Zależy Ci na poufności? Korzystaj z wiadomości, które ulegają samozniszczeniu

Po przeczytaniu spalić? Nic prostszego! (Fot. Johwey.com)

Po przeczytaniu spalić? Nic prostszego! (Fot. Johwey.com)

Jak zapewnić poufność komunikacji? Nigdy nie masz pewności, co adresat zrobi z informacją, która nie powinna dostać się w ręce kogokolwiek innego. Rozwiązaniem jest serwis, zapewniający automatyczne zniszczenie wiadomości po jej przeczytaniu.

Listy, które po przeczytaniu należy spalić to stały motyw, pojawiający się kinie i literaturze. My również możemy znaleźć się w sytuacji, gdy chcemy mieć pewność, że wiadomość np. przez nieuwagę adresata nie wpadnie w niepowołane ręce – przykładem mogą być choćby dane dostępowe, różne hasła, czy informacje, z którymi po prostu nie chcemy być łączeni.

Tango Down: CIA.gov. Kolejny, udany atak Anonimowych

OneShar.es

Z pomocą przychodzi serwis OneShar.es (dostępne są również aplikacje dla Androida i iOS), dzięki któremu możemy przesłać wiadomość bez ryzyka, że po otwarciu ktokolwiek będzie mógł odczytać ją ponownie. Usługa działa w niezwykle prosty sposób – nie trzeba tworzyć konta ani niczego konfigurować. Wystarczy wejść na stronę z formularzem, gdzie możemy wpisać do 1000 znaków. Po wpisaniu wiadomości uzyskujemy link, pozwalający na jej jednorazowe wyświetlenie.

OneShar.es - informacja po powtórnym kliknięciu odnośnika

Narzekasz na ACTA? Niektórzy za kilka tweetów mogą dostać wyrok śmierci

Link w dowolny sposób przesyłamy do adresata, który po wejściu na stronę zobaczy naszą informację. Otwarcie linku powoduje jednak, że wiadomość jest usuwana z serwera — powtórne kliknięcie odnośnika wyświetli jedynie komunikat, że link został już wykorzystany.

Zobacz również: Tomek Kreczmar - Zrządzenia zrzędzy: Cała prawda o piractwie

Źródło: Mashable

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego! Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Widzieliśmy pierwszy zwiastun. Co wiemy o filmie? Wybieramy gadżet tygodnia [12]. Który podobał się Wam najbardziej? Błąd sklepu i gra za darmo? Bierzemy! Chytry gracz z Poznań Game Arena siedzi w każdym GTA V najlepiej pokazuje kobietę za kółkiem! Gdzie, jak i za ile? Wybieramy najlepszy sposób na kupowanie gier! Moda na "czarny piątek" dociera też do Polski. Czy we wszystkim musimy małpować Amerykę?