę ognia. Sama broń to wypełniona plastikowymi kulkami butelka PET z podłączonym źródłem sprężonego powietrza i lufą pozwalającą skierować kulki mniej więcej w kierunku celu (zwolennicy większej precyzji mogą sprawdzić, jak działa pistolet ASG sterowany Wiilotem).

Cechą robiącą największe wrażenie jest jednak szybkostrzelność – niezwykle prosta zabawka w ciągu kilku sekund wyrzuca z siebie dziesiątki plastikowych kulek. Wykonanie nie wydaje się trudne, choć nieco problematyczne może okazać się szczelne podłączenie kompresora, a zastosowanie dłuższej niż na filmie lufy powinno korzystnie wpłynąć na celność zabawki.

6 niezwykłych skarbów znalezionych przez amatorów

Skutki kilkusekundowego ostrzału oraz szczegółową instrukcję wykonania można zobaczyć na poniższym filmie:

Źródło: TechnaBobGeek

Zobacz również: Gadżet tygodnia: Parrot AR Dron

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne