Onkyo GX-W100HV, czyli japońskie głośniki z... WiFi

Onkyo GX-W100HV (fot. Onkyo)

Onkyo GX-W100HV (fot. Onkyo)

Jeszcze do niedawna głośniki trzeba było podłączyć kablami do wzmacniacza, a następnie włączyć muzykę z płyty. Czasy się zmieniły i głośniki mogą odtwarzać dźwięk bezprzewodowo. Takie też są Onkyo GX-W100HV.

Głośniki bez kabli? Możliwe dzięki Velodyne WiConnect

Z pozoru wyglądają jak aktywne monitory, ale w środku kryją o wiele więcej. Przede wszystkim moduł WiFi pozwalający na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki (MP3, AAC, WAV) z sieci lokalnej z wykorzystaniem technologii DLNA. Aby połączyć głośniki z domowym routerem, nie trzeba wpisywać żadnych danych (zresztą w przypadku głośników byłoby to niezwykle trudne), tylko wcisnąć przycisk — resztę załatwi technologia WPS (WiFi Protected Setup).

Onkyo GX-W100HV (fot. Onkyo)

Pora przejść do tradycyjnych danych: GX-W100HV składają się z 4,7-calowego głośnika niskośredniotonowego oraz 1,2-calowej kopułki wysokotonowej. Każda z kolumn ma moc 15 watów i pasmo przenoszenia 50 Hz — 100 kHz. Gdyby komuś było za mało basu, może dołączyć subwoofer. Nie zabrakło też wejść cyfrowego (optyczne) i analogowego (RCA), a także zlokalizowanego na przedniej ściance wyjścia słuchawkowego.

Design w parze z brzmieniem, czyli seria SL Artcoustic [ISE 2012]

Nowy produkt Onkyo ma wymiary 140 x 194 x 260 mm i waży 3,7 kg. Jak łatwo się też domyślić, nie kosztuje mało — cenę ustalono na poziomie 520 dolarów, czyli 1650 zł. Z jednej strony to sporo, ale jeśli ktoś potrzebuje niewielkich głośników z łącznością bezprzewodową, to dlaczego nie? Jakość dźwięku nie powinna rozczarowywać.

Źródło: Electronista

Zobacz również: Wideorecenzja: ASUS B33E

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot